Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządze


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz


@pawelgorzkownapisał(-a)

Teraz już nie rozumiem. Nie podłączę faxu przez bramkę VoIP?


Skoro @agat13 mówi że nie to nie. Ostatni faks widziałem jakieś 10 lat temu jak odstawialiśmy złom elektroniczny do utylizacji...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 42
  • 0

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

VoIP to sygnał cyfrowy, fax analogowy...
Fakt, że nie zręcznie mi pytać o podłączenie faxu, ale jak wspomniałem, skoro go mam, to chciałem, żeby był podłączony.
Czyli skoro mój numer stacjonarny to VoIP, to nie mam możliwości podłączenia jakiegokolwiek faxu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@pawelgorzkow żadnej. Transmisja faxu to modulacja częstotliwości na łączu analogowym. Już przy ISDN były problemy, o VoIP nie wspomnę, bo to połączenie cyfrowe


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@j131 jako żywo zainteresowany tematem zapytam czy sprawdzałeś te info? Skąd masz takie dane? Pytam, bo to troszkę inaczej niż mi mówiono, dlatego bym chętnie zweryfikował moją wiedzę ( myślę o tych 4 urządzeniach i 3 połączeniach jednoczesnych)


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 42
  • 0

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

Dzięki. Wprawdzie nie satysfakcjonuje mnie ta informacja, nie mniej nie będę już chyba drążyć tematu w takim razie.
Dzięki za oświecenie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@pawelgorzkow: na to niestety wygląda. Od czasu do czasu może coś się udać przesłać ale to nie będzie normalna obsługa. Zakazu podłaczenia nie ma, jest problem z realizacją podstawowej funkcji.

Jeśli faks jako taki jest krytycznie ważny to są rozwiązania "przekładające" faksy na załączniki do emaili. Ale nic mi nie wiadomo o takich usługach w ramach tego pakietu o ktorym piszesz.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@agat13: sprawdziłem na kilku telefonach, w tym jednym zalogowanym przez aero2. Nie sprawdzałem ekstensywnie, ale najczęściej działało OK.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 42
  • 0

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

Tę wiedzę, czyli jaką wiedzę? 😉
Tyle, co właśnie gdzieś w sieci doczytałem. Akurat takie kwestie telekomunikacyjne nigdy nie miałem potrzeby się zagłębiać.
Powoli oswajam się z myślą, że nic nie podłączę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@j131 żeby sprecyzować: na usłudze netu podłączałem 3,4 bramki z tym samym loginem Neo do VoIP Orange i mogłeś prowadzić 3 niezależne rozmowy z aparatów podpiętych do tych bramek i identyfikowały się tym samym numerem telefonu?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Podłączenie telefonu stacjonarnego lub faxu przez bramkę VoIP? Funbox - rj45 - voip - rj11 - urządz

@pawelgorzkow: zwracaj uwagi na małpki... 😊. Najbardziej sensowne rozwiązanie to po prostu podłączenie telefonu analogowego do FunBoxa i tyle, IMHO.