Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Obraz z tel na tv przez fun box

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 14
  • 0

Obraz z tel na tv przez fun box

Witam

Da się tak podłączyć smartfona przez wifi do Funboxa 2,0, żeby oglądać np. zdjęcia czy filmy na ekranie tv? Tv podłączony po kablu do dekodera a dekoder przez wifi do Funboxa. 

pozdrowienia w Nowym Roku

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Obraz z tel na tv przez fun box

Tak jak napisał @ketrasaArtur pomijasz dekoder i łączysz się po WiFi z TV (jeśli obsługuje). Inny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to podłączenie do TV telefonu jako pendrive (w Androidzie w zależności od wersji softu może to być opcja pamięci masowej USB). W sumie w taki sam sposób można spróbować podłączyć telefon do dekodera bo pewnie ma możliwość podłączenia pamięci zewnętrznej - chyba że jest to możliwość tylko w celu nagrywania a więc może chcieć sformatować urządzenie na swój format i utworzyć na nim partycje. Więc najlepiej wydaje się rozwiązanie telefon -> TV.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Obraz z tel na tv przez fun box

@tomek01 z tego co wiem, to potrzebna jest usługa smart w TV. Przez dekoder nie spotkałem się. 

 

EDIT:

Jeżeli nie masz telewizora z usługą smart, to można dokupić przystawkę wpinaną pod HDMI i można korzystać już z dobrodziejstw SMART Emotikon: Mrugający

Poniższe linki to tylko kilka przykładów:

Urządzenia: https://www.komputronik.pl/category/15583/dongle-android-tv.html

Opis urądzeń: https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/najlepsze-przystawki-tv-z-androidem/64f0rve


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1443
  • 6253
  • 42

Obraz z tel na tv przez fun box

Tak jak napisał @ketrasaArtur pomijasz dekoder i łączysz się po WiFi z TV (jeśli obsługuje). Inny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to podłączenie do TV telefonu jako pendrive (w Androidzie w zależności od wersji softu może to być opcja pamięci masowej USB). W sumie w taki sam sposób można spróbować podłączyć telefon do dekodera bo pewnie ma możliwość podłączenia pamięci zewnętrznej - chyba że jest to możliwość tylko w celu nagrywania a więc może chcieć sformatować urządzenie na swój format i utworzyć na nim partycje. Więc najlepiej wydaje się rozwiązanie telefon -> TV.

Anonim

Nie dotyczy

Obraz z tel na tv przez fun box


@tomek01napisał(-a)

Witam

Da się tak podłączyć smartfona przez wifi do Funboxa 2,0, żeby oglądać np. zdjęcia czy filmy na ekranie tv? Tv podłączony po kablu do dekodera a dekoder przez wifi do Funboxa. 

pozdrowienia w Nowym Roku


Da się to zrobić, zainstaluj aplikację 😉

 

Screenshot_2020-01-01-11-40-59-699_com.android.vending.jpg

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Obraz z tel na tv przez fun box

Swego czasu robilem takie eksperymenty, ale nie na sprzecie Orange (chyba bez roznicy) . Tv (nie smart) podlaczony do modemu. Smartfon lub tablet przez wifi polaczony z modemem. Tv i tablet Samsung i mialem na tablecie dedykowana aplikacje Samsunga do ogladania zdjec i filmow na TV.

Apka dla Samsunga to Smart View

Anonim

Nie dotyczy

Obraz z tel na tv przez fun box

@byczyn_86  poprzez aplikację to działa, nie trzeba dodatkowego sprzętu 😉

Sporo jest tego w sklepie Google Play.

 

Screenshot_2020-01-01-11-58-11-852_com.android.vending.jpg

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Obraz z tel na tv przez fun box

@Anonim no jak jest TV smart to nie trzeba nic. Ja pisalem ze nie mam smart to przez wifi i modem podlaczony do TV. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 14
  • 0

Obraz z tel na tv przez fun box

Jakbym miał wifi w tel to nie byłoby tematu. Chyba jednak bez zakupu dodatkowych urządzeń nie da rady. Jak chce obejrzeć zdjęcia na tv to nie ma problemu bo podłączam pena i jest ok. Problem jest z filmami. Tv nie chce mi odtworzyć wszystkich filmów i nie mam pojęcia dlaczego. Nagrywane tym samym tel. jedne odtworzy a drugich nie chce. Komunikat "nie obsługiwany format, nie znany kodek" czy jakoś tak.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Obraz z tel na tv przez fun box

@tomek01  witam to winna formatu pliku filmu jeden ma AVI inny mp4  itp nie każdy plik każde urządzenie  otworzy musisz dobrze format pliku dobrać 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Obraz z tel na tv przez fun box


@tomek01napisał(-a)

Jakbym miał wifi w tel to nie byłoby tematu. Chyba jednak bez zakupu dodatkowych urządzeń nie da rady. Jak chce obejrzeć zdjęcia na tv to nie ma problemu bo podłączam pena i jest ok. Problem jest z filmami. Tv nie chce mi odtworzyć wszystkich filmów i nie mam pojęcia dlaczego. Nagrywane tym samym tel. jedne odtworzy a drugich nie chce. Komunikat "nie obsługiwany format, nie znany kodek" czy jakoś tak.


Pozostaje zakup Media box na Allegro tego pełno, od 100 zł 😉