Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z tworzeniem nazwy Sieci.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Problem z tworzeniem nazwy Sieci.

Sprawdziłem na swoim Fun Boxie, rzeczywiście nie przyjmuje spacji. Na szczęście to tylko zbyt gorliwy skrypt walidujący działający po stronie klienta (w przeglądarce).

 

FunBox jako taki przyjmuje spacje, trzeba tylko postarać się, żeby one zostały wysłane. Metoda jest taka:

1. Uruchomić system do przechwytywania i modyfikowana ruchu HTTP. Użyłem darmowego proxy Burp Suite, ustawiłem w przeglądarce by korzystała z tego proxy

2. Otworzyć stronę konfiguracyjną WiFi, wejść w zmianę SSID, wpisać dowolną wartość którą przyjmie strona

3. Przed zapisaniem zmienionej wartości (wysłaniem jej fo FunBox-a) włączyć funkcję Intercept w Burp

4. w przechwyconym pakiecie zmienić wartość SSID np. na taką ze spacjami. W moim przypadku zmieniłem podkreślniki na spacje:

{"parameters":{"mibs":{"wlanvap":{"wl0":{"SSID":"Orange_Swiatlowod_43F0"},"eth4":{"SSID":"Orange_Swiatlowod_43F0"}}}}}

5. W Burp wysłać zmieniony pakiet dalej do FunBox-a (Forward)

6. Wyłączyć Intercept lub przeklikać Forward na kolejnych pakietach

7. Zobaczyć, że zmieniony tekst został przyjęty. Zapisać zmiany w konfiguracji FunBox-a i sprawdzić na urządzeniu klienckim WiFi, że sieć ze zmienionym SSID jest widoczna.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Problem z tworzeniem nazwy Sieci.

Dzięki, że znalazłeś rozwiązanie na mój problem ale można by było to przełożyć na polski? Tak krok po kroku dla niekumatego tych nazw?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 86
  • 121
  • 0

Problem z tworzeniem nazwy Sieci.

Sposób który przedstawiłem, wykorzystuje metodę nieprzewidzianą w normalnej obsłudze urządzenia. Udowadnia, że da się, ale nie jest to sposób polecany dla każdego.

"Niekumatemu" użytkownikowi sugeruję zastosowanie się do porad przedstawionych wcześniej i już oznaczonych jako rozwiązanie - czyli stosowanie nazw SSID zgodnie z ograniczeniami wprowadzonymi przez interfejs administratorski FunBox-a.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z tworzeniem nazwy Sieci.

Tak z ciekawości @Macrolo  ile tych urządzeń masz podpiętych pod wi-fi?

100 mi zajmuje około godziny, więc nie widzę problemu w zmianie SSID sieci wi-fi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Problem z tworzeniem nazwy Sieci.

3 - telewiozry

2 - komputey

3 - telefony

2 - apple watche 

I ok to jest łatwo połączyć z nową siecią ale gdy ma się inteligentny dom jest juz trochę trudniej. Trzeba wszystkie takie urządzenia konfigurować na nowo (dodawać do aplikacji, podawanie danych itp co na jednym urządzeniu zajmuje do 20 min a ma ich sporo) dlatego też szukam rozwiązania dzięki któremu nie bede musiał tego robić

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Problem z tworzeniem nazwy Sieci.

Zostaw stary router równolegle jako AP, tak jak pisałem. Jeżeli jest dobry, to nawet na stałe, a wifi z FB nie używaj, jak taki kapryśny.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z tworzeniem nazwy Sieci.

@Macrolo  to pozostaje opcja 2 sieci wi fi, tak jak pisano, FunBox 3.0 jedna sieć wi-fi i router z trybem Punktu Dostępu (AP Klient) wi-fi z SSID takie jakie było, choć ja bym jednak poświęcił czas i zrobił to jak trzeba, bez udziwnień, ale to twój sprzęt i sieć, więc ty zdecydujesz 😉