Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniem między Funbox 6 a WIFI Extender Plus


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 44
  • 1

Problem z połączeniem między Funbox 6 a WIFI Extender Plus

Po dodaniu DNS'ów w konfiguracji Ext błędy typu: cannot set netmask zniknęły, porzestawiłem logi na info i teraz zostaje coś takiego jak w załączniku:

 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1653
  • 8182
  • 64

Problem z połączeniem między Funbox 6 a WIFI Extender Plus

@kamilostatek Na początek spróbuj wyłączyć tryb WiFi 6 w konfiguracji sieci bezprzewodowej na FB6.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 44
  • 1

Problem z połączeniem między Funbox 6 a WIFI Extender Plus

Miałem w domu jeszcze starego funboxa 3.0 , o dziwo po zestawieniu połączenia wifi z ext działa stabilnie, nie zrywa połączeń. W logach są dalej jakieś dziwne błędy z tego ASP.Managera. Nie ma za to żadnych związanych z ip czy maską podsieci. W obu urządzeniach ustawione IP na auto. Może jeszcze się pobawię trochę z tym 6.0, ale na ten moment wygląda, że niestety nowy funbox nie jest kompatybilny ze starym extenderem. Być może to kwestia samego oprogramowania extendera.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Problem z połączeniem między Funbox 6 a WIFI Extender Plus

@kamilostatekWifiextender to sprzęt o dwie klasy niższy pod względem wifi od FB6. Inna klasa wifi (jak tu czasem czytamy, niezbyt kompatybilna wstecz-warto np wyłączyć wifi6 na próbe) i  inne szyfrowanie (zerknij czy na FB nie masz WPA3-jesli tak, to spróbuj WPA2-PSK na testy)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 28
  • 44
  • 1

Problem z połączeniem między Funbox 6 a WIFI Extender Plus

Szyfrowanie mam WPA2, wifi6 w FB też jako nieaktywne. Nic, parę dni się przemęczę z tym wifi extenderem a potem przejdę na powerline. Pożyczyłem na próbę i nawet na różnych fazach było naprawdę dobrze z prędkością i co najważniejsze stabilnie.  


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

Problem z połączeniem między Funbox 6 a WIFI Extender Plus

@kamilostatek 

Jakim cudem masz FB3 i FB6 dostępne do porównań? To jakiś stan przejściowy?