Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

Czy ktoś próbował to zrobić - na etapie dodawania drukarki system jej nie widzi

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

W rozwiązaniu tego problemie pomijaliśmy jeden wątek/temat - jak uaktywnienie Samby w routerze jest rozpoznawane przez Windows. I to było kluczem do rozwiązania problemu - po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "Samba w Windows 10" znalazłem film, który to wyjaśnia - co prawda opisuje on dołączenie dysku sieciowego, ale w ogólności pokazuje pomysł jak dołączać różne urządzenia sieciowe na bazie serwera Samby. Chciałbym też zwrócić uwagę, że w "Pomocy" serwera można znaleźć instrukcję "Współużytkowanie drukarek USB za pomocą usługi Samba", która w zasadzie  dobrze opisuje proces podłączenie drukarki do sieci, ale pomija uaktywnienie Samby w Windows'ie. Warto też może przekazać ten filmik innym - np @Ela12 przesłała mi link do wątku, w którym ktoś miał taki sam problem jak ja, ale w efekcie odpuścił.

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22
Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

Zdawkowy opis i nie wiadomo co było robione, ale polecę poczytać.

Tu też. 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

Oglądałem ten filmik na YouTube - postępowałem zgodnie z tym co zaleca autor tego filmu tzn. podłączyłem drukarkę kablem USB do portu USB w routerze, aktywowałem router Samba, który pokazał mi podłączoną drukarkę do sieci. Następnie próbowałem dołączyć drukarkę do przy pomocy funkcji "dołącz drukarkę" w Windowsie - próbowałem dodać ją poprzez jej nazwę sieciową. Niestety system nie widzi tej drukarki

W pomocy routera jest napisane, że trzeba utworzyć konto użytkownika - próbowałem to robić, ale przy próbie wpisania jakiejkolwiek nazwy użytkownika, router nie przyjmuje tej nazwy, generuje błąd. Czyli sytuacja jest taka, że router nie przyjmuje nazwy użytkownika (na zakładce "Ustawienia użytkownika") a system Windows nie widzi drukarki sieciowej. Może trzeba zapytać o jaką nazwę użytkownika chodzi - bo komunikat, który pojawia się po kliknięciu OK wygląda następująco 


Nazwa użytkownika może zawierać tylko litery, cyfry i znaki podkreślenia (_). Musi zaczynać się literą i nie może być żadnym z podanych wyrazów: root, support, admin, nobody lub anonymous. 
 

mimo, że zachowane są ww. reguły


Samba.JPG
Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

@Kris_Orng przydziel stały IP drukarce, potem po IP wejdż na nią, wypada też mieć w systemie zgodne sterowniki, bo na domyślnych często jest problem z obsługą drukarki, podstawa to by router widział drukarkę.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

Problem w tym, że ja nie wiem jak przydzielić stały IP drukarce - to co znalazłem w ustawieniach DHCP to pula IP w DHCP - patrz załącznik. Będę wdzięczny jak mi podpowiesz jak to zrobić - sorry, ale w sieciach jestem jełop


DHCP.JPG
Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

Żeby przydzielić stały IP jakiemuś urządzeniu należy pulę adresów DHCP ograniczyć, do przykładowo 8.160 (zamiast 8.200), wtedy możesz 192.168.8.161 przydzielić drukarce czy innemu urządzeniu, i tak dalej 192.168.8.162 przydzielasz TV czy Media Box, przydział adresów po MAC karty sieciowej się robi, oczywiście w ustawieniach routera,dalej to już z górki, ale widzę żeś znalazł rozwiązanie, Pozdrawiam 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

Ale drukarka USB nie ma IP -  z tego rozumiem, że np. udział 192.168.8.162 mam skojarzyć z MAC Routera; ja mam PC podłączony do routera kablem Ethernet'owym czyli rozumiem, że powinienem użyć  MAC'a złącza ethernet'owego w routerze?

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

Może od początku,tu jest opis jak udostępnić drukarkę link już dawałem, przeczytaj jak się udostępnia drukarkę, ewentualnie jest bug w sofcie, jeśli ma oprogramowanie od Orange, trzeba by wgrać czyste oprogramowanie od producenta.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

Moi Drodzy - Ja już wszystkiego próbowałem - wszystkich linków, filmów, które mi podsyłaliście, sam też próbowałem rożnych ustawień i trików  - to nic nie dało - sytuacja jest taka, że router połączony z drukarką kablem USB widzi ją - w moim przypadku nadaje jej nazwę HP_LaserJet_1200_0 - natomiast Windows - w moim przypadku wersja 10 Pro - tej drukarki nie widzi tzn. przy próbie dodania jej jako \\192.168.1\HP_LaserJet_1200_0 Windows generuje komunikat - nie mogę nawiązać z tą drukarką połączenia - i powtarzam przy zastosowaniu wielu ustawień i działań, które mi posyłaliście. Jedną z nich była sugestia nadania drukarce stałego adresu IP - do tej pory nie wiem jak to zrobić. Zastanawiam się jak to jest w ogóle możliwe w urządzeniu, które nie posiada karty sieciowej (tak jak moja drukarka), a jedynym jego interfejsem komunikacyjnym jest szeregowe złącze USB. - ja to rozumiem w ten sposób - jeśli korzystamy z serwera DHCP, adresy IP są przydzielane dynamicznie do rożnych kart sieciowych (MAC) z określonej puli adresów IP. Jeśli tę pulę ograniczymy w serwerze, to IP powyżej tego ograniczenia możemy użyć do nadania stałych IP do poszczególnych urządzeń, czyli do adresów MAC. Pytanie jest takie - jak taki stały adres IP  przydzielić do urządzania, które nie posiada karty sieciowej - w moim przypadku do urządzenia HP_LaserJet_1200_0, czyli jak udostępnić je w sieci. I czy jest to możliwe w przypadku Routera FlyBox LTE. Generalnie powinno być to możliwe tak jak w przypadku routera LiveBox, gdzie ww. drukarka jest podłączona do LiveBox'a kablem USB i jest widziana w sieci jako:

gateway-usb-printer na http://livebox:631

Wydaje się, że należy postawić sobie inne pytanie:  czy Router FlyBox LTE jest wyposażony w odpowiedni soft/firmware, by taką funkcję wykonywać?

 

Może ktoś z forum zna odpowiedź na to pytanie.