Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wifi


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Problem z wifi

Witam

Mam problem z wifi modem funbox 2.0. Przynajmniej tak twierdzą konsultanci. Od ok 2tyg mam problem z podlaczonymi urzadzeniami ( telefony tablet telewizor ruter telefon stacjnonarny voip) polaczenia z wifi jest tylko wyskakuje komunikat problemy z polaczeniem na wszystkich urządzeniach jednoczesnie. Dzieje sie tak kilka jak nie kilkanascie razy dziennie. Konsultant twierdzi ze byly 4 przerwy w ciagu 2 tyg.

Problem byl na tyle duzy ze przez ok 2 dni nie mozna bylo wykonywac ani odbierac polaczen na tel stacjonarny.

Prosze o porade

 

 

 

3 ODPOW. 3

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z wifi

@Marcinek87 w pierwszej kolejności rozdziel sieci WiFi 2,4 GHz i 5 GHz. Do nazwy sieci WiFi 5 GHz dodaj np: "_5G" Nazwy sieci nie powinny zawierać spacji, a jak chcesz koniecznie użyć przerw, to spacje zastąp podkreślnikami "_".

 

 

Warto również szyfrowanie zmienić z WPA2/MIX, na WPA2/PSK. Następnie restart routera i ponowne podłączenie urządzeń przez WiFi.

 

Tu jeszcze trochę info w podobnym temacie:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Fun-Box-3-0-7-metrowy-zasi%C4%99g-2-4-GHz/m-p/198495#M134...

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Problem z wifi

Cześć,

 

Brakuje mi info o usłudze. Typ, prędkość, czy urządzenia (i jakie) są dołączone po wifi czy po kablu? czy był robiony reset do ustawień fabrycznych? czemu nie można wykonywać połączeń i czy to VoIP czy zwykły numer podkładowy? Od czegoś trzeba zacząć...Może trzeba z poziomu modemu wyczyścić listę dodanych urządzeń po wifi i wgrać je od nowa? To pomaga, bo ona nie jest z gumy i czasem się zapełnia...

Anonim

Nie dotyczy

Problem z wifi

@agat13  temat z Kwietnia i autor już o nim zapomniał  (może dawno problem rozwiązany) 🙃