Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozdzielenie przesyłania plików lokalnie między dwoma routerami

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Rozdzielenie przesyłania plików lokalnie między dwoma routerami

Witam.

Do Funbox6 600Mb/s mam wpięty TP-Link Archer C6. Komunikacja między Funbox6 i Archer C6 odbywa się przez kabel sieciowy z prędkością do 100Mb/s, a sam Archer C6 jest ustawiony w tryb routera, ponieważ zależy mi na tym. Kabel gdzieś po drodze ma uwalone 2 przewody stąd prawdopodobnie taki transfer, ale to mi akurat nie przeszkadza, ponieważ położenie nowego kabla to mały problem. Lokalne przesyłanie plików między urządzeniami podłączonych do Archer C6 odbywa się z prędkością do 100Mb/s. Wychodzi więc na to, że dane przechodzą również przez trefny kabel do Funboxa i dopiero wracają. Pytanie jak zrobić, żeby pliki, które są przesyłane lokalnie między urządzeniami podłączonymi do Archer C6 nie przechodziły dodatkowo i niepotrzebnie przez Funbox, tylko przez sam Archer C6 z pełną prędkością?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13327
  • 54650
  • 642

Rozdzielenie przesyłania plików lokalnie między dwoma routerami

@Max87  zanim wymienisz warto zrobić testy nawet głupią baterią i żarówką od latarki Sprawdź wszystkie żyły, czy nie mają zwarcia lub przerwy i rozszyj na gniazdkach beznożowych ( najlepsze są gniezdniki kat6) i użyj patchcordow. 

Wywal zakończenia obecne, zrób testy i może unikniesz wymiany kabla 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18673
  • 53474
  • 728

Rozdzielenie przesyłania plików lokalnie między dwoma routerami

@Max87 albo masz urządzenia ustawione na prędkość 100 Mbit/s, albo kable podłączone do Archer C6 są niższej kategorii, skoro nie zestawia się szybsze połączenie. Do FB nie powinna transmisja iść, jeśli cały ruch odbywa się tylko w lokalnej sieci do i z routera Archer C6.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 253
  • 950
  • 5

Rozdzielenie przesyłania plików lokalnie między dwoma routerami

2 urządzenia wpięte do tego samego switcha powinny się linkować na 1Gb bez żadnych kombinacji.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5580
  • 22636
  • 186

Rozdzielenie przesyłania plików lokalnie między dwoma routerami

@Max87 

Interpretacja oparta na wnioskowniu przez analogię? Czy masz jakiś konkretny dowód że ruting jest taki dziwny?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2112
  • 11876
  • 54

Rozdzielenie przesyłania plików lokalnie między dwoma routerami


@Max87napisał(-a)

Witam.

Do Funbox6 600Mb/s mam wpięty TP-Link Archer C6. Komunikacja między Funbox6 i Archer C6 odbywa się przez kabel sieciowy z prędkością do 100Mb/s, a sam Archer C6 jest ustawiony w tryb routera, ponieważ zależy mi na tym. Kabel gdzieś po drodze ma uwalone 2 przewody stąd prawdopodobnie taki transfer, ale to mi akurat nie przeszkadza, ponieważ położenie nowego kabla to mały problem. Lokalne przesyłanie plików między urządzeniami podłączonych do Archer C6 odbywa się z prędkością do 100Mb/s. Wychodzi więc na to, że dane przechodzą również przez trefny kabel do Funboxa i dopiero wracają. Pytanie jak zrobić, żeby pliki, które są przesyłane lokalnie między urządzeniami podłączonymi do Archer C6 nie przechodziły dodatkowo i niepotrzebnie przez Funbox, tylko przez sam Archer C6 z pełną prędkością?


Jeśli chcesz max prędkość uzyskać na TP-LINK, to odepnij go od FunBox 😃

Tak na poważnie to szybciej nie będzie, chyba że wymieniasz uszkodzony kabel LAN, tu rządzi zasada najsłabszego ogniwa, chyba że istnieje jakiś magiczny sposób, na tą usterkę 🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13327
  • 54650
  • 642

Rozdzielenie przesyłania plików lokalnie między dwoma routerami

@Max87  teoretycznie nawet przy jednym nadrzędnym routerze pliki powinny trafiać do urządzenia docelowego po IP już na poziomie przełącznika drugiego routera . Takie są już cwane switche 

Skąd info, że przechodzą przez FB?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 253
  • 950
  • 5

Rozdzielenie przesyłania plików lokalnie między dwoma routerami

@IreneuszCD Połączenie z Funbox nie ma wpływu na prędkość w sieci TP-Link. Funboxa mogłoby w ogóle nie być a i tak sieć wewnątrzna będzie działać.

 

Odnośnie tematu ten TP-Link chyba pokazuje, z jaką prędkością się linkują poszczególne urządzenia.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Rozdzielenie przesyłania plików lokalnie między dwoma routerami

Błędne założenie, że przechodzi przez FB. Po odłączeniu kabla do FB to samo. Problemem wydaje się być kabel od PC do Archer, choć ma kategorię 5e. Co śmieszne między dwoma laptopami przez WiFi transfer dochodzi do 168 Mb/s i więcej. Problem jest między PC na kablu a innymi urządzeniami.

 

____________

* Scaliłem wpisy - Wiktor


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 253
  • 950
  • 5

Rozdzielenie przesyłania plików lokalnie między dwoma routerami

@Max87  Wszyscy Ci piszą, że Funbox nie ma tu nic do rzeczy, a Ty piszesz że "błędne założenie"

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Rozdzielenie przesyłania plików lokalnie między dwoma routerami


@atlas_cudownapisał(-a)

@Max87  Wszyscy Ci piszą, że Funbox nie ma tu nic do rzeczy, a Ty piszesz że "błędne założenie"

 


W sensie moje błędne założenie od początku, że FB ma coś do rzeczy. Źle zrozumiałeś. Teoretycznie kabel sieciowy, który jest podłączony do PC, co dziwne, ponieważ ma kat. 5e. Spróbuję rozpiąć kompa i podpiąć krótkim, pewnym kablem bezpośrednio przy routerze.