Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

RT-AX88U uruchomienie VLAN35

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 1

RT-AX88U uruchomienie VLAN35

Witam czy udało się komuś połączyć ont z RT-AX88U a mianowicie ustawić vlan35 niestety nie da się użyć polecenia robocfg do konfiguracji tego routera. 

 

 

 

 

 

____________________________

*Doprecyzowanie nazwy tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 1

RT-AX88U uruchomienie VLAN35

Witam posiłkując się komentarzami powyżej oraz dwoma konfigami dla AC88U i AC87U udało się połączyć na AX88U. Wersja firmware:386.5_2 - Merlin.

Linki do tematów na których oparłem poprawną konfiguracje:

Rozwiązano: ASUS RT-AC87U - konfiguracja pod Światłowód – Strona 2 - Nasz Orange

Asus RT-AC88U zamiast Funbox3 - PORADNIK - Nasz Orange

błąd polegał na błędzie pracownika orange i podaniu błędnych danych do logowania po zmianie umowy. Pozdrawiam 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173
Anonim

Nie dotyczy

RT-AX88U uruchomienie VLAN35

Router obsługuje vlan, IPTV zakładka i tam to ustaw, router ma rozbudowane menu konfiguracji, da się wszystko ustawić, jedynie z Orange TV jest problem i dekoderów nie obsłuży od Orange. Jak nie ogarniasz konfiguracji, to poszukaj po sąsiedzku, młodzi znają się na tym 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 1

RT-AX88U uruchomienie VLAN35

Tak widziałem ale jest to AC88U a ten o którym pisze to AX88U i wcale nie jestem pewien czy wspiera vlan 😞

 

@slav72 Widziałem post i niestety nie da się wykonać polecenia robocfg.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

RT-AX88U uruchomienie VLAN35

@ProXy  w instrukcji nie ma nic o VLAN  na pokładzie tego kombajna...szkoda 

Jest niby iptv..I w tej zakładce może...

Anonim

Nie dotyczy

RT-AX88U uruchomienie VLAN35

Jak go nie ogarniasz, to sprzedaj i kup coś prostego, 3/4 routerów ma IPTV i vlan obsługuje ten podstawowy do światłowodów Orange, TP-LINK Archer C6 przykładowo 😎


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

RT-AX88U uruchomienie VLAN35

@ProXy 

Sorry, teraz nawet instrukcji do niego nie da się zobaczyć bo Asus ma jakąś przerwę na swoich stronach. Co do zasady powinno dać się na nim internet odpalić więc pozostaje zachęcić do walki metodą prób i błędów. Raczej nic nie zepsujesz.😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

RT-AX88U uruchomienie VLAN35

@ProXy 

W wątku wcześniej podpiętym wyraźnie jest mowa o tym, że oprogramowanie rutera zostało zmienione na alternatywne/wzmocnione przed konfiguracją. Jeśli używasz firmowego oprogramowania, to zapewne to jest powodem że opis nie pasuje do Twojej sytuacji, a nie różnica w wersji sprzętu.

Z tego co wujek google podpowiada to alternatywne oprogramowanie jest także dostępne dla Twojego modelu:

https://sourceforge.net/projects/asuswrt-merlin/files/RT-AX88U/Release/

 

Jednakowoż, po przejrzeniu instrukcji mam wrażenie że internet na tym sprzęcie powinien zadziałać bez specjalnej gimnastyki. Mogę się oczywiście mylić, bo faktycznie po stronie WAN brak eksponowanych opcji VLAN, ale to niekoniecznie oznacza że ruter ich wewnętrznie nie obsługuje. Istotne jest na pewno żeby wpisać poprawne dane do logowania PPPoE i IMHO to powinno zadziałać.

Jeśli nie, to pozostaje Ci zmiana firmware i poradnik podpięty poprzednio.

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 1

RT-AX88U uruchomienie VLAN35

Tak można było mylnie stwierdzić iż mój router działa pod oryginalnym softem jednak zostało ono zmienione na opisane przez Ciebie wyżej i nie przyniosło to rezultatu spróbuję jednak jeszcze kilku konfiguracji zanim zadecyduje co z nim zrobić.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

RT-AX88U uruchomienie VLAN35

@ProXy 

Faktycznie, API w tym modelu nie wspiera komendy na której opiera się podlinkowany poradnik, miałeś rację.

Przeglądając forum merlina znalazłem coś sugerującego,że istnieją alternatywne komendy których  można by użyć:

https://www.snbforums.com/threads/alpha-asuswrt-merlin-382-1-alpha.41380/page-3

 

Bez dostępu do sprzętu więcej się chyba nie da powiedzieć.