Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router nie widzi kamery

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Router nie widzi kamery

Witam! Nie mogę podłączyć kamery (ORLLO Z13 WIFI) do routera Huawei Model B535-232. Serwis kamer twierdzi, że to sprawa routera/ internetu. Resetowałem wszystko po parę razy, serwis online sprawdzał "ze swojej strony" i cały czas kamera offline. Co może być przyczyną? Nie widzi jej. Jakaś blokada? Router? Sieć? Ne mam jak kabla pociągnąć.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Router nie widzi kamery

@Robert50 miałem podobną sytuację z klimatyzacją. Po screenie widzę, że jest bardzo podobne oprogramowanie. Instrukcja podaje żeby zrobić następujące kroki:

 

  1. Odłącz kamerę od zasilania.
  2. Po ponownym podłączeniu kamerę należy wprowadzić w tryb AP, u mnie to jest przycisk light lub ap.
  3. Komórka ma być połączona z tym WiFi, co kamera.
  4. U mnie do parowania wymagane było włączenie Bluetooth.
  5. Uruchom program do obsługi kamery i postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi w apce.

U mnie następowało przełączenie na urządzenie (klimatyzację) i po prawidłowym połączeniu z WiFi, urządzenie pojawia się w apce. Pamiętaj o prawidłowym wpisaniu hasła WiFi. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Router nie widzi kamery

@Robert50 

Aplikacja na telefon nie widzi kamery?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Router nie widzi kamery

Tak - próbuję dodać kamerę w aplikacji - zeskanowałem QR  z urządzenia i próbuję skonfigurować WI-FI. Router, telefon i kamera obok siebie. Podałem hasło do routera i pomimo kilku prób, resetów kamery - nic z tego. Hasło jest ok... w załączeniu podgląd komunikatu po nieudanym "parowaniu"

305177834_435267331921864_820670419236295939_n.jpg

________________
* Wstawiono grafikę dodaną jako załącznik – moderator Kinga


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Router nie widzi kamery

@Robert50 

Powoli, jedna rzecz na raz... Czy da się połączyć "na razie" tylko kamerę z apką w telefonie, bez korzystania z LAN? Jeśli nawet tego się nie da zrobić to kamera ma uszkodzony moduł WiFi. Jeśli się da, to trzeba kombinować z ustawieniami WiFi w LAN. Generalnie to powinno działać niemal "samo"...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Router nie widzi kamery

pojęcia nie mam o co chodzi 🙂 nic się nie łączy. Zacząłem od dodania kamery do aplikacji i wynik powyżej. Nic innego nie łączyłem - zgodnie z instrukcją kamery. Mam na routerze zmienić jakieś ustawienia? Czy kamerę inaczej podłączać do routera ale o tym nic nie ma w instrukcji. Jest dodanie do aplikacji i tyle....


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Router nie widzi kamery

@Robert50 

Rozumiesz że próbuję pomóc bardzo "na ślepo" bo nie znam tego konkretnie sprzętu. Powinien być jednak jakiś tryb w którym aplikacja nawiązuje połączenie z kamerą bez potrzeby angażowania w to rutera - inaczej przecież nie byłoby jak przekazać hasła.

Na razie odsunąłbym się od rutera, zresetował "do fabryki" kamerę, podobnie apkę w telefonie do stanu "dziewiczego" i spróbował jeszcze raz. Tylko kamera z apką - widać ją czy nie? Telefon nie może być zalogowany do LAN, kamera powinna mu pokazać na początek "własne" WiFi.

Można też próbować inaczej: olać WiFi (na razie) i spróbować połączyć kamerę kabelkiem eternetowym do komputera. Powinna być w niej jakaś strona konfiguracyjna.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Router nie widzi kamery

a hasło kolega podaje admina routera, czy wifi "routera"?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Router nie widzi kamery

@Robert50 miałem podobną sytuację z klimatyzacją. Po screenie widzę, że jest bardzo podobne oprogramowanie. Instrukcja podaje żeby zrobić następujące kroki:

 

  1. Odłącz kamerę od zasilania.
  2. Po ponownym podłączeniu kamerę należy wprowadzić w tryb AP, u mnie to jest przycisk light lub ap.
  3. Komórka ma być połączona z tym WiFi, co kamera.
  4. U mnie do parowania wymagane było włączenie Bluetooth.
  5. Uruchom program do obsługi kamery i postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi w apce.

U mnie następowało przełączenie na urządzenie (klimatyzację) i po prawidłowym połączeniu z WiFi, urządzenie pojawia się w apce. Pamiętaj o prawidłowym wpisaniu hasła WiFi. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Router nie widzi kamery

@Robert50  przede wszystkim włącz hotspot na komórce i spróbuj podłączyć  kamerę do routera komórki.

Zobacz czy kamera się  laczy z innym punktem dostępu wifi.

Ustaw na testy hasło do wifi  z cyklu 123456 i wpisuj w kamerę ręcznie. Sprawdź  szyfrowanie w obu urzadzeniachi zmień np na WPA  na testy 

Rozdziel sieci i inaczej je nazwij..kombinuj...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Router nie widzi kamery

Dziękuję serdecznie za porady - zerowałem, zmieniałem ale nic nie podziałało - no może nie zrobiłem jeszcze wszystkiego o czym pisaliście do końca ponieważ włączyłem w pewnym momencie bluetooth - za radą jednego z Kolegów i.... chociaż nie widział urządzenia - to spróbowałem po raz setny sparować kamerę z routerem i aplikacją wedle instrukcji i połączyło, pojawił się obraz i działa!!!! Nie wiem, co będzie dalej ale idę montować kamerę na elewacji. Ślicznie Wam Dziękuję i póki co zamykam 😁