Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router ZTE MC888 z rebrandingiem Plusa a dostęp do 5G w Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 26
  • 0

Router ZTE MC888 z rebrandingiem Plusa a dostęp do 5G w Orange

cześć,

chce skorzystać z 5G w Orange jednak mam wątpliwości związane z routerem. 

Na rynku są dostępne różne routery 5G jednak nie wiadomo które będą działać w sieci Orange.

Chodzi o informację co sprawdzić w parametrach technicznych routera by mieć pewność że sprzęt będzie korzystał w pełni z 5G do 1050 Mb, 5G do 370 Mb i 4G/LTE - inaczej mówiąc jakie pasma musza być podane w instrukcji by nie było niespodzianek.

Jest to istotne gdyż na rynku są dostępne modele brandowane i niebradowane i nie wiem jak to wpływa na możliwości - mam na myśli np. taki oto modem 5G

IMG_0509.jpeg

IMG_0510.jpeg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Router ZTE MC888 z rebrandingiem Plusa a dostęp do 5G w Orange

@krato 

Będzie działać, zarówno 5G na 2100 jak i 5G na N78 (na pudełku (polityka ZTE jest dosyć dziwna w informowaniu) może nie być N78 ale to działa, jest sprawdzone przez innych).

Co prawda mam MC888 z wolnej dystrybucji ale czytając inne forum osoby które kupiły z dystrybucji Plus nie narzekają. Rozumiem że tutaj...polecają aby kupować od Orange ale bez obaw 😉

Zrozumiałe że trochę to robią pod swoją sieć ale bez przesady. Mój testowałem zarówno w Play jak i Plus a zaznaczam że jest kupiony ze sklepu ZTE. Play u mnie ma 5G 2100 a Plus 5G 2100 oraz 5G 2600 i wszystko działało.

Ostatecznie przy kupnie przez internet masz 14 dni na oddanie bez podania powodu.

 

edit: potrzebne pasma to: LTE: N1/N3/N7/N8/N38 5: N1/N38/N41/N78. Te pasma wystarczą w każdej sieci.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

20 ODPOW. 20

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Router ZTE MC888 z rebrandingiem Plusa a dostęp do 5G w Orange

@krato z doświadczenia po smartfonach napiszę tak: 5G w paśmie C powinno działać na urządzeniu z poza dystrybucji Orange. 5G na częstotliwości 2100 MHz może nie działać bez brandu, lepiej zakupić taki router z dystrybucji Orange. Z czasem pewnie i sprzętu z poza dystrybucji Orange będą działały, ale na to potrzeba czasu, bo to dopiero początki komercyjnego działania sieci 5G. Na obecną chwilę lepiej zakupić sprzęt od Orange jeśli ma być pewność działania sieci 5G.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 26
  • 0

Router ZTE MC888 z rebrandingiem Plusa a dostęp do 5G w Orange

czy mamy topic na forum zbierający wszystkie pasma które używa Orange  (te n78 itd. )  dla 5G 1050Mb, 5G 370Mb, 4G/LTE ? który tez mógłbym tu podlinkować bądź ktoś z was 
bo nie wiem czy szukać po nazwie pasma czy nazwie technologi np.:   n78, 5G SA czy 5G?

 

wychodzi na to że trzeba byłoby sprawdzić czy na pudełku sa wszystkie pasma w danej technologii i bylibyśmy w miarę pewni czy mamy dobry router do kupna czy "tani" router ale który nie obsługuje wszystkich pasm. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Router ZTE MC888 z rebrandingiem Plusa a dostęp do 5G w Orange

@krato 

Będzie działać, zarówno 5G na 2100 jak i 5G na N78 (na pudełku (polityka ZTE jest dosyć dziwna w informowaniu) może nie być N78 ale to działa, jest sprawdzone przez innych).

Co prawda mam MC888 z wolnej dystrybucji ale czytając inne forum osoby które kupiły z dystrybucji Plus nie narzekają. Rozumiem że tutaj...polecają aby kupować od Orange ale bez obaw 😉

Zrozumiałe że trochę to robią pod swoją sieć ale bez przesady. Mój testowałem zarówno w Play jak i Plus a zaznaczam że jest kupiony ze sklepu ZTE. Play u mnie ma 5G 2100 a Plus 5G 2100 oraz 5G 2600 i wszystko działało.

Ostatecznie przy kupnie przez internet masz 14 dni na oddanie bez podania powodu.

 

edit: potrzebne pasma to: LTE: N1/N3/N7/N8/N38 5: N1/N38/N41/N78. Te pasma wystarczą w każdej sieci.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 26
  • 0

Router ZTE MC888 z rebrandingiem Plusa a dostęp do 5G w Orange

to jeszcze zostaje ostatnia wątpliwość: @Zeusek  , piszesz że kupiłeś z oficjalnej dystrybucji ZTE i w takim przypadku bym raczej obstawiał że u każdego operatora w Polsce będzie to działać , ale co w przypadku jak sprzęt jak w tutaj jest brandowany pod Plusa, czy nie może być tak że coś jest poobcinane w pasmach albo soft jakoś zmodyfikowany że tylko w Plusie będzie działać - to tak jak kiedyś było z brandowanymi telefonami pod operatora i firmwarem


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Router ZTE MC888 z rebrandingiem Plusa a dostęp do 5G w Orange

@krato 

Obecnie nikt nie blokuje, kiedyś to owszem tak  było. Jakieś ryzyko jednak istnieje że nie wszystko będzie działać jak powinno np. podobno Plus blokuje zmianę DNS ale nie sądzę obyś tego w ogóle używał.

Przez kilka lat używałem routera kupionego w Play a używanego w Orange i nie było żadnego problemu.

 

edit. Domyślam się że chcesz kupić router w ramach abonamentu taniej... jak by coś to sklep ZTE obniżył cenę i teraz jest za 1199zł.

edit2. Co do pasm to akurat dystrybucja od Plus oferuje ich najwięcej.

edit3. W załączniku pokazałem pasma z dystrybucji ZTE.


pasma.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Router ZTE MC888 z rebrandingiem Plusa a dostęp do 5G w Orange

@krato  zapytam z innej beczki: jesteś w zasiegu5G SA? Jak daleko masz nadajnik? Żaden modem nie pomoże jak masz do niego więcej niż 1,5km


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 26
  • 0

Router ZTE MC888 z rebrandingiem Plusa a dostęp do 5G w Orange

Jestem bardzo zaskoczony chęcią pomocy na tym forum i poznania kontekstu 🙂 

W Warszawie do nadajnika Orange 5G w pasmie C ( Antoniego Edwarda Odyńca 59, 3)  mam 400 metrów , ale ponieważ może zmienię mieszkanie to interesuje mnie również dobra obsługa 5G do 370Mb i 4G/LTE

 

Na iPhonie mam 760 Mb w teście speedtest.net 

 

Widzę również że T-mobile ma również całkiem sporą ilośc nadajników 5G w pasmie C - czy oni sa równiez na tych samych "n-kach" np. n78 czy to jest inaczej? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18430
  • 52693
  • 710

Router ZTE MC888 z rebrandingiem Plusa a dostęp do 5G w Orange

@krato jeżeli w Orange działa 5G w paśmie C, to w T-Mobile również. Pasmo N78 jest te same dla obu operatorów, różnica jest w częstotliwości.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Router ZTE MC888 z rebrandingiem Plusa a dostęp do 5G w Orange

@krato 

400m to nie powinno być problemu, chyba że teren wyjątkowo trudny. Orange/T-Mobile/Play/Plus to N78. W takiej sytuacji bym brał MC888.