Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

Posiadam internet w Neostradzie i niestety kiedy cała rodzina korzysta z Wifi internet mocno zwalnia. Zastanawiałem się, czy dałoby się naprawić to prze podłączenie do internetu przez kabel. Jednak router stoi na korytarzu, tak żeby zasięg był w całym domu, a wolałbym uniknąć wiercenia dziury w ścianie. Czy da się podłączyć drugi router do innego gniazdka w pokoju?

18 ODPOW. 18

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

@michal_111  Witam, daje, dwa filmiki potrzebujesz Smart WI FI Box.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

@michal_111 jeżeli chodzi Tobie o podłączenie pod tą samą linię telefoniczną drugiego routera do Neostrady, to nie ma takiej opcji. Przestałby działać internet na obu routerach. Jeden modem/router na jedną linię telefoniczną.

 

Jeżeli chodzi o podłączenie z routera Neostrady do drugiego routera przez port LAN - WAN, to tak, jest taka możliwość lub zastosowanie wzmacniacza WiFi, jak podaje @Citi2017 w swoim poście.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 13
  • 0

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

Czy to cokolwiek zmieni? Jeśli dobrze rozumiem komputer będzie podłączony kablem do Smart Wifi Boxa, ale on będzie łączył się z routerem przez Wifi. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

@michal_111 nie musisz ze wzmacniacza podłączać kabelkiem do komputera. Możesz wzmacniacz ustawić w połowie drogi między routerem a komputerem i dalej masz połączenie przez WiFi, ale przy komputerze już mocniejszy sygnał.

Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

@michal_111  pytanie podstawowe... Jaką masz prędkość od Orange, bo może tu tkwi problem, raczej niemożliwe by po wi fi FunBox nie wyrabiał, zamiast wzmacniacz sieci wi fi, polecam router z trybem punktu dostępu, spiąć to kablem lan, ale to ci nie przyspieszy Neostrady, jedynie sieć wewnętrzną 😎


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

Otóż to - nie wiemy  czy przyczyną jest słabe wi-fi czy słaba neostrada. Niech kolega najpierw weźmie kabelek, podłączy się jakimś laptopem do routera i potestuje czy to ma sens i coś pomoże...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

ja polecam tzw powerline.

Jest to urządzenie, które transmituje internet instalacją elektryczną : jeden moduł wpinasz do gniazdka z prądem i łączysz kablem z modemem, drugi zaś wpinasz do gniazdka w pokoju, gdzie chcesz mieć internet i tam kablem wpinasz, router, telewizor lub inne urządzenie 🙂

Drugą opcją jest wzmacniacz sygnału tzw repeater - wyłapuje on sieć wifi, poszerza ją i dzięki temu możesz odbierać sygnał wifi (lub wifi i kablowy w zależności od rodzaju urządzenia) w drugim pomieszczeniu 🙂

z doświadczenia wiem, że do podłączenia 1 urządzenia kablowo lepiej użyć PLC (powerline tudzież extender). Jeśli bardziej zależy Ci na wifi zainwestuj w dobry repeater.

Używam obu rozwiązań w domu, choć mam dobry zasięg mojego Sagemcom F@st 🙂
mam nadzieję, że troszkę pomogłem 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

W przypadku Power Line trzeba pamiętać, aby oba urządzonka były wpięte do gniazdka w tej samej fazie. Jeżeli będzie różna, o nie zadziała.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Podłączenie drugiego routera w Neostradzie

niekoniecznie. nowe urządzenia radzą sobie z tym 🙂 wiem, bo u siebie mam tak zrobione że są na dwóch różnych fazach a działa @ketrasaArtur