Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłączanie internetu Livebox 2.0


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu Livebox 2.0

Mniej więcej na wakacjach spalił mi się modem i został wymieniony na Livebox 2.0. Problem polega na tym, że internet rozłącza się o różnych porach raz to jest co 22h i rozłączenie trwa 5-10 sekund (wiem, że to jest obowiązkowe rozłączenie, bo tak mi powiedzieli konsultanci) a czasem się rozłącza na czas 2 minut, wtedy też świeci się czerwona lampka. Konsultanci mówili, że mogę próbować zrestartować modem np. o 3 w nocy, aby zmienić cykl automatycznego restartu. Tak też robiłem, jednak nie przyniosło to oczekiwanego efektu i internet nadal się rozłącza o różnych porach 1-2 razy dziennie raz na 10 sekund drugi raz na 2 minuty. Zdarzało się, że jak padał deszcz a nie było w pobliżu burzy to modem wariował i się rozłączał średnio co godzinę. Poprzedni modem Sagemcom 2704 nie miał takich problemów, tak restart występował co 24h. Co mogę zrobić z tym Livebox 2.0 dzwonić do kogoś i się użerać czy jest na to jakiś sposób, który technicy Orange mogą rozwiązać w centrali?

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rozłączanie internetu Livebox 2.0

Masz voip podpięty pod Liveboxa? pokaż statystyki DSL z panelu routera

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu Livebox 2.0

Nie mam podpiętego VOIPa, jedyne co mam to kabel zasilający, kabel telefonicny oraz kabel Ethernet podłączony do komputera. Screen w załączniku.


dsl.png


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu Livebox 2.0

Pomoże ktoś? Statystyki podesłane.

Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie internetu Livebox 2.0

Na moje nie fachowe oko, statystyki nie są porażające. Ja bym zaproponował zrobić diagnostykę za pomocą aplikacji Funboxa, gdzie Livebox też jest w zestawieniu modemów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rozłączanie internetu Livebox 2.0

Jeśli nei masz voipa rozłączenie powinno być co 24h. Tu sugeruje jakiś problem z linią.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Rozłączanie internetu Livebox 2.0

Jeśli problem jest z linią, to co mogę zrobić? A rozłączenie mam co 22h


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Rozłączanie internetu Livebox 2.0

@qartaiz zgłosić i czekać na techników.