Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router działa tylko w 3G


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 10
  • 0

Router działa tylko w 3G

Witam, posiadam router ZTE MF 283+. Przez około dwa lata wszystko było dobrze, technologia 4G i wysoka jak na moje warunki prędkość. Kilka dni temu zaczęły się problemy z odpalaniem stron, internet był połączenie się nie zrywało, ale w przeglądarce dostawałem informację, że nie ma połączenia. Po kilku minutach wszytko wracało do normy. Postanowiłem przywrócić router do ustawień fabrycznych (tym małym guzikiem na górze) i po ponownym włączeniu działa w technologii 3G z niewielką prędkością. Zasięg mam na 100% bo na telefonie (również Orange) mam LTE i wysoką prędkość. Ktoś miał podobny problem lub wie czym to może być spowodowane?

4 ODPOW. 4

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Router działa tylko w 3G

@1995tomek19951  Sprawdź czy i jak działa na innej karcie SIM, nawet innego operatora (jeśli masz taką możliwość), sprawdziłbym też firmware... może przez reset straciłeś jakąś aktualizację.

 

Update. Znalazłem na fejsie profil producenta z postem o zmianie softu https://www.facebook.com/ztepoland/posts/1517911634973344/


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 10
  • 0

Router działa tylko w 3G

Nie mogę włożyć innej karty, bo mam tylko nano w domu. Nie ma do zrobienia żadnych aktualizacji.

A co do tej informacji o aktualizacji na fb, to skąd mam to pobrać? Albo jestem niedowidzący, albo nie ma żadnego linku.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Router działa tylko w 3G

@1995tomek19951  Czy router loguje się w ogóle do sieci LTE? Mam na myśli logowanie do sieci, a nie ustanowienie połączenia internetowego. Jeżeli tak, spróbuj ponownie ustawić APN ->  internet(dane tu https://www.orange.pl/omnibook/konfiguracja-internetu-mms-i-sms-w-telefon-1).

Jeżeli nie, podejrzewam uszkodzenie modemu. Dla pewności zakupiłbym starter jakiegoś operatora i weryfikację.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Router działa tylko w 3G

@1995tomek19951  to był dość stary post, ale przecież wystarczy "wysłać do nich wiadomość" poprosić o pomoc,  choćby przez messenger na profilu, to się dowiesz co i jak.