Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z konfiguracją Funbox 6


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@MruMru  odpowiem za kolegę, a więc instalowałem 3 sztuki FB 6 w miejsce FB 3.0 (jeden u siebie i dwa u znajomych) w każdym przypadku instalacja szóstki od podłączenia do uruchomienia w normalny tryb pracy nie trwało dłużej niż ok. 3-4 minut, za każdym razem FB 6 pobierał wszystko z automatu z sieci i był gotowy do pracy. Co do podłączenia to @Monnqx  pisał że łączył patchcordem, czyli bezpośrednio do gniazdka bez ONT.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@slav72info o patchcordzie gdzieś mi umknęło, fakt. A jeśli chodzi o instalacja - pomijając czas - czy reszta przebiegała, jak w opisie (powolne miganie diod na pomarańczowo)? Ciekawi mnie, czy gdyby obserowac komunikaty na przeglądarce to czy pojawiłyby się zachęty na wpisywanie loginu... jeśli tak, to pytanie ilu ludzi wpadło w tę pułapkę 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problemy z konfiguracją Funbox 6


@Monnqxnapisał(-a)

FB6 po wymianie, wszystko działa 🙂 


Czyli poprzedni był fabrycznie felerny, najważniejsze że po wymianie wszystko gra.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problemy z konfiguracją Funbox 6


@MruMrunapisał(-a)

@slav72info o patchcordzie gdzieś mi umknęło, fakt. A jeśli chodzi o instalacja - pomijając czas - czy reszta przebiegała, jak w opisie (powolne miganie diod na pomarańczowo)? Ciekawi mnie, czy gdyby obserowac komunikaty na przeglądarce to czy pojawiłyby się zachęty na wpisywanie loginu... jeśli tak, to pytanie ilu ludzi wpadło w tę pułapkę 😉


@MruMru jeżeli pytasz mnie o te diody, to odpowiem że po podłączeniu FB 6 do instalacji kilka razy wszystkie 3 diody migały na biało po czym zaświeciły się na pomarańczowo i to wsio, modem zaczął pracę, to czy podczas instalacji szóstka prosiła o login i hasło, tego nie wiem, nie obserwowałem menu konfiguracyjnego w tym czasie (nie było takiej potrzeby). Co do loginu i hasła do neo to wiedziałem że funbox te ustawienia zassie sam z neta.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@slav72 @MruMru Mnie zaś ciekawi ile takich fabrycznie uszkodzonych trafia do klientów?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@agat13  no to ciekawe, lecz raczej tego nie będzie nam dane się dowiedzieć (z tego co pamiętam to na forum już trzeci przypadek), a ile mogło być w skali ogólnej...?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@slav72  Właśnie.Mam na uwadze fakt, że my zajmujemy się tylko "bublami" , a nie widzimy ile pracuje bez zarzutu, więc nasza ocena może być jednostronna. Przy każdym modemie były jakieś problemy, bo i skala wprowadzenia do obrotu zawsze była duża...nie mamy jednak odniesienia do sprzętu alternatywnego, bo ISP się tym nie chwalą 😁


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@agat13no się własnie tylko zastnawiam, czy to było fabryczbne uszkodzenie, czy niepotrzebna ingerencja w proces aktualizacji, ingerencja, która coś uszkodziła.

 

A co do skali problemów - to jak mówisz - tutaj raczej nie trafiają ci, którzy nie maja problemów, takze mamy zakrzywiony obraz rzeczywistości... jesteśmy, że tak powiem "problem oriented" a może nawet "problem obsessed" 😋


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@MruMruJasne, w przeszłości wiele razy spotykałem się z problemami z pierwszym upgradem - uruchomieniowym, wynikającymi czasem z dosłownie niczego. Ot, przypadek. My tu widzimy czwarty problem z modemem, ale zważywszy na tysiące pracujących w sieci to pikuś (Pan Pikuś) 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@agat13  mnie ciekawi taka rzecz, czy problemy modemów ( np. piski cewek, brak aktywnego pasma 2,4 GHz) dotyczą pojedynczych modeli z danej partii (np. kilka sztuk na powiedzmy 1000), czy też całych partii 🤔