Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z połączeniem kabla Ethernet do routera.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Problem z połączeniem kabla Ethernet do routera.

Witam dziś około godziny 17 zaczął mi skakać ping z 64-65 do 200-1500.Postanowiłem zresetować router (comtrend vi-3223u) po ponownym włączeniu go internet na kablu nie chciał działać.Na tej wtyczce co sie ją podłącza do gniazdka środkowa dioda Powerline sie nie świeci a gdy chce podłączyć sie do sieci pisze ,,Sieć niezidentyfikowana''.W diagnostyce systemu wyskoczył mi taki komunikat ''karta sieciowa nie ma poprawnej konfiguracji protokołu ip ethernet''.Resetowałem już z 20 razy,tyle samo razy wyciągałem wtyczke z gniazdka i nic.Z pewnością jest to wina routera bo na 3 kablach sprawdzałem i na wszystkich ten sam problem.Od razu mówie,że nie orientuje sie wogóle w tym temacie,więc prosze o jak najprostsze wytłumaczenie rozwiązania tego problemu.

14 ODPOW. 14

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z połączeniem kabla Ethernet do routera.

@PogOshin możesz mieć uszkodzone gniazdo w routerze lub kartę sieciową. Czy sprawdzałeś inne gniazda i na innym urządzeniu podpiętym do routera? Dobrze by było sprawdzić, czy karta sieciowa nie jest uszkodzona w urządzeniu które się łączy z routerem.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Problem z połączeniem kabla Ethernet do routera.

1.png


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Problem z połączeniem kabla Ethernet do routera.

Napewno nie jest to problem karty sieciowej,ponieważ na komputerze mojego brata występuje ten sam problem.A co do tego gniazda to chodzi o te 4 pomarańczowe wejścia LAN?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z połączeniem kabla Ethernet do routera.

@PogOshin na wszystkich czterech gniazdach masz ten sam problem? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Problem z połączeniem kabla Ethernet do routera.

Tak.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z połączeniem kabla Ethernet do routera.

@PogOshin to już nic więcej nie zrobisz, tylko wymiana routera lu jak jest jeszcze na gwarancji to naprawa. Po WiFi działa, czy też problem?

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Problem z połączeniem kabla Ethernet do routera.

WIFI normalnie śmiga i jest ok.Czyli prawdopododbnie wymiana routera.Ale dziwne bo jakieś 3 miesiące temu miałem ten sam problem i po dwóch miesiącach naprawiło sie samo z siebie jak wyjąłem i włożyłem kabel DSL.Teraz zrobiłem to samo tylko niestety tym razem bezskutecznie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem z połączeniem kabla Ethernet do routera.

@PogOshin możesz sprawdzić odłączając router od zasilania na kilka/kilkanaście minut i podłączyć ponownie.

Raczej przy takiej usterce to wymiana. Nie opłaca się naprawiać.

Ile czasu ma router?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Problem z połączeniem kabla Ethernet do routera.

Router ma z 1,5 roku.Diody LAN na routerze sie normalnie świecą mało tego ta dioda na samym dole na tej wtyczce po włożeniu kabla do gniazda sie zapala,lecz niestety mimo to ta środkowa nadal sie nie pali.