Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z konfiguracją Funbox 6


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 88
  • 0

Problemy z konfiguracją Funbox 6

Przepiąłem patchcord na ten z zestawu z FB6 i działał na FB3 więc raczej nic mu nie dolega. Mam obecnie wpięty FB6, od >15 minut miga powoli biała dioda. Konsultant na czacie Orange powiedział że Funbox 6 jest przypisany, miał zadzwonić choć na razie tego nie zrobił. Przyznam szczerze że trochę dzisiejsze przygody z internetem pokrzyżowały mi dzień 😪


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@Monnqx  może zadam banalne pytanie, ale czy możesz wejść w menu konfiguracyjne FB 6 i sprawdzić czy pobrał hasło i login do neostrady? i czy nie ma błędu w loginie?

PS.

Przy okazji i tak spróbowałbym resetu przyciskiem z tyłu modemu, to i tak niczego nie popsuje, a jeżeli problem będzie się utrzymywał, podłącz z powrotem trójkę a szóstka do wymiany, czy to w salonie czy przez kuriera.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@Monnqx: ale konsultant zgłoszenie problemu przyjął? Jeśli tylko linia jest OK to operator jest ze swojej strony w stanie wszystko ci w modemie poprzestawiac, przepraszam, poustawiać więc nie bardzo rozumiem... Wg. BOK jest OK czy jak?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@j131 chyba jednak jest coś nie tak skoro miał zadzwonić 🤔@Monnqx  ja bym dzwonił na infolinię jeszcze raz.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 88
  • 0

Problemy z konfiguracją Funbox 6

Sytuacja wygląda tak, że zgodnie z sugestiami konsultanta zresetowałem FB6 przyciskiem z tyłu obudowy. Po tym manewrze router zrestarował się i zaczeła migać powoli biała dioda. Jednak nadal nie mogę wejść w konfigurację routera by wpisać login/hasło do internetu - nie mogę przejść dalej poza ekran "Braku połączenia" gdzie mam do wyboru wewnętrzny/zewnętrzny ONT. Kliknięcie przycisku 'restart' nic nie robi. Według konsultanta sam router jest prawdopodobnie wadliwy i nie działa w nim ONT. Podczas rozmowy wygenerowane zostało zlecenie wymiany sprzętu więc prawdopodobnie będę musiał wziąć nowy.

 

Dziwi mnie tylko jedno - za pierwszym razem (tak jak opisałem w pierwszym poście) byłem w stanie dojść do etapu z wpisywaniem loginu i hasła + miałem możliwość poruszania się po konfiguracji routera (mimo że wywalało błąd 'Problem z twoją linią światłowodową'). Teraz, po kolejnych próbach i resetach do ustawień fabrycznych nie idzie dalej niż wolno/szybko migająca biała dioda.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5378
  • 21548
  • 174

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@Monnqx: pewnie biedak "gonił resztką sił" i wreszcie padł (ten Ent, przepraszam ONT). Cóż, wyrazy współczucia i liczyć pozostaje że wymieniony będzie sprawny.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@Monnqx  najwidoczniej trafił Ci się wadliwy fabrycznie model, a przy włączonym zasilaniu awaria się tylko pogłębiła (nastąpiło zwarcie 😖), pozostaje podłączyć trójkę, a szóstka pod pachę i do salonu na wymianę (czy jak tam Ci konsul zaznaczył).


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problemy z konfiguracją Funbox 6

@Monnqx jak tam, już po wymianie wadliwej szóstki ?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Problemy z konfiguracją Funbox 6

Takie dwie hipotezy przychodzą mi do głowy

 

1. jedna, to czy przypadkiem - postępując zgodnie z komunikatami przeglądarki nie zakłóciłeś procesu aktualizacji i stąd teraz jest totalny zonk. W Instrukcji ze strony www była mowa, że:

"Przy pierwszym podłączeniu Funbox 6 rozpocznie się proces uruchomienia usługi oraz aktualizacji oprogramowania (diody Internet, Wi-Fi, Telefon migają powoli na pomarańczowo). Cały cykl uruchomienia może trwać do 8 min. Jeśli po 8 minutach diody nie zaświecą się na pomarańczowo".

Czy odczekałeś te ok. 8 min, czy też zbyt wcześnie zareagowałeś na powolne migotwanie diod niepotrzebnie wpisując hasło/login? Jeśli zakłóciłeś proces aktualizacji to bez BOK teraz się nie obejdzie.

 

2. Druga - chcę się upewnić tylko tak na wszelki wypadek - FB3 był podłączony bezpośrednio światłowodem? Nie miałeś przypadkiem zewnętrznego ONTa + podłączoenia za pomocą kabla ETH. Takie konfiguracje się zdarzają (mimo, że FB3 ma wbudowany ONT) ale ich proces instalacji jest inny....

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 42
  • 88
  • 0

Problemy z konfiguracją Funbox 6

FB6 po wymianie, wszystko działa 🙂 

Co do pytania wyżej, nie miałem zewnętrznego ONT, patchcord miałem wpięty bezpośrednio do routera.