Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie konfiguracji z Funbox (1.0) na Funbox 2.0

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Przeniesienie konfiguracji z Funbox (1.0) na Funbox 2.0

Pytanie jak w temacie. Jako że być może dokonam skoku technologicznego na 2.0 (nadal VDSL) a mam dość rozbudowaną konfigurację chętnie znalazłbym taka możliwość. Da się z 2.0 na 3.0 ale z 1 na 2 nie znalazłem informacji.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Przeniesienie konfiguracji z Funbox (1.0) na Funbox 2.0

@pawelowco prawda nie miałem okazji tego sprawdzać, ale moim zdaniem wgranie pliku konfiguracyjnego z jedynki do dwójki po prostu się nie uda.

Te rutery mają zresztą bardzo ubogą konfigurację, zapisz sobie na kartce wartości wszystkich parametrów z jedynki i skonfigurujesz dwójkę na tej podstawie w ciągu kilku minut.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie konfiguracji z Funbox (1.0) na Funbox 2.0

@pawelow skoro masz dostęp do obydwu routerów, zapisz sobie plik konfiguracyjny i sprawdź.

Jeżeli nie masz dostępu do obydwu routerów jednocześnie, to zapisz sobie dane WiFi i numer IP bramy, chyba że nie zmieniany był i został domyślny.

Loginu i hasła nie trzeba zapisywać, bo FunBox 2 sam pobierze, przy czym hasło podczas pobierania pewnie będzie zmienione.

Więcej będzie zabawy, jak masz pootwierane porty.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Przeniesienie konfiguracji z Funbox (1.0) na Funbox 2.0

Jeszcze nie mam. Rozważam taka zamianę przy okazji przedłużania umowy. Zależy mi na jak najszybszym przełączeniu ze starego na nowy. No i o ryzyko próby wgrania konfiguracji z 1 na 2. Teoretycznie niewielkie ale nie takie rzeczy widziałem 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Przeniesienie konfiguracji z Funbox (1.0) na Funbox 2.0

@pawelow  ja to kopiowanie ustawień blado widzę, FB 1.0 i FB 2.0, to trochę odmienne routery, porobił bym fotki ustawień i potem to wpisał 😎


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Przeniesienie konfiguracji z Funbox (1.0) na Funbox 2.0

@pawelowco prawda nie miałem okazji tego sprawdzać, ale moim zdaniem wgranie pliku konfiguracyjnego z jedynki do dwójki po prostu się nie uda.

Te rutery mają zresztą bardzo ubogą konfigurację, zapisz sobie na kartce wartości wszystkich parametrów z jedynki i skonfigurujesz dwójkę na tej podstawie w ciągu kilku minut.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Przeniesienie konfiguracji z Funbox (1.0) na Funbox 2.0

@pawelow  z tego co wiem to nie da rady, to inny rodzaj softu i sprzętu. Zupełnie inne menu i komponenty. Warto jednak zrzut zrobić do pliku, tak na wszelki wypadek, ale najlepiej przejść przez całe menu i na piechotę po notować te ustawienia. To nie będzie zbyt wiele że względu na mała " mobilność" FB 1

W przypadku przedłużania umowy w salonie będziesz musiał zdać stary sprzęt od razu. Nie będzie więc możliwości sprawdzenia obu ma raz. Zamów wszystko zdalnie, to teoretycznie powinieneś pocztą/ kurierem dostać nowy. Wtedy będziesz miał oba, ale i tak się nie uda... Tylko ewentualnie metoda porównawczą na dwóch kompach... Jedno dobre, że oba zadziałają i na ADSL i VDSL


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Przeniesienie konfiguracji z Funbox (1.0) na Funbox 2.0

Zamówiłem zdalnie. 

Podzielę się doświadczeniami.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Przeniesienie konfiguracji z Funbox (1.0) na Funbox 2.0

Jednak nie próbowałem przenieść konfiguracji.

Wykorzystałem okazję do zmian konfiguracji domowej sieci więc i tak musiałem robić od zera.

A samo przejście bez problemu, ręcznie przeniosłem login i hasło z FB1, dekoder TV ruszył nawet bez restartu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Przeniesienie konfiguracji z Funbox (1.0) na Funbox 2.0

@pawelow  jednak nowa konfiguracja to nowa.. Jednak odpowiedzią na pytanie z tematu głównego jest to, że nie da rady przenieść backupu między tymi modemami. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przeniesienie konfiguracji z Funbox (1.0) na Funbox 2.0

@agat13  w 100% się z Tobą zgadzam że prawidłowe "Rozwiązanie" w temacie to odpowiedź: nie da się przenieść konfiguracji z FunBoxa 1.0 na FunBoxa 2.0.