Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 34
  • 0

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

Prędkość na wzmacniaczu:


IMG_20201119_161923.jpg

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 34
  • 0

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

Sorry, że tak piszę post pod postem, ale wcześniej pisałem z telefonu i nie mogłem dodać 3 zdjęć jednocześnie. Na każdym urządzeniu prędkość jest ta sama, jak daleko stoi? Na takiej odległości, że jest bardzo dobry sygnał. 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

@DzuDzu_5GHzjednym słowem masz SmartWifiBoxa?

Ło...no to super...Lepiej być nie może...Zapewne teraz działa w trybie range extendera. Retransmitera...Dostaje coś po wifi od modemu i przekazuje dalej z tym samym SSID (nazwą sieci i hasłem). Jedyną wadą tego rozwiązania jest to, że od modemu dostaje tylko niewiele ponad 120Mb/sek i tyle jest w stanie przesłać dalej. Lepiej pracuje w trybie Access pointa połączony po kablu z modemem ma Pełne pasmo od FB3 i dalej działa jak nadajnik równy temu modemowemu...

Czy zgadłem, że oba urządzenia łączą się bezprzewodowo?

Pamiętaj, że możesz sterować tym, co SWB dostaje od FB3. Zmieniając jego ustawienie w stosunku do modemu i do obszaru który chcesz pokryć możesz zmieniać jego transfer.

Na razie jednak musisz sprawdzić czemu masz na kompie taki niski odbiór. Jaki masz OS na kompie?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 34
  • 0

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

Na kompie mam prędkość bardzo dobrą miedzy 800 a 920 MB\s, czyli idealnie. Gorzej robi się na WI-FI czy to blisko FunBoxa czy wzmacniacza nie mogę osiągnąć nawet 300 pobierania (nie mówię, że jest źle, bo w porównaniu z tym co miałem, a mam teraz to kolosalna różnica :)). Łączą się bezprzewodowo, wziąłem to po to, aby ograniczyć ilość kabli w domu :p. Czemu sam FunBox daje mi 220 pobierania, a wysyłania max, czyli 300?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

@DzuDzu_5GHzOk, to już wiemy. Teraz powiedz na jakim Systemie działa ten laptop na którym mierzysz wifi?  Pomiary z komórki pozostawimy na później...

Bardzo dobrze, że masz kartę sieciową LAN gigabiteth. To nam pomoże w zabawie...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 34
  • 0

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

Win 10 Home x64.

 

Co ma komp do prędkości? FunBox 3.0 + kabel do kompa i tylko tyle, komputer mi nie daje neta na dom :p.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

@DzuDzu_5GHzUmiesz otworzyć wiersz poleceń? taki DOS-owy programik na pokładzie laptopa?

W wyszukiwarce systemowej windowsa -taka lupka po prawej stronie okienka w lewym dolnym rogu ekranu (nie internetowej) wpisz "cmd" i pokaże Ci taką czarną ikonkę/okienko z opisem 'wiersz poleceń"- to to

Jak już otworzysz takie czarne okienko DOS-owe wpisz: net wlan show interfaces

Fotnij i pokaż...to będzie info systemowe o karcie sieciowej wifi łącznie z max bitrate wyliczanym niestety matematycznie, a nie praktycznie

P.S. zapomniałem dodać, że w momencie otwierania tego programiku DOS-owego komp powinien być podłączony po wifi, a nie po kablu

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

@DzuDzu_5GHzNie bądź niecierpliwy...próbuję ustalić czym dysponujesz na testy...chce pokazać pewien mechanizm fizyczny rządzący wifi. Bez Twojej współpracy się nie uda...

Ja znam ten sprzęt (myślę o FB3.0 i SWB) Ty jeszcze nie...Porównujesz wifi z LAN-em i chcesz mieć podobne prędkości. To zrozumiałe, ale trudne. Jak nie pojmiesz praw fizyki nic nie da moje tłumaczenie, że wifi trzeba rozpatrywać w innej płaszczyźnie niż kabel.Wifi nie widzisz, więc skąd wiesz ile jego w powietrzu śmiga? na ile wydajny jest modem po wifi , a na ile odbiorniki? Bo to nie to samo...niestety

Ja wiem jak to sprawdzić...bo robiłem to w praktyce..


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 34
  • 0

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

NET
[ ACCOUNTS | COMPUTER | CONFIG | CONTINUE | FILE | GROUP | HELP |
HELPMSG | LOCALGROUP | PAUSE | SESSION | SHARE | START |
STATISTICS | STOP | TIME | USE | USER | VIEW ]

 

Coś takiego mi wyskoczyło.   Może jakiś TeamSpeak, pójdzie szybciej :p.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53106
  • 617

Prędkości przez funbox 3.0 oraz wzmacniacz.

@DzuDzu_5GHzNa pasku zadań masz lupkę? W lewym dolnym kąciku?

Jeśli nie, kliknij raz w menu start-lewy dolny narożnik taki prostokąt z 4 polami -symbol windowsa i jak już menu programów się rozwinie od razu na klawiaturze wpisz cmd