Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z dostępnością interfejsu Funboxa 6

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 217
  • 771
  • 2

Problem z dostępnością interfejsu Funboxa 6

Skoro poprzednią wersja była ok, stawiam na zwykłe niedopatrzenie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6012
  • 24504
  • 206

Problem z dostępnością interfejsu Funboxa 6


@MiDzinapisał(-a)

...

Jak rozumiem, poza webowym interfejsem nie ma jakichś alternatywnych metod dostępu do Funboxa, np. przez SSH?


Nic o czym już byś nie wiedział. Apka na telefon o mocno problematycznych możliwościach, w dodatku działająca tylko jeśli WiFi w FB6 jest właczone. Dodatkowo jest też jakiś dostęp przez portal Mój Orange, po zalogowaniu za pośrednictwem apki MO na telefonie, ale tam jest tylko możliwość grzebania w ustawieniach WiFi (i to też tylko jeśli rzeczone WiFi jest właczone). Na pewno nie o to Ci chodzi. Bezpośredniego dostępu do rutera FB6 w inny sposób niż przez jego własny portal nie ma, albo nikt go jeszcze nie odkrył. Otwieranie portów w FB6 można też realizować bez zmiany konfiguracji, ponieważ domyślnie reaguje on na UPnP IGD, który to protokół właśnie do automatycznego i nieautoryzowanego przekierowywania portów służy - z jego pomocą można to zrobić z poziomu aplikacji, bez potrzeby wchodzenia w menu FunBoxa. Ale w sumie nie mam tego cuda (FB6), więc nie wiem czy ostatnie aktualizacje tego nie wyłączyły (choć nie sądzę). Tak czy owak to też nie jest dla ciebie rozwiązanie problemu, niemniej jednak warto o tym wiedzieć.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 36
  • 1

Problem z dostępnością interfejsu Funboxa 6

Trochę przez weekend udało się rozjaśnić, oto, do czego doszedłem z pomocą znajomych:

 

1: Do opcji Funboxa jestem w stanie dojść w momencie, kiedy dodam je do ulubionych. Menu ulubione jest jedynym dostępnym sposobem na ich wywołanie. Mogę przez edycję np. dodać wszystkie dostępne opcje a następnie je aktywować. Teraz pytanie, czy w FB są jakieś rzeczy, których dodać się tak nie da? Bo tego nie jestem w stanie stwierdzić.

 

2: W trakcie wywoływania jakiejś opcji Funboxa na chwilę pojawia się ramka, w w niej adresy w rodzaju: 192.168.1.1/internal/wifiAdvanced/index.html#redirecttosec również otwierają konkretne opcje Funboxa, w tym przypadku opcje zaawansowane. Zastanawiające jest to, po co ktoś to ukrywa, bo w pasku adresu tych konkretnych adresów nie zobaczymy, zawsze jest widoczny adres strony głównej.

 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1733
  • 7489
  • 60

Problem z dostępnością interfejsu Funboxa 6


@MiDzinapisał(-a)

2: W trakcie wywoływania jakiejś opcji Funboxa na chwilę pojawia się ramka, w w niej adresy w rodzaju: 192.168.1.1/internal/wifiAdvanced/index.html#redirecttosec również otwierają konkretne opcje Funboxa, w tym przypadku opcje zaawansowane. Zastanawiające jest to, po co ktoś to ukrywa, bo w pasku adresu tych konkretnych adresów nie zobaczymy, zawsze jest widoczny adres strony głównej.


Nie musi być to celowe ukrywanie a tak to działa ponieważ wybrane komponenty są ładowane dynamicznie bez przeładowywania całej aplikacji - odświeżają się tylko niezbędne obszary, reszta jest statyczna. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1733
  • 7489
  • 60

Problem z dostępnością interfejsu Funboxa 6

Natrafiłem na taki otwartoźródłowy Sagecom API Client iMicknl/python-sagemcom-api: (Unofficial) Python wrapper to interact with SagemCom F@st routers via ...

Z tego co widzę to nie ma (być może jeszcze) urządzeń z rynku polskiego, ale warto mieć w głowie że coś takiego istnieje i jest rozwijane.