Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom  czyli prawdopodobnie walnięty moduł wifi w modemie i pozostaje Ci zgłoszenie problemu na infolinię, sprawdzą, wystawią zlecenie i FB 6 do wymiany na nowy, sprawny model.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom 

I niezależnie od zgłoszenia wymiany FB6, dobrze byłoby zrobić zgłoszenie niedziałania telefonu stacjonarnego, usługa powinna być widoczna w FB jako aktywna. Zapewne, może to też samo się naprawi kiedy sprawny sprzęt zaciągnie poprawną konfigurację, ale zgłosić nie zaszkodzi.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6


@Slavtomnapisał(-a)

Tak mam samo pozaznaczane


Jeszcze jedno przyszło mi do głowy. Zupełna egzotyka, ale na wszelki wypadek zapytam: port USB w FB nie jest czasem aktywny? Można go spróbować przełączyć w tryb 2,0 bo w domyślnym trybie 3,0 ten port może zakłócać WiFi w paśmie 2,4GHz. 

 

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-6-brak-internetu-dla-niektorych-urzadzen-po-podlac...

 

https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Niebezpiecze%C5%84stwa-zwi%C4%85zane-z-nagrywaniem-w-ICU10...

 

To jest łatwe do sprawdzenia. Plus oczywiście apka którą sugerował @agat13 mogłaby rozjaśnić kwestie obecności tej sieci (lub jej braku) w tym konkretnie przypadku.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

Sprawdziłem, miałem i mam wybrane USB 2.0

Ustawienia fabryczne w wieży sprawiły, że działa 😉

Dziękuję Wam bardzo za pomysł

Ale z drukarką nadal jest problem po resecie do fabrycznych

Boje się jednak resetować FB, co mogę zepsuć a czego nie wiedzieć jak ustawić?

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

 

Wybierz sposób podłączenia do Internetu
 
  • Użyj wewnętrzny ONT (Światłowód)
  • Użyj zewnętrzny ONT (WAN Ethernet)
  • Co powinno być tu wybrane?

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom  po raz kolejny nasuwa mi się myśl, że nie całe zło w problemach z usługa jest po stronie operatora I jego sprzętu. Nie twierdzę, że jest on idealny, ale...działa 

Z drukarką może być podobnie. Zapamiętała ustawienia poprzedniego nadajnika wofi i koniec..nie chce się przestawić na nowy.

A masz przewód ftth podłączony do modemu czy do modemu w port 1 eth podpiety jest kabel eth z takiego małego konwertera optycznego?

Resetem nic nie zepsujesz, ale dobrze, abyś znał szczegóły usługi 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

A masz przewód ftth podłączony do modemu czy do modemu w port 1 eth podpiety jest kabel eth z takiego małego konwertera optycznego - NIE ROZUMIEM o co chodzi tu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

Gwoli jasności - mam dysk SEGATE 1 TB podłączony do ICU100 od tyłu czyli 3.0. Ale podłączyłem go dopiero dziś, a problemy z wifi na wieży i drukarce były już wczoraj (po instalacji Światłowodu) .


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

@Slavtom  kabel optyczny z zewnątrz zakończony jest kwadratowym gniazdem optycznym. Z niego może iść kabelek średnicy 3-4mm albo do takiego małego pudełeczka z zasilaczem i dalej do modemu za pomocą kabla ETH , albo  bezpośrednio do modemu. Bez skrzyneczki pistrdniej, która się właśnie nazywa ONT zewnetrzny


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 89
  • 0

Problem z wieżą Pioneer X - SMC5 po podłączeniu routera FunBox 6

Router podłączony jest do takiego czegoś o nazwie FIBERHOST i z tej puszeczki wychodzi kabelek do gniazdka ze światłowodem. Telefon bezpośrednio do FN 6.