Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router do światłowodu 1gbps


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

Mam teraz światło 1 giga z funboxem 3.0. Podłączam ze 30 urządzeń do niego, na obu pasmach wifi. Sporo problemów jest z urządzeniami apple, zwłaszcza przy łączeniu pomiędzy nimi. Ciężko stwierdzić czyja to wina - soft apple od lat już jest wzorem do naśladowania jeśli chodzi o bugi, ale z drugiej strony rozumiem, że funbox 3 routerem fajnym jest, ale przy takim obciążeniu i różnorodnych usługach może się przyciąć. 

ZTCW mogę uzyskać od Orange urządzenie, które jest końcówką sieci światłowodowej a do tego podłączyłbym kupiony przez mnie router. To prawda?

 

Jeśli tak to dwa pytania:

1. Co mam powiedzieć jak zadzwonię do Orange?

2. Jaki router polecacie w dzisiejszych czasach? No niestety musi mieć 2.4 GHz bo jeszcze mam ze dwa urządzenia, które tylko taką sieć widzą.

105 ODPOW. 105
Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko  mam inną propozycje, dokupić router z trybem Punktu Dostępu, połącz oba kablem lan, bo FunBox 3.0 obsłuży po lan nawet więcej urządzeń, będą 2 sieci wi fi, to problemy ci znikną, router pokroju TP-Link Archer C6 wystarczy, ma 5 anten (1wbudowana). 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

Hej! Dzięki za sugestię @Anonim! Warta rozważenia.

A czemu myślisz, że warto tak zrobić? Z perspektywy pół-laika, to się zastanawiam jaka różnica między połączeniem wifi do funboxa a połączeniem wifi do access pointa, który łączy się do routera. Kolejne urządzenie po drodze nie brzmi jak uproszczenie. Czy lepiej jest aby jedno urządzenie odbierało wifi, zamieniało to na ethernet i wysyłało do funboxa? A co z urządzeniami po kablu? Podłączyć do funboxa czy do TP-Linka?

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko  sieć wi fi ma ograniczoną przepustowość i wydajność, tu akcent na routery operatorów, 2sieci wi fi będą wydajniejsze, inna droga to ONT od Orange i za około 1k zł jeden router, bo dopiero te drogie routery mają wydajność odpowiednią dla kilku dziesięciu połączeń po wi fi. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

W tej chwili mam 15 urządzeń na wifi (oba pasma) i 6 na kablu. 

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko  przemyśl sprawę, taniej wychodzi dodatkowy router i to pewniak, ONT od Orange trudniej załatwić i sporo konfiguracji routera z wolnego rynku, dodatkowy router ustawiasz jako punkt dostępu i już działa. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

@Anonim na razie nie mówmy o cenie, ja po prostu chcę aby działało :).

Jeśli chodzi o przepustowość, to speedtest na iphone do Orange pokazuje teraz 450mbps. I tutaj myślę, że nie chodzi o przepustowość, bo jeśli robię handoff rozmowy telefonicznej z iphone na imaca, to taka rozmowa to pewnie w kbps jest liczona. Nie potrafię tego nazwać, ale czy ta ilość urządzeń i załóżmy ciągłe pingowanie routera przez urządzenia może spowodować, że funbox jest za bardzo zajęty utrzymywaniem połączenia wifi z tymi urządzeniami i dlatego gdy nagle chcę zrobić handoff to nie przepuszcza? I wtedy rzeczywiście rozłożenie pomiędzy access point i router mogłoby go odciążyć, bo do routera cała komunikacja szłaby po ethernecie. O czymś takim myślisz?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko czy WiFi w FunBoxie masz rozdzielone? Jeżeli nie, to urządzenia mogą również mieć kłopoty z połączeniem po WiFi. Rozdzielenie na WiFi 2,4 GHz i 5 GHz też może poprawić wydajność. 

Anonim

Nie dotyczy

Router do światłowodu 1gbps

@yygreko  tak myślę, zresztą piszę mało informatyczne, by laik nawet zrozumiał 😊

Co do podłączenia urządzeń, to nie ważne czy dodatkowy router czy FunBox 3.0, ty i tak więcej niż 900 +/- nie uzyskasz, więc transfer będzie jak z umowy. 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Router do światłowodu 1gbps

@ketrasaArtur wiesz, słucham marketingu Orange który mówi, że urządzenie samo sobie wybierze sieć, z której chce korzystać, zatem mam ujednoliconą konfigurację sieci, czyli oba jeden ssid i jedno hasło. Sugerujesz, aby zrobić dwie? OK, zrobię to teraz i zobaczę czy pomogło.