Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Port forwarding nie działa

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 28
  • 0

Port forwarding nie działa

Witam,

Dawno już temu postawiłem sobie serwer z kolega do hostingu i musieliśmy otworzyć parę portów które były nam potrzebne do hostingu. Z jakiś tydzień temu większość portów przestała pokazywać się jako otwarta a a tylko nieliczne porty były pokazywane że są otwarte takie jak 80, 443 i 3306 sprawdzałem to za pomocą strony portchecker.co Pomimo to że na Funboxe 3 reszta portów powinny być otwarte bo nie wskazuje to na żadne problemu na routerze to na stronie są pozamykane i nie wiemy dlaczego. Wczoraj siedziałem 3h na tym nic nie mogłem znaleźć aż w końcu się poddałem więc pisze teraz na forum może tu ktoś zdoła mi pomóc. 

(tutaj wszystkie porty które powinny działać a działaj tylko nieliczne 

3306 open / 80 open / 443 open / 22 closed / 21 closed / 25565 closed / 8081 closed / 9600 closed / 4380 closed / 27036 closed / 25567 closed / 30120 closed / 40120 closed)

Na załączniku wszytkie porty które powinny być otwarte a nie są. 

johnny1387_0-1693302934433.png

Liczę na szybką i skuteczną pomoc 

 

____________

* W temacie doprecyzowałem etykiety - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8085
  • 63

Port forwarding nie działa

@johnny1387 Otwarty, w sensie widoczny z zewnątrz, będzie jak uruchomisz aplikację lub usługę, która zacznie nasłuchiwać na danym porcie. Musi istnieć uruchomiony proces który będzie zajmował ten konkretny port.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8085
  • 63

Port forwarding nie działa

Usługi na serwerze na tych portach oczywiście nasłuchują? Zapora na serwerze przepuszcza ruch przychodzący?

PS. Napisz na jakim systemie jest uruchomiony ten serwer do hostingu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 28
  • 0

Port forwarding nie działa

Usługi powinny nasłuchiwać jak i wysyłać ale ruch nie przechodzi z wewnątrz na zewnątrz i odwrotnie


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8085
  • 63

Port forwarding nie działa


@johnny1387napisał(-a)

Usługi powinny nasłuchiwać jak i wysyłać ale ruch nie przechodzi z wewnątrz na zewnątrz i odwrotnie


Oczywiście, że powinny. Pytanie czy sprawdziłeś od strony serwera czy wszystko jest w porządku:

  • czy usługa rzeczywiście działa na danym porcie (netstat, połączenie z sieci lokalnej)
  • czy ruch przychodzi z zewnątrz (tcpdump, wireshark)
  • czy firewall przepuszcza ruch przychodzący i/lub wychodzący (iptables, zapora systemu windows)

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 28
  • 0

Port forwarding nie działa

nie za bardzo ogarniam wiresharka ale jak próbowałem sprawdzić chyba ruch na porcie np 40120 to pokazuje sie coś takiego 

johnny1387_0-1693308444566.png

 

A na porcie 80 coś takiego 

johnny1387_0-1693308586871.png

 

 

czy to coś panu mówi? 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8085
  • 63

Port forwarding nie działa

@johnny1387 Jak widzisz ruch przychodzi czyli przekierowania działają bo i dlaczego miałoby być inaczej. Zapora Windows zachowuje się różnie w zależności od wersji systemu i wpisów w rejestrze. Na Windows 10 przy braku reguły dopuszczającej, istnieniu reguły blokującej lub braku działającej usługi na danym porcie wykonuje block a nie reject czyli po prostu nie odpowiada (u Ciebie jest odpowiedź). Strzelam, że wyłączyłeś zaporę i nie uruchomiłeś nic korzystającego z tego portu. Sprawdź w cmd, zmieniając numer portu:

netstat -an | find "3389"
  TCP    0.0.0.0:3389           0.0.0.0:0              LISTENING
  TCP    [::]:3389              [::]:0                 LISTENING
  UDP    0.0.0.0:3389           *:*
  UDP    [::]:3389              *:*

I pisz, proszę, na "Ty".


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 28
  • 0

Port forwarding nie działa

@Samotnick  sprawdziłem w cmd dla testu port 80 i 445 i dostałem informacje zwrotna ale już na przykład portu 40120 nic a raczej powinienem coś mieć bo powinien być otwarty 

 

________________
* Usunąłem grafikę na życzenie autora posta – moderator Michał


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8085
  • 63

Port forwarding nie działa

@johnny1387 Otwarty, w sensie widoczny z zewnątrz, będzie jak uruchomisz aplikację lub usługę, która zacznie nasłuchiwać na danym porcie. Musi istnieć uruchomiony proces który będzie zajmował ten konkretny port.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 28
  • 0

Port forwarding nie działa

@Samotnick tej informacji mi brakowało szkoda że nikt tego wcześniej nie mówił teraz wszystko mi się rozjaśniło i faktycznie przed włączeniem programu/usługi port był zamknięty ale po uruchomieniu pokazuje się na otwarty i na cmd również widać że nasłuchuje taka mała drobnostka dzięki wielkie za pomoc 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8085
  • 63

Port forwarding nie działa

@johnny1387 Jak chcesz coś szybko uruchomić na danym porcie aby sprawdzić reguły firewalla to polecam https://iperf.fr/iperf-download.php#windows

.\iperf -s -p <numerportu>