Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie do modemu

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53348
  • 620

Podłączenie do modemu

@19yanaz90 RJ45 to internet i LAN, a RJ11 to linia ADSL i telefon. To różne media i nie mył ich, a tym bardziej nie łącz tym czymś...to tylko przelotka dla sieci pasywnej, aby nie niszczyć gniazd i  wtyczek


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Podłączenie do modemu

Ok, dzięki za wyjaśnienie.

Jeśli masz jeszcze cierpliwość.. Bo na początku trochę chyba skomplikowałem nie dodając, że nie będzie mi potrzebny telefon domowy. Krok po kroku, step by step, co powinienem zrobić?

Mam doprowadzony kabel internetowy, będzie modem, dekoder, TV, smartphone.  

Muszę ten kabel internetowy jakoś przerobić z tego co zrozumiałem, tylko jak i co dalej, zakładając że telefon domowy nie jest mi do niczego potrzebny. Jedyne co potrzebuję to internet/LAN.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53348
  • 620

Podłączenie do modemu

@19yanaz90Cierpliwości u mnie pod dostatkiem. Pytaj zawsze i o co chcesz (oczywiście w tematach technicznych). Widzisz, trudno jest zdalnie ogarnąć przestrzennie Twój dom i co gdzie masz zamiar zainstalować. Zaproponuję takie rozwiązanie: narysuj na kartce (oczywiście w uproszczeniu) rozkład pomieszczeń zaznaczając miejsce gdzie dochodzi kabel z miasta (linia telefoniczna do modemu), skąd i dokąd biegnie kabel komputerowy/ethernet/kabel internetowy (jak go nazwałeś) , gdzie będzie stał modem (docelowo) i gdzie dekoder. Rzucimy na to okiem i doradzimy dokładnie co zrobić. Pomożemy na 100% wedle naszej wiedzy technicznej i Twoich oczekiwań od usługi. Pomyśl również o wifi (czy modem będzie stał w centralnej części domu) i o jego zasięgu. Brakuje mi również dokładnego opisu prędkości usługi (czy to ADSL do 20Mb/sek czy VDSL do 80Mb/sek) i stwierdzenia czy to jest IPTV czy SATTV

Zamieść rysunek z opisem...zerkniemy


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Podłączenie do modemu

@19yanaz90: IMHO jeśli ci na tym będzie dziłałała IPTV to będzie cud.

 

W technologii ADSL nie uzyskasz wstarczającej przepustowości, nie ma na to najmniejszych szans. Jeśli możesz mieć VDSL to może, ale też nie będzie to komfortowe. Jedyna opcja to mix z SAT TV, ale to nie jest IPTV od której zacząłeś temat. No i jeśli już masz SAT to po co miałbyś pchać się w takie mieszane rozwiązanie które ma wszystkie wady obu technologii (działanie zależy od internetu i pogody jednocześnie)?

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Podłączenie do modemu


@19yanaz90napisał(-a)

Ok, dzięki za wyjaśnienie.

Jeśli masz jeszcze cierpliwość.. Bo na początku trochę chyba skomplikowałem nie dodając, że nie będzie mi potrzebny telefon domowy. Krok po kroku, step by step, co powinienem zrobić?

Mam doprowadzony kabel internetowy, będzie modem, dekoder, TV, smartphone.  

Muszę ten kabel internetowy jakoś przerobić z tego co zrozumiałem, tylko jak i co dalej, zakładając że telefon domowy nie jest mi do niczego potrzebny. Jedyne co potrzebuję to internet/LAN.


Powinieneś zacząć od opisania tego co już masz: jakie jest to łącze, co na nim teraz chodzi, jakie ma parametry. Szczególy Twojej wewnętrznej instalacji są ważne ale niekrytyczne, można i należy je dopasować do Twoich wymagań. Ale z zewnętrznym łączem wiele nie zrobisz. No chyba że masz ofertę na FTTH - wtedy to inna rozmowa.

"Kabel internetowy" nie masz przypadkiem doprowadzony z zewnątrz? W ogóle masz do mieszkania doprowadzoną linię telefoniczną? Co masz w tej chwili do mieszkania doprowadzone a co chciałbyś mieć/zamówiłeś/planujesz?

O ile to samo okablowanie można do różnych celów wykorzystać to już na to co jest do niego na drugim końcu podłączone wpływu nie masz. Nie możesz liczyć na to że tylko dlatego że wtyczkę przerobisz to na kablu ethernetowym nagle pojawi się sygnał telefoniczny.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Podłączenie do modemu


@19yanaz90napisał(-a)

Cześć,

Planuję sobie zorganizować Orange Love TV+Internet.

W ofercie widzę Funbox 2. Mam pytanie jak można podłączyć ów modem do internetu? 

W domu mam pociągnięty kabel internetowy w dogodnym miejscu, w opisie modemu widzę takie coś:

Umożliwia stały dostęp do sieci na analogowej linii telefonicznej.

Tutaj miałbym problem, bo musiałbym ciągnąć taki kabel przez całe mieszkanie.

 

Czy jest możliwość podłączenia kablem internetowym?

Proszę o pomoc i wyrozumiałość, nie znam się na tych tematach. 


Spróbuję powróżyć z mojej kryształowej kuli. Zakładając że:

  • masz do mieszkania doprowadzoną linię telefoniczną którą da się wykorzystać do świadczenia usługi VDSL
  • mieszkanie nie jest bardzo rozległe
  • niedaleko gniazdka telefonicznego przebiega kabel ethernetowy który można dowolnie wykorzystać

Moim zdaniem optymalne byłoby:

  • podłączyć FB2 (gniazdko DSL) kabelkiem telefonicznym do gniazdka telefonicznego
  • istniejącym kablem ethernetowym podłączyć dekoder IPTV z FB2 (dowolne z gniazdek Eth)
  • skonfigurować WiFi na FB2 i odpowiednio dopasować ustawienia WiFi Twoich smartfonów/komputerów

I tyle. Teoretycznie wszystko powinno działać "z pudełka" i nic nie musisz przerabiać.

Ale dużo było tych założeń i w praktyce to jest scenariusz bardzo optymistyczny

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53348
  • 620

Podłączenie do modemu

@19yanaz90 no i na czym stanęło? Jakaś instalacja? Wizyta montera na planie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Podłączenie do modemu

Witam, na początku nie dodałem, to jest mieszkanie po remoncie, na które będę się wprowadzał z początkiem maja. Teraz wyjeżdżam na 2 tygodnie. Byłem tam dzisiaj i to jest na razie sam kabel, otwarty, na końcówce widać 6 żył, nie ma żadnych wtyczek. Montera mam umówionego na 28 kwietnia, po powrocie, zobaczę co wymyśli. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53348
  • 620

Podłączenie do modemu

@19yanaz90 6 żył to nie ethernet i do komputera się nie nadaje. To szczegół, ale bardzo istotny , sprawdź to..


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 129
  • 0

Podłączenie do modemu

Co masz na myśli przez do komputera się nie nadaje? 

Ja to chce połączyć ten kabel - - >modem - - > dekoder przez kabel sieciowy.

No i wifi z modemu.