Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

Czyli musi być mieszanie, jak się da, to przez kabel lub przez komunikacje bezprzewodową. Pewnie żyły miedziane pełnia funkcje anten, co powoduje że łatwiej łapią sygnał między sobą, aby przekazać internet dalej.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

@michal_111

1) pierwsza sprawa - jaką prędkość z umowy masz na tej Neo? Bo jeśli np. 10 mb/s - to cudów nie ma. Jeśli podłączy się kilka osób, to ta prędkość (dodatkowo pomniejszona o straty na Wi-Fi) podzieli się na wszystkich użytkowników i żaden wzmacniacz tego istotnie nie zmieni. Szczególnie ciężko, jeśli korzystają z TV, video etc... Niestety z pustego i Salomon...

 

2) druga sprawa - jeśli chcesz przetestować wzmacniacz Smart Wi-Fi Box (moim zdaniem to zacny sprzęt - o ile się go postawi we właściwej odległości od modemy - a nie w martwej strefie) - to pamiętaj, że współpracuje tylko z FunBox 3.0 i 2.0


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

Można kupić wzmacniacz innej firmy wówczas będzie działał i na 2.0. Wiem że Orange promuje swoje rozwiązania ale jeśli jest ograniczenie jakieś to warto zastosować inne rozwiązanie 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

@pablusnie rozumiem, piszę przecież, że z FB2.0 smart wifi box działa.... dla modemów innych niż FB2 czy FB3 to oczywiście można kupić wzmacniacz z rynku, skoro tu nie ma rozwiązania. Ale jeśli się ma FB2/FB3 to moim zdaniem co do zasady lepiej brać produkty z tej samej stajni....

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

Wzmacniacz wi fi nie przyspieszy internetu, autor skarży się na wolny transfer, nie problem z zasięgiem wi fi, jak ma miedziane łącze, to nic nie przyspieszy, FunBox da radę 😃


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

@MruMru  rozumiem Twoje intencje, jednak lepiej finansowo wyjdziesz na tym jak kupisz sprzęt innej firmy. Z tego co wiem za wifibox musisz dopłacać jakąś kwotę co miesiąc a w razie zerwania umowy sprzęt musisz zwrócić... ja nic nie sugeruję, ale zrobisz jak chcesz.

Ja zawsze korzystam z urządzeń innych producentów, bo nierzadko są lepsze i ogólnie interes się bardziej opłaca 🙂


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

@pabluskażde rozwiązanie ma wady i zalety - a na końcu jest zawsze użytkownik i jego ocena, co jest dla niego ważne. Zapewne w niektórych przypadkach lepiej jest kupić a w innych - wypożyczyć. Każdy musi to rozkminić sam, co mu lepiej leży 😉

 

ja na sprawę wypożyczeń patrzę tak:

 

sprzęt na własność:

  • kwestia kosztów. To trzeba dobrze policzyć i przeanalizować pod kątem zarówno ceny, jak i parametrów technicznych obu sprzętów (w tym na możliwości łącza, bo przy Neo 10M/bs to nie warto za bardzo inwestować w super duper rozwiązania Wi-Fi). Zakładam, że za sprzęt podobnej klasy w okresie 2 lat wyjdzie cena podobna, dopiero jak założę np. 4 lata użytkowania to wyjdzie taniej kupić. Ale kasa to nie wszystko: technologia się starzeje, cóż mi za dwa lata, że sprzęt jest mój? mam teraz szafy z takimi gratami ze standardem wifi b/g/n - już przy ac do niczego, a teraz wchodzi ax....Można więc rozważyć zakup lepszego technicznie sprzętu niż ten wypożyczony, ale wtedy wchodzą w grę ryzyka, o których poniżej:
  • kupuję kota w worku - ryzykuję, że zapłacę a potem sprzęt mnie rozczaruje - i niestety tak mi się raz zdarzyło
  • sprzęt zepsuty - dobrze jeśli jest na gwarancji, ale po gwarancji co z nm zrobię?
  • upgrade softu - we własnym zakresie, jeśli w ogóle jest robiony przez producenta
  • kompatybilność z ruterem - teraz wchodzą rozwiązania typu mesh albo inteligentne wi-fi...kompatybilność zaczyna mieć znaczenie

sprzęt wypożyczony od Opa

  • nie mój, płacę co miesiąc - ale nie zakładam korzystanie max. 2 lata - i to, że potem wymienię na lepszy technologicznie, mogę testować i oddać w dowolnym momencie jak mnie wkurzy, zepsuje się to wymienię, o aktualizację softu i kompatybilność martwi się Op.

 

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

@Anonimad


@Anonimnapisał(-a)

 autor skarży się na wolny transfer, nie problem z zasięgiem wi fi, jak ma miedziane łącze, to nic nie przyspieszy,


tak mam tego świadomość -i to był mój punkt (1). Ale jeśli kolega się uprze na ten wzmacniacz mimo wszystko - i byłby to smart wifi box, to była moja uwaga, że smart wifi box nie pracuje z każdym ruterem, żeby się nie nadział niepotrzebnie.... także ten....tyle tylko.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

Cześć,

 

Z opisu wynika, że problem ze zwalnianiem internetu zależy od tego, ilu użytkowników jest podłączonych do sieci w domu. Przede wszystkim trzeba sprawdzić jakiej prędkości łącze masz w domu. To punkt wyjścia. W menu modemu (przeglądarka, adres 192.168.1.1 oraz login i hasło z naklejki na modemie) w zakładce technicznej (zależy który model modemu masz) są określone parametry linii. Nas interesuje Download i Upload. Tu dowiesz się czym dysponujesz w praktyce. Odejmij 10% na straty (realny transfer). Prócz tego widać czy nie pojawiają się błędy na łączu, jakie są jego parametry liniowe i jak długo trwa sesja. Czarna magia, wiem...Prościej jest wykonać test prędkości łącza , chociażby na stronie Orange lub www.speedtest.net, ale pod warunkiem wykonania pomiaru po kablu ethernetowym i przy odłączonych wszystkich innych użytkownikach, zarówno wifi jak i eth

To jest punkt wyjściowy do dalszej analizy problemu. Jak chcesz, pomogę w określeniu stanu faktycznego jeśli dołączysz więcej danych