Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem Teredo


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Problem Teredo

Witam dzisiaj postanowiłem zakupić przepustkę do Xbox live. Dopiero po zakupie zorientowałem się, że problem mam problem z Nat i Teredo. 

GTSE_2-1655310265148.png

GTSE_4-1655310544874.png

 

Po dodzwonieniu się i przedstawieniu problemu, a następnie nieudanej próbie rozwiązania problemu zostałem przekierowany do innego działu, który po skontaktowaniu z pomocą techniczną przekazał mi, że nie są w stanie mi pomóc, nie zajmują się takimi problemami i że jak chce to mogę sobie sam spróbować odblokować porty, lub ewentualnie zadzwonić do informatyka. Nie wiem jak dokładnie i które odblokować porty. Próbowałem różnych sposobów, które nie działają i jedną możliwością pozostaje internet. Posiadam Funbox 2.0, oraz światłowód, a komputer ma zainstalowanego Windowsa 11. 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

10 ODPOW. 10

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem Teredo


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Problem Teredo

 Pierwszy przeczytałem w całości, natomiast drugiego nie skończyłem. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Problem Teredo


@GTSEnapisał(-a)

 Pierwszy przeczytałem w całości, natomiast drugiego nie skończyłem. 


Najciekawsze jest na końcu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Problem Teredo

Czyli mam spróbować wymienić skrzynkę ?, Jeśli chodzi o zainstalowanie ja nowo windowsa to nie ma sensu, ponieważ próbowałem to ze starym komputerem i to nic nie zmieniło jeśli chodzi o ten problem


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem Teredo

@GTSE skoro masz światłowód to spróbuj wymienić FB 2.0 na FB 6 ewentualnie na FB 3.0, z tym że od niedawna przy wymianie sprzętu na nowy pobierana jest opłata  w wysokości 3,99zł miesięcznie. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Problem Teredo

Ale ta opłata jest pobierana z tytułu dzierżawy czy za ? 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem Teredo

@GTSE z tytułu dzierżawy sprzętu, ostatnio to uległo zmianie, tu wątek do poczytania na ten temat https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Oplata-za-modem/m-p/313303 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Problem Teredo

A więc zadzwoniłem na infolinie po raz 2 i dowiedziałem się, ze jedynym wyjściem jest zmiana usługi, która obniży NAT przez VPN i ze kosztuje 115 zł miesięcznie. Polecam …


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22042
  • 179

Problem Teredo

@GTSEktoś Ci nagadał bzdur na infolinii i tyle.