Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router zamiast FB 6 z dual Wan

ROZWIĄZANE

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2241
  • 8410
  • 33

Router zamiast FB 6 z dual Wan

wpis wyżej napisałem jak to zrobić. Co prawda, też byś posiedział, niewykluczone że dłużej, ale nie aż do rezygnacji, tylko do zadziałania. Nawet bym Ci umiał pomóc, ale z tym tplinkiem to nie dam rady. Może suport społecznościowy tplinka coś pomoże -> https://community.tp-link.com/en/business/forum/topic/517522?replyId=1031600 (o ile już sam tam nie sprawdzałeś).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24923
  • 210

Router zamiast FB 6 z dual Wan


@Nesco94napisał(-a)

Sprzęt przyszedł. Kupiłem Tp-Link Er 605 V2. Internet działa świetnie, podłączyłem drugą sieć żeby mieć zapasowe łącze. Ogólnie jest spoko ale.... IPTV , nie wiem jak to ludzie konfigurują , siedzę i siedzę i za żadne skarby nie chce to działać.... Uruchamiał ktoś może to na tym routerze?


Jaką masz teraz konfigurację sieci? Najpierw TP-link a za nim FB w podsieci? W której sieci jest dekoder? "Nie chce działać" czyli co się dzieje?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Router zamiast FB 6 z dual Wan



@j131napisał(-a)

@Nesco94napisał(-a)

Sprzęt przyszedł. Kupiłem Tp-Link Er 605 V2. Internet działa świetnie, podłączyłem drugą sieć żeby mieć zapasowe łącze. Ogólnie jest spoko ale.... IPTV , nie wiem jak to ludzie konfigurują , siedzę i siedzę i za żadne skarby nie chce to działać.... Uruchamiał ktoś może to na tym routerze?


Jaką masz teraz konfigurację sieci? Najpierw TP-link a za nim FB w podsieci? W której sieci jest dekoder? "Nie chce działać" czyli co się dzieje?





nie ma wgl fb6, jest tylko ont + tp link, wszystko tak konfigurowane jak zalecają , kombinowane na  każdy możliwy sposób, nie chce ruszyć. Konfigurowałes to na tp link na er 605?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14038
  • 57750
  • 697

Router zamiast FB 6 z dual Wan

@Nesco94  pokonfigurowales VLAN -y do iptv?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Router zamiast FB 6 z dual Wan


@agat13napisał(-a)

@Nesco94  pokonfigurowales VLAN -y do iptv?


tak , 838 i 839


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24923
  • 210

Router zamiast FB 6 z dual Wan

@Nesco94 

W uzupełnieniu, po przejrzeniu konfiguracji tego TP-Linka w emulatorze: pisałem że gwarancji na możliwość uruchomienia IP TV od Orange na tym ruterze nie ma. Przeglądając opcje widzę, że wsparcie dla VLAN przychodzących przez WAN w tym ruterze jakieś jest, ale jak to poustawiać to nie do końca wiadomo, m. in. dlatego, że ruter sam używa tagowania VLAN w LAN (a VLAN w LAN to zupełnie co innego niż VLAN z WAN). W emulatorze trwałość ustawień jest żadna więc nie ma na czym eksperymentować.

Generalnie problem z IP TV od Orange jest taki, że dekoder musi dostać zarówno pakiety przychodzące do rutera przez VLAN tagowany jako 35 (normalny internet potrzebny do konfiguracji dekodera), jak i 838 (multinagrywarka, PPV) a przede wszystkim 839 (TV multikast). Tagi VLAN w WAN są zgodne ze specyfikacją 802.1q, ale pakiety z wszystkich tych trzech VLAN (minimum dwóch: 35 i 839) muszą trafić do tego jednego portu LAN, do którego podpięty jest dekoder. Jeśli rutera się nie da tak skonfigurować, to IP TV nie będzie działać. Dodatkowo musi być wsparcie dla IGMP snooping. Jeśli coś na ślepo miałbyś zmieniać to słowa kluczowe to 802.1Q i IGMP.

PS. Nie, nie konfigurowałem tego na tym sprzęcie i wątpię żeby ktoś to zrobił, bo gdyby zrobił to by się był tu pochwalił. A na 100% nie pochwalił się tym nikt.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 41
  • 151
  • 0

Router zamiast FB 6 z dual Wan


@j131napisał(-a)

@Nesco94 

W uzupełnieniu, po przejrzeniu konfiguracji tego TP-Linka w emulatorze: pisałem że gwarancji na możliwość uruchomienia IP TV od Orange na tym ruterze nie ma. Przeglądając opcje widzę, że wsparcie dla VLAN przychodzących przez WAN w tym ruterze jakieś jest, ale jak to poustawiać to nie do końca wiadomo, m. in. dlatego, że ruter sam używa tagowania VLAN w LAN (a VLAN w LAN to zupełnie co innego niż VLAN z WAN). W emulatorze trwałość ustawień jest żadna więc nie ma na czym eksperymentować.

Generalnie problem z IP TV od Orange jest taki, że dekoder musi dostać zarówno pakiety przychodzące do rutera przez VLAN tagowany jako 35 (normalny internet potrzebny do konfiguracji dekodera), jak i 838 (multinagrywarka, PPV) a przede wszystkim 839 (TV multikast). Tagi VLAN w WAN są zgodne ze specyfikacją 802.1q, ale pakiety z wszystkich tych trzech VLAN muszą trafić do tego jednego portu LAN, do którego podpięty jest dekoder. Jeśli rutera się nie da tak skonfigurować, to IP TV nie będzie działać. Dodatkowo musi być wsparcie dla IGMP snooping. Jeśli coś na ślepo miałbyś zmieniać to słowa kluczowe to 802.1Q i IGMP.

PS. Nie, nie konfigurowałem tego na tym sprzęcie i wątpię żeby ktoś to zrobił, bo gdyby zrobił to by się był tu pochwalił. A na 100% nie pochwalił się tym nikt.


inaczej tego nie idzie zrobić. chyba ze to jeszcze inaczej się robi

 

oczywiście pod port 4 jest podpięty dekoder

 

 

 

____________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


1.jpg2.jpg3.jpg

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6090
  • 24923
  • 210

Router zamiast FB 6 z dual Wan

@Nesco94 

No właśnie obawiam się, że zakładka VLAN w menu Network zupełnie nie dotyczy VLAN otrzymywanych z WAN, tylko tych które sobie sam skonfigurowałeś w LAN. Bez związku z IP TV. Nie ma żadnej magii w samych tych liczbach. Dekoder nie używa tagów 802.1Q więc nawet nie rozumie VLAN. Ergo w kontekście IP TV używanie VLAN w LAN nie ma sensu.

To co trzeba zrobić, to umożliwić obsługę przychodzących z WAN pakietów, które są otagowane (=należą do różnych VLAN). Nie wiem jak to zrobić.

Większość magii powinna być tutaj:

j131_0-1678551308509.png