Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

Trochę nie bardzo jak routery będą sobie przeszkadzały, bo planowałem je postawić "jeden nad drugim". Poczytałem o tym mesh to jest ciekawsza opcja. Znalazłem Router TP-LINK Archer AX1500 nadaje się?  Niby w opisie ma Wi-Fi mesh


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

@Loockash Jeśli Routery/AP są w kaskadzie jeden za drugim, to tylko kwestia ustawień, aby pracowały w jednej sieci (jeden router DHCP) i nie stały za blisko siebie. Gdy są oddalone i np zachodzą tylko skrajem zasięgu, to wtedy zadziała i MESH i płynne przełączanie między nadajnikami przy SMART.

Jeśli są za blisko siebie to nie dość, że wzajemnie się zakłócają, to jeszcze odbiornik ma większe problemy z analizą i podłączeniem do silniejszego nadajnika i skacze pomiędzy nimi...nawet przy SMART

Mam 1500 i jedyną wadą jest wifi 5 dla 2,4GHz


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

Czyli nawet mając router z opcją Wi-Fi mash i będzie stał zbyt blisko FB (piętro wyżej 2.5m) to nie będzie zbyt dobre rozwiązanie? Stawiając router w innym miejscu w domu gdzie sygnał nie dochodzi używając kabla 20-25m nie będzie spadku prędkości? W tej chwili mam 600mb/s


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

@Loockash Relacje sieci wifi w pionie (różne piętra) to trudny temat. Weryfikację zasięgu można przeprowadzić wstępnie za pomocą WifiAnalyzera i to apka i pomiary dadzą pełen obraz sytuacji.

Na kablu eth na tym dystansie nie będzie żadnej straty prędkości. Na końcu mierząc po kablu tez będzie 600Mb/sek i właśnie tam trzeba postawić AP, aby doświetlić otoczenie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

To nazwyklejszy kabel ETH wystarczy czy trzeba jakiś specjalny?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

@Loockash  co do kabli znaczenie ma klasa.. co najmniej 5e. Pewnie niższej kupić się nie da, ale wyższej na pewno... 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

@LoockashNajzwyklejszy kategorii 5E. Warto, aby był zarabiany fabrycznie (choć nie wiem czy znajdziesz 25mb -20m są w sprzedaży). Warto założyć np po obu stronach gniazdo/gniezdnik beznożowe i użyć patchcordów-bezpieczniej


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

A nie może być zwyczajnie połączone dwa routery kabelkiem? W jakim celu te gniazdo? Dla estetyki?

 

 

I jeszcze jedno pytanie takie połączenie dwóch routerów to będzie jako jedna sieć wifi wykrywana przez urządzenia załóżmy jako Wi-Fi dom? Czy można zrobić tak jakby dwia osobne połączenia np parter będzie podłączony do FB (Wi-Fi 1) a piętro do drugiego routera (Wi-Fi 2). Sory że zadaje tyle być może blachych pytań ale jestem kompletnie zielony w tym temacie

 

 

 

__________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

@Loockash Jeśli znajdziesz odpowiedni kabel fabryczny, to tak. Jeśli sam będziesz zaciskał wtyczkę to należy zwrócić uwagę na fakt, że zła zaciśnięcie może spowodować trochę zamieszania (w wersji najmniej bolesnej zetnie transfer do 100Mb/sek). Gniazda na końcach zawsze porządkują instalację...ale to kwestia uznania (i wprawy w zaciskaniu wtyczek)

Jeśli masz urządzenia mogące zestawić jedną sieć w całym domu (MESH, SMART), to nie potrzeba więcej SSID (nazw sieci) i wtedy urządzenia pracują w systemie płynnego przełączania pomiędzy nadajnikami ,nawet jak się przemieszczasz w czasie transmisji bez utraty połączenia.

Jeśli chcesz nadać inne nazwy musisz się liczyć z koniecznością wymuszenia połączenia, przerwania połączenia w czasie wędrówki między nadajnikami i kontroli do którego jesteś w danej chwili połączony w przypadku zachodzenia na siebie zasięgów obu...Odbiornik może trzymać stare połączenie z dalszym, a nie przełączać się automatycznie na bliższy i silniejszy


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 26
  • 0

Podłączenie drugiego routera pod Funbox 6

Kabel jest w media expert 30m kabla za 35zl już z zarobionymi końcówkami. Router TP-LINK Archer AX1500 nadaje się do połączenia w MASH?