Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router albo Orange zrywa dostęp do WWW jednak VPN i streaming w tym samym czasie działa


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Router albo Orange zrywa dostęp do WWW jednak VPN i streaming w tym samym czasie działa

Witam
Mamy linią ADSL która wiele lat sprawnie działała.
Od paru miesięcy coraz częściej znika możliwość przeglądania stron WWW (porty 80 i 443)
W tym samym czasie inne usługi takie jak VPN, radio, Netflix działają bez problemu.
Pomaga chwilowy disconnect i connect modemu ADSL stąd podejrzenie że odcięcia mają miejsce na centrali.

Co się tu może dziać. Próba wyjaśnienia na infolinii nie dała rezultatów.
Żadne restarty/zmiany konfiguracji routera nie pomagają.
Wcześniej było stabilnie.
User DGN2200v3

15 ODPOW. 15

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Router albo Orange zrywa dostęp do WWW jednak VPN i streaming w tym samym czasie działa

@krokodylowy  jakieś zrzuty z przeglądarki? 

Wybrane strony czy wszystkie? 

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Router albo Orange zrywa dostęp do WWW jednak VPN i streaming w tym samym czasie działa

Wszystkie http https.
Zwykłego ornage.pl nie sprawdzałem


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Router albo Orange zrywa dostęp do WWW jednak VPN i streaming w tym samym czasie działa

DNS od Google ustaw w komputerze 😎

Bez VPN też ten problem? 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Router albo Orange zrywa dostęp do WWW jednak VPN i streaming w tym samym czasie działa

@krokodylowyMoże działające usługi zbyt mocno wysycają łącze. Dojdą do tego jakieś aktualizacje działające w tle i wejście na strony www staje się bardzo utrudnione.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Router albo Orange zrywa dostęp do WWW jednak VPN i streaming w tym samym czasie działa

@krokodylowy  jedno co warto sprawdzić, to polaczenie na innym modemie. Jesli masz neo zapytaj na infolinii czy możesz dokupic do uslugi modem Livebox2 za 1 zl. 

Jeśli masz skąd pożyczyc, to nie ma sensu kupować...

Bedziesz wiedzial czy linia i centrala sa ok. Zrob screena z parametrow liniowych modemu i wklej


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Router albo Orange zrywa dostęp do WWW jednak VPN i streaming w tym samym czasie działa

Sprawdzane na różnych dnsach. Bez znaczenia.

Tymczasowo zablokowałem większość portów na routerze w tym wszystkie UDP i egzotyki z których korzystały video streamy.  Netflix przełączył się chyba na zwykły port 443 i wszystko na razie działa.

Ale tu jest zasadzka. Streamy radiowe działały OK mimo że lecą po zwykłym https://stream.rcs.revma.com
z niskim transferem i miały bufor max 10s - ta domena działała a inne blokada (nie u mnie)


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Router albo Orange zrywa dostęp do WWW jednak VPN i streaming w tym samym czasie działa


@krokodylowynapisał(-a)

Sprawdzane na różnych dnsach. Bez znaczenia.

Tymczasowo zablokowałem większość portów na routerze w tym wszystkie UDP i egzotyki z których korzystały video streamy.  Netflix przełączył się chyba na zwykły port 443 i wszystko na razie działa.

Ale tu jest zasadzka. Streamy radiowe działały OK mimo że lecą po zwykłym https://stream.rcs.revma.com
z niskim transferem i miały bufor max 10s - ta domena działała a inne blokada (nie u mnie)


Masz coś mocno sknocone w lokalnej sieci czy gdzie indziej, ale nic  w temat nie wrzucasz, po co ten VPN?

Nie dodajesz w temacie nic, na jaką pomoc czekasz?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Router albo Orange zrywa dostęp do WWW jednak VPN i streaming w tym samym czasie działa

Można przypuszczać z opisu, że wykorzystane jest jakieś serwisowe-tajne hasło do działania streamingów i stąd brak szczegółowego opisu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Router albo Orange zrywa dostęp do WWW jednak VPN i streaming w tym samym czasie działa

@andrzej1441  ja tam coś nielegalnego w tle wywąchałem i pewne autor jakieś robactwo ma na kompie, dlatego tyle problemów, ale to nie moje problemy, tylko dziwi fakt, oczekiwania pomocy, nie dając prawie nic konkretnego w temat, skoro wszytstko tajne, to nie to forum dla @krokodylowy .