Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem - podwójna sieć wifi , nazwa + 2


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Problem - podwójna sieć wifi , nazwa + 2

Witam. Kilka dni po tym gdy dostałem FunBox 3.0 ,  mój ruter zaczął nadawać drugą sieć o tej samej nazwie co moja z dodaną cyfrą "2".  Czyli pokazuje mi teraz dwie sieci.  "Nazwa" i "Nazwa 2"    Skąd może coś takiego wynikać ?

8 ODPOW. 8
Anonim

Nie dotyczy

Problem - podwójna sieć wifi , nazwa + 2

Widzisz dwie sieci wi-fi, jedna 2,4GHz i druga 5GHz, prawidłowo jest 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem - podwójna sieć wifi , nazwa + 2

@Sigmir Podejrzewam, że wcześniej konfigurowałeś urządzenie tylko z obsługą WiFi 2,4 GHz. Teraz pewnie konfigurowałeś urządzenie, które widzi dwie sieci WiFi, czyli 2,4 GHz oraz 5 GHz. Nie zmieniaj nazw WiFi, niech będą różne nazwy aby Twoje urządzenia działy prawidłowo przez WiFi. Jeżeli ujednolicisz nazwy, mogą pojawić się problemy przy korzystaniu z internetu przez WiFi.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Problem - podwójna sieć wifi , nazwa + 2

Właśnie chodzi o to, że nie.  Wyłączyłem WiFi 5Ghz gdyż  karty sieciowe w PC i i w laptopie tej częstotliwości nie obsługują.  Wyłączone jest na pewno gdyż dioda odpowiadająca 5Ghz się nie świeci. Problem musi leżeć gdzie indziej


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem - podwójna sieć wifi , nazwa + 2

@Sigmir pokaż screeny z routera o sieciach WiFi. Coś musi być jeszcze włączone. Może chodzi tu o sieć dla gości. Nie wiem, czy FunBox ma taką opcję, ale ostatnio coraz więcej routerów posiada taką funkcję.

Anonim

Nie dotyczy

Problem - podwójna sieć wifi , nazwa + 2

@Sigmir  mieszkasz w bloku? Może to od sąsiada sieć, swoje sieci wi-fi widzisz w panelu FunBox, aplikacja Mój Funbox też to pokazuje, jak możesz daj zrzuty z routera i komputera, będzie wiadomo o co chodzi 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 5
  • 0

Problem - podwójna sieć wifi , nazwa + 2

Właśnie to nie jest czyjaś sieć, bo mogłem się łączyć z obiema sieciami, na to samo hasło.

Teraz zmieniłem nazwę sieci, odświeżyłem na kompie i już jest ok.    Wygląda na to, jakby Windows zapisał tą samą sieć dwa razy i dodał tę cyfrę "2". Także raczej na pewno jakiś błąd w systemie na PC.

Dzięki za odpowiedzi.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problem - podwójna sieć wifi , nazwa + 2

@Sigmir przy zmianach haseł na routerze i dodaniu WiFi w okienkach tak się pojawia.

Pewnie miałeś nazwę sieci: "nazwa", potem następne "nazwa (2)" i tak dalej Emotikon: Mrugający

Po prostu Twoja sieć była zapamiętana podwójnie przez okienka a nie router wysyłał dwie nazwy WiFi.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Problem - podwójna sieć wifi , nazwa + 2

Cześć,

 

Czy pod nazewnictwem "mój ruter" kryje się dodatkowe urządzenie czy chodzi o FB3? Samo nadanie "2" i to samoistnie jest dośc tajemnicze. Czasem Range Extendery dodaja jakies np. _ext, ale z 2 sie nie zetknąłem. Wiem, że temat dość wiekowy, ale ciekawy...