Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem Funbox 6 - router się "gubi"

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1653
  • 8182
  • 64

Problem z internetem Funbox 6 - router się "gubi"

Zastanawiam się czy przy tej sile sygnału w dół, ten w górę nie jest za silny? Patchcord był wymieniany? Może gdzieś się brud dostał?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2395
  • 9912
  • 85

Problem z internetem Funbox 6 - router się "gubi"

@limitlesswydaje mi się że trzeba przyjrzyć się parametrom linii

Pozdrawiam 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 1

Problem z internetem Funbox 6 - router się "gubi"

Podczas wyrzucania internetu w routerze dioda sieci mruga szybko na pomarańczowo, a telefonu wolno na biało. Wifi stoi na pomarańczowo, nie mruga.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1653
  • 8182
  • 64

Problem z internetem Funbox 6 - router się "gubi"

@limitless Instrukcja sugeruje, że to błąd z hasłem lub loginem. Po następnej awarii nie restartuj FB tylko porównaj czas pracy urządzenia do czasu trwania sesji PPPoE. Będzie wiadomo co się resetuje. Czy próbowałeś wygenerować nowe hasło do usługi? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 40
  • 1

Problem z internetem Funbox 6 - router się "gubi"

Dobra, po chwilowej walce. Okazało się, że problemy są wyżej i grubsze. Dotyczyły kilku użytkowników poza mną. Mam info, że były to problemy OCT, które naprawili, więc już jest wszystko ok, nie zrywa połączenia.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Problem z internetem Funbox 6 - router się "gubi"

@limitless  lekko poprawię, chyba OLT? 

Wniosek: trudno jest zdalnie coś doradzić pewnego, ale nasze dywagacje czasem są słuszne 😁


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22134
  • 181

Problem z internetem Funbox 6 - router się "gubi"

@agat13 

Możnaby pójść dalej w dywagacje, po tym co napisał @limitless . Skoro winni byli inni, to co takiego mogli zrobić żeby zakłócić łączność dla wszystkich(?) na OLT? Czyżby próbowali podłaczać nieautoryzowane terminale ONT? To byłaby znakomita ilustracja problemów, które takie działania mogą wywoływać. Idąc jeszcze dalej w dywagacje: ciekawe co też takiego operator tym innym zrobił, że problem został rozwiązany. Odłączył ich?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13002
  • 53408
  • 620

Problem z internetem Funbox 6 - router się "gubi"

@j131  takich informacji znikąd nie wyciągniesz...

Jest jednak prawdopodobieństwo, że wszelakie  problemy z OLT-ami wynikają z tego zjawiska o którym piszesz...

 

uważam, że tylko analiza z wewnątrz firmy coś by powiedziała, ale może masz rację

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał