Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 34
  • 0

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

Jaką prędkość powinienem mieć? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

@DzuDzu_5GHz Wiem na 100% , że Funbox nadaje z prędkością 750Mb)sek.

Skąd wiem? Bo widziałem testy, które sam robiłem..

Wifi to niestety 2 strony. Nadajnik i odbiornik. Tylko wtedy masz pełną prędkość jeśli oba są tej samej klasy. U Ciebie masz odbiorniki słabsze niż modem i dlatego masz tylko 200Mb/ sek.

Od czego to głównie zależy? Od ilości anten nadawczo-odbiorczych i zastosowanej modulacji.

Im więcej strumieni odbierasz, tym większą prędkość możesz osiągnąć.W FB są 4 anteny i w SWB też. W laptopach przeważnie 2, w komórkach 2 lub 1 (wyjątkiem są apple)

To dość złożony system, który zależy jeszcze od odległości, ilości przeszkód po drodze czy wydajności systemu operacyjnego. Nawet polaryzacja (ustawienie odbiornika względem nadajnika) ma znaczenie

Dodam, aby nie pominąć, że ważna jest klasa odbiornika. Stanadard N jest wolniejszy od AC mimo, że oba widzą 5GHz


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

200Mb/s to i tak jest według mnie za mało po 5GHz nawet na słabszym sprzęcie, ja na komórce u siebie po 700-800Mb/s wyciagam przy samym routerze, w bloku.. A jeżeli on ma po tyle samo na każdym sprzęcie.. W domu jednorodzinnym, to coś tu jest nie halo 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

@-brtk-Mówimy o technice, więc "mało" zależy tylko od możliwości sprzętu i softu. Tu nie przeskoczysz pewnych prawd i nie złamiesz praw fizyki. Oczywiście można próbować polepszyć ten wynik dochodząc gdzie jest wąskie gardło i dokupując lepszy sprzęt odbiorczy. Tylko tak...

W sprzęcie mobilnym raczej nie ma możliwości wymiany odbiornika na lepszy, bo i tak nie zwiększysz ilości wbudowanych anten.Są metody diagnozy i jeśli autor będzie tym zainteresowany, zapyta...

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 34
  • 0

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

Przy FunBoxie mam 220 wys i 300 pobierania, czy pobierania jest tyle, ile powinno być, bo max. Przez wzmacniacz, gdzie sygnał jest bardzo dobry jest 120 wys i 100 pobierania. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

@DzuDzu_5GHz chyba odwrotnie...albo czegoś nie rozumiem...w poście głównym pisałeś inaczej


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

Wysyłania ma max, pewnie się pomylił.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 34
  • 0

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

Mam pobierania 220 i wysyłania 300 - pomyliłem się. 

Dodaję zdjęcia z PC:


IMG_20201119_161655.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

@DzuDzu_5GHzDrążąc zapytam, na wszystkich dostępnych urządzeniach pomiar jest taki sam na wifi?

Jaki masz "wzmacniacz" (symbol, marka) i jak daleko jest pod FB?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 34
  • 0

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

Wzmacniacz jest od Orange, dostałem go razem z FunBoxem. 

Prędkość blisko FB:


IMG_20201119_161936.jpg