Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenie routera bezprzewodowego Airbox z innym routerem np. Asus

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Połączenie routera bezprzewodowego Airbox z innym routerem np. Asus

Temat przeniesiony z Sieć i dostępność usług - moderator Bartłomiej

 

Witam,

czy istnieje możliwość połączenia routera bezprzewodowego Airbox rozgłaszającego internet z innym routerem np. Asus. Dodam,że router Asus posiada wszystkie możliwości połączeń. 

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Połączenie routera bezprzewodowego Airbox z innym routerem np. Asus


@qlaweknapisał(-a)

Tak jest to dobre rozwiazanie. Tylko w tym problem, że mój Airbox dostarcza mi intenet. Jak wyłapać internet z Airboxa na router. 


Pisałem przecież, kupujesz ten router co pisałem, konfigurację robisz na tryb mostu i on połączy się z siecią wi-fi Airbox, na filmiku też jest opisane jak to zrobić, mi to zajmuje mniej niż 5 minut, router który mam ustawić jako Most wi-fi, spinam kablem lan z Laptopem, szybka konfiguracja, potem już w dowolne miejsce w domu go daję, włączam do gniazdka i działa 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Połączenie routera bezprzewodowego Airbox z innym routerem np. Asus

@qlawek istnieje taka możliwość. Trzeba tylko odpowiednio skonfigurować. W tedy najczęściej router odbiera sygnał internetowy z anteny, a rozprowadza na wyjście LAN (RJ-45), ale i możne również przekazywać przez WiFi dalej.

 

edit:

ważne, aby oba routery były w miarę niedużej odległości, bo im dalej od routera źródłowego, tym wolniejsza transmisja danych, a w efekcie router odbierający sygnał po WiFi też będzie przekazywał prędkość internetu nie większa, jak sam odbierze.

 

Dla łatwiejszego zrozumienia przykład:

Jeżeli router źródłowy udostępnia prędkość 30 Mbps, a router odbierający sygnał po WiFi, ze względu na odległość lub przeszkody typu ściana łapie już 10 Mbps, to prześle dalej sygnał z  prędkością maksymalnie do 10 Mbps, ale poszerzy zasięg.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Połączenie routera bezprzewodowego Airbox z innym routerem np. Asus

@ketrasaArtur  dobrze, a wiesz może jak skonfigurować ten router Airbox. Przez przeglądarkę nie widzę takiej opcji, żeby udostępnić internet na inne routery. Patrzyłem na WDS ale Airbox nie daje takiej opcji. 

Anonim

Nie dotyczy

Połączenie routera bezprzewodowego Airbox z innym routerem np. Asus

@qlawek  chcesz utworzyć Most po wi-fi, proponuję zakup Tenda AC10.

Konfigurujesz tylko router dodatkowy i w nim tryb Mostu ustawiasz, Airbox pozostawiasz bez modyfikacji.

Airbox


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Połączenie routera bezprzewodowego Airbox z innym routerem np. Asus

Tak jest to dobre rozwiazanie. Tylko w tym problem, że mój Airbox dostarcza mi intenet. Jak wyłapać internet z Airboxa na router. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Połączenie routera bezprzewodowego Airbox z innym routerem np. Asus

Jaki Airbox (dokładny model z nalepki lub pudełka) i jaki ten drugi router?
Anonim

Nie dotyczy

Połączenie routera bezprzewodowego Airbox z innym routerem np. Asus


@qlaweknapisał(-a)

Tak jest to dobre rozwiazanie. Tylko w tym problem, że mój Airbox dostarcza mi intenet. Jak wyłapać internet z Airboxa na router. 


Pisałem przecież, kupujesz ten router co pisałem, konfigurację robisz na tryb mostu i on połączy się z siecią wi-fi Airbox, na filmiku też jest opisane jak to zrobić, mi to zajmuje mniej niż 5 minut, router który mam ustawić jako Most wi-fi, spinam kablem lan z Laptopem, szybka konfiguracja, potem już w dowolne miejsce w domu go daję, włączam do gniazdka i działa 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Połączenie routera bezprzewodowego Airbox z innym routerem np. Asus

@Piotrekk85 Airbox LTE MW40V, a drugi Asus DSL-N55U  Dual Band 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Połączenie routera bezprzewodowego Airbox z innym routerem np. Asus

Ten router Asus obsługuje połączenie modemu mobilnego przez usb.
Tu jest instrukcja https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1000807

Ważne by zdobyć kartę sim bez pinu (najlepiej wyłączyć żadanie kodu pin wkładając sim do zwykłego telefonu).

W panelu admina wpisujesz dane :
dial number *99#
apn internet
username internet
password internet

Niestety airbox nie jest na liście obsługiwanych urządzeń. Jeśli jesteś przed zakupem, to bym poszukał innej kombinacji sprzętów.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Połączenie routera bezprzewodowego Airbox z innym routerem np. Asus

@Piotrekk85  Dzięki