Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podlaczenie do FunBox 3.0 routera ASUS DSL-AC55u

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Podlaczenie do FunBox 3.0 routera ASUS DSL-AC55u

hej

Próbuje od 2 dni podłączyć do FunBoxa3.0 ze światłowodem routerem ASUS DSL-AC55U.

Łącze je kablem ethernet, ale Asus (wejście e-wan) nie widzi internetu. Co ciekawe kiedy robię restart routera to przez 10-15 sekund internet działa w trakcie restartu a potem zanika 😞

 

Znalazłem podobny wątek na forum:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Konfiguracja-Funbox-Asus-brak-internetu-na-Asusie/m-p/102...

ale pojawiają sie dwa problemy

1. "Funbox 3.0 z bramą 192.168.1.1 i z DHCP włączonym w zakresie 192.168.1.2-192.168.100" tu chyba zakres jest błędny bo za krótki

2. "Asus RT-AC58U w zakładce WAN ustawione stałe ip dla portu WAN 192.168.1.2 oraz dns 1 ustawiony na 192.168.1.2 (bez podania dns nie działa)." to dytyczy innego modelu. U mnie po zmianie w zakładce LAN (a nie WAN) portu na 192.168.1.2 router się aktualizuje i następnie wyłącza komputer wychodzi z ustawień i nie można do nich wejść z powrotem (ani przez 192.168.1.1. ani 192.168.1.2). I konieczny jest twardy reset routera .

 

Dzwoniłem na pomoc techniczną Orange i Asusa, ale nikt tam nie ma pojęcia co zrobić.

 

Ktoś wie jak to połączyć FunBoxa z tym routerem? Będę zobowiązany za poradnik krok po kroku 🙂

miłego dnia

Artur

 

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Podlaczenie do FunBox 3.0 routera ASUS DSL-AC55u

@ArturK  FunBox ma być na fabrycznych ustawieniach, co do Asus to masz ustawienie do internetu więc to ustaw, DHCP w Asus wyłącz i konfigurację tylko wi-fi w nim zrób, reszta tak jak fabrycznie ustawiona jest, powinien net być 😉

WAN typ.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23
Anonim

Nie dotyczy

Podlaczenie do FunBox 3.0 routera ASUS DSL-AC55u

@ArturK  kabel lan spinasz FunBox port lan i Asus port lan, ten Asus ma modem więc tam kabla lan nie wtykaj i jak chcesz mieć odrębną sieć to inna adresacja niż w FunBox, najprościej DHCP wyłączyć w Asus.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Podlaczenie do FunBox 3.0 routera ASUS DSL-AC55u

Czyli inny router z FB3 łączymy LAN-LAN i na tym połączonym routerze wyłączamy DHCP , i ustawiamy nowe ip - czy to należy zrobić przed podłączeniem z FB3 ? 

Anonim

Nie dotyczy

Podlaczenie do FunBox 3.0 routera ASUS DSL-AC55u

@ss_sobie  ja odniosłem się do tematu, inny router bez modemu to w port Wan wtykasz kabel lan biegnący od FunBox, co do DHCP to jak router nie ma opcji Punktu Dostępu, trzeba wyłączyć DHCP lub adresacja inna niż w FunBox, to są podstawy sieci, więc laik powinien to wiedzieć 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Podlaczenie do FunBox 3.0 routera ASUS DSL-AC55u

@Anonim  Ja laik nie wiem 😋 - 2 routerów w życiu nie łaczyłem razem . Będę się bawił TP-Link C1200 - chciałbym z niego rodzielić internet na TV + TV box android i ew. dekoder ICU 100 - tylko nie wiem czy on nie powinien być wpięty bez routera po drodze  (czy sygnały IPTV normalnie się przeniosą ? ) . TP-link ma fajne demo ustawień https://emulator.tp-link.com/1200(us)2.0_webpages-get/index.html . Badam to na sucho na razie 😄 . Są w nim jakieś ustawienie IPTV ale co one dają diabli wiedzą - patrz screenshot .


c1200iptv.jpg
Anonim

Nie dotyczy

Podlaczenie do FunBox 3.0 routera ASUS DSL-AC55u

@ss_sobie  ten temat nie na taką dyskusję, więc skroj własny temat, internetowa telewizja to trudny temat i nie pomogę bo nie mam tych usług w Orange, ba nawet światłowodu od Orange nie mam.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 753

Podlaczenie do FunBox 3.0 routera ASUS DSL-AC55u

@ArturK na FunBox-ie zostaw numery IP bez zmian. Drugi router podłącz do portu LAN w FunBox-ie, a w drugim routerze do portu WAN. Numer IP nowego routera ustaw np, na 192.168.2.1, a DHCP na zakres IP 192.168.2.2-253. Powinno zadziałać.

Co do usług TV, to już bardzo skomplikowany temat i trudny do uruchomienia IP na innym routerze niż FunBox.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Podlaczenie do FunBox 3.0 routera ASUS DSL-AC55u

@ketrasaArtur   Czy dobrze rozumiem ,że przez dowolny inny router możemy sobie przy odrobinie szczęścia i umiejętności z internetem robić co chcemy - doprowadzonym z FB3 , ale IPTV ma 99% szans za zrypanie się przy okazji tak ?. A jakbym chciał tylko rozdzielić sygnał internetu z jednego na 3 urządzenia po kablu możliwie nie ingerując w IPTV to co jest mi potrzebne ?  


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19220
  • 55567
  • 753

Podlaczenie do FunBox 3.0 routera ASUS DSL-AC55u

@ss_sobie ja u siebie w domu mam podłączonych chyba ze 4 routery. Główny ma IP: 192.168.1.1, a do niego podłączyłem trzy kolejne:

  • pierwszy z nr IP: 192.168.2.1, DHCP: 192.168.2.100-200, port WAN ma nr IP przydzielany dynamicznie, np: 192.168.1.100
  • drugi z nr IP: 192.168.5.1, DHCP: 192.168.5.100-200, port WAN ma nr IP przydzielany dynamicznie, np: 192.168.1.101
  • trzeci z nr IP: 192.168.10.1, DHCP: 192.168.10.100-200, port WAN ma nr IP przydzielany dynamicznie, np: 192.168.1.103

Wszystko mi śmiga bez najmniejszego problemu. Do tego dochodzą jeszcze inne urządzenia sieciowe, typu dysk sieciowy, drukarka, extender itp. 

Jak będę w domu, to mogę jakiś szkic sieci machnąć z opisami.

 

IPTV korzystam tylko przez aplikację: WP Pilot, NC+GO, NetFlix. Co do IPTV, to z tym zawsze jest kłopot na innych routerach niż Orange.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Podlaczenie do FunBox 3.0 routera ASUS DSL-AC55u

No tak bez iptv to nie problem jak widać - ale chcę wziąć sygnał z powerline adaptera - i rozgałęzić go na tv box , tv , dekoder ICU100 - sygnał z samego adaptera powerline jest ok dla dekodera działa normalnie . Czy tu by mały switch typu office nie załatwił tematu ? (bez bawienia się w kofiguracje) - wpinam i działa ? Czy switche też popsują iptv .?