Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z DLNA Funbox 6.0

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Problem z DLNA Funbox 6.0

Witam.

 

Od 2 tyg jestem uzytkownikiem Orange Swiatlowod, z funbox 6.0

Generalnie sam modem wydaje się być w porządku. Natomiast mam taki problem:

- podłączyłem na tył router'a pendrive'a odpowiednio sformatowanego (FAT32). Pendrive 8GB (do celów testowych). Wszedzie ten pendrive byl widoczny, na telewizorach smart LG (oba z 2020 roku) rowniez pojawil sie serwer multimediów, moglem normalnie przegladac tresci, ktora sa na pendrive (muzyka, filmy). Na MacOS rowniez serwer widoczny, mozna wrzucac pliki, usuwac.

 

Stwierdzilem, ze 8GB to troche za mało, więc kupiłem pendrive 128GB. Również sformatowany FAT32. Podłączyłem, na macOS widać serwer, można wrzucać pliki, na routerze też wszystko widać poprawnie (screen).

 

Natomiast już na telewizorach, playstation - nigdzie to nie jest widoczne jako serwer multimediów. Czyli nie moge się do tego dostać z odbiorników, na których mi zalezalo. Telewizory sa nowe i bardzo dobre (maja wszystko czego mozna oczekiwac od SmartTV).

 

@orange proszę o pomoc co mogę zrobić. Czy to wina pendrive'a? Jest za duży? Może kwestia sformatowania? Dziwne natomiast, że na tym samym formatowaniu 8GB działa, a 128GB już nie.


Zrzut ekranu 2021-04-7 o 11.02.21.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Problem z DLNA Funbox 6.0

@dawidwiniarz z tego co widzę, poprzedni jest nieaktywny. Usuń go. To dość skomplikowanym temat i ja bym zaczął od ustawień fabrycznych dla routera. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17
Anonim

Nie dotyczy

Problem z DLNA Funbox 6.0

@dawidwiniarz  najlepiej media z komputera udostępniać, droższe modele routerów z DLNA radzą sobie wyśmienicie, ale FunBoxy niestety nie, to co opisujesz to udostępnianie zasobów, nie typowe DLNA, jeśli się nie mylę, to FunBox go nie ma.

Do takiego czegoś to kupujesz NAS serwer i podłączasz po LAN do routera. Tam masz wszystko Samba/CIFS, DLNA, FTP/FTPS i co Ci się zamarzy z usług sieciowych.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Problem z DLNA Funbox 6.0

@dawidwiniarz z tego co widzę, poprzedni jest nieaktywny. Usuń go. To dość skomplikowanym temat i ja bym zaczął od ustawień fabrycznych dla routera. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Problem z DLNA Funbox 6.0

@Anonim masz słuszność i myślałbym tak, jeśli za pierwszy razem wszystko (w trybie DLNA) by nie działalo (z tym pendrive'em 8GB), lecz z tym mniejszym - wszystko było ok. Po prostu ten serwer multimediów przestał być widoczny jak zmieniłem rozmiar nośnika.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Problem z DLNA Funbox 6.0

@agat13  co masz na myśli pisząc "poprzedni jest nieaktywny"? Jaki poprzedni? 

 

Chodzi o ten screen? Co są 2 pozycje? Takie 2 pozycje się same zrobily, z tego jednego pendrive'a.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z DLNA Funbox 6.0

@dawidwiniarz  pisałem przecież, że FunBox nie ma DLNA, ty udostępniasz tylko katalogi/pliki vs FunBox, zainwestuj w sieciowy dysk z DLNA, będzie prostciej i bez problemów, pełno tego na Allegro, lub bez kosztów poprzez komputer DLNA nadawaj 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Problem z DLNA Funbox 6.0

@Anonim ja rozumiem co pisałeś, ale mam wrażenie, że jesteś w błedzie. Funbox 6.0 ma DLNA (nawet w opcjach admina jest jakaś uwaga na ten temat, że można pendrive w trybie DLNA udostępniać). Z resztą, skoro uważasz, że nie ma, to wytłumacz mi, dlaczego pendrive 8GB podłączony do tego Funboxa 6.0 rozprzestrzeniał sygnał jako DLNA (miałem widoczny to jako serwer multimediów w obu telewizorach). To jak chyba to ma, prawda? 

 

Oczywiście kupno dedykowanego urządzenia będzie lepszym rozwiązaniem, ale tak jak mówie, jest napisane, ze Funbox 6.0 ma DLNA. 

 

https://www.telepolis.pl/artykuly/testy-sprzetu/orange-funbox-6-test-opinie-wydajnosc-specyfikacja/strona-2

Anonim

Nie dotyczy

Problem z DLNA Funbox 6.0

@dawidwiniarz  masz rację, jest DLNA w FunBox 6, wcześniejsze wersje tego nie miały, to powinno być media widać na TV i reszcie sprzętu, ja mam tuner sat na Linux i podpięty dysk bez gimnastyki ładnie po DLNA nadaje, czy to nagrane programy, czy to inne pliki multimedialne.

Może pendrive 128GB formatuj exFAT, nie mam FunBox to głębiej w temat nie wniknę 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Problem z DLNA Funbox 6.0

A moze to jest faktycznie problemem. 

Widac, ze ten pendrive z automatu ma tryb EFI (to bootwanie, po systemy operacyjne). Moze to jest niefajne dla Funboxa? Fakt, faktem. Ten wczesniejszy dzialajacy pendrive (8GB) nie mial tego EFI.

 

Musze w takim razie pewnie diskpartem sie pobawić i wrócę z odpowiedzią.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1460
  • 7457
  • 55

Problem z DLNA Funbox 6.0


@Anonimnapisał(-a)

@dawidwiniarz  masz rację, jest DLNA w FunBox 6, wcześniejsze wersje tego nie miały


@AnonimFB3 też jest serwerem DLNA.