Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ping w Alcatel Link Zone 4G LTE


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Ping w Alcatel Link Zone 4G LTE

Witam, zamówiłem usługę na internet mobilny wraz z urządzeniem Alcatel Link Zone 4G LTE. Problem pojawia się przy prędkości i pingu, jaki odbieram z urządzenia. Jest on na poziomie 80-85ms, co bardzo mnie nie satysfakcjonuje. Na tej samej antenie zewnętrznej, przy udostępnianiu internetu z telefonu, ping wynosił 55-65ms. Różnica dla mnie ogromna i chciałbym, aby co najmniej identyczny sygnał był odbierany z Alcatela.

Mam wadliwy sprzęt, czy po prostu ten Alcatel jest słaby? Nie ukrywam, że na chwilę obecną lepszy jest internet kupowany "w kiosku", niż ten za miesięczny abonament. Alcatel leży obok anteny zewnętrznej i wątpię, żeby to była jej wina. Jak wspominałem, z komórki wszystko ładnie śmiga, a z Link Zone'a kicha.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

 

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Ping w Alcatel Link Zone 4G LTE

@bartez127  ping z LTE, nigdy nie jest stabilny i niski, modem też może tu wprowadzać opóźnienie, im droższy sprzęt tym jest lepiej, inna kwestia to wi-fi, ono pogarsza dość znacznie ping, więc jak się da, to połączyć kablem komputer. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Ping w Alcatel Link Zone 4G LTE

@bartez127 uważam, że Alcatel nie jest sprzętem godnym polecenia. Moim zdaniem lepiej by się sprawdził router stacjonarny, niż mobilny. Dodatkowo pobierając dane przy internecie mobilnym zawsze ping będzie wzrastał. Do tego może dochodzić obciążenie nadajnika. Raczej na internecie mobilnym nie ma co się spodziewać niskiego i stabilnego pingu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Ping w Alcatel Link Zone 4G LTE

Nie mam możliwości podłączenia internetu kablem, dlatego został mi jedynie ten mobilny. Skoro Alcatel jest cienki, to czym mogę go zastąpić? Nie poszukuję hiper szybkiego sprzętu dla pierdyliarda urządzeń, oczekuję jedynie pingu w granicach 50-60ms. Z telefonu jakoś się dało, to niezbyt pojmuję, dlaczego sprzęt stricte przeznaczony do tego jest słabszy.

A może wrzucić tę kartę sim do telefonu i z niego udostępniać internet do komputera? Tak też by chyba dało radę, prawda? Bo wychodzi na to, że komórka ma lepszą moc, niż ten śmiszny Alcatel.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52630
  • 706

Ping w Alcatel Link Zone 4G LTE

@bartez127 nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie próby zrobić. Osobiście polecam router Huawei B525 lub B535.

W tej chwili mam do dyspozycji router Huawei E5573s-320 (router mobilny) oraz Huawei B315 (router stacjonarny). Oba sprzęty nie są rewelacyjne, ale przeprowadziłem test. Oba są w tej samej odległości od smartfona. Router mobilny ping 33 ms, router stacjonarny 22 ms.

Dużo też zależy od aktualnego obciążenia routera jak i nadajnika, do którego routery się logują. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12922
  • 53103
  • 612

Ping w Alcatel Link Zone 4G LTE

@bartez127 przecież możesz zrobić takie testy. Nawet na tej karcie, która jest w telefonie teraz. Nie wiem jak pakietowo i cenowo masz net w telefonie, ale dla testów warto. Swoją drogą jak kupisz ( lub wypożyczysz) modem stacjonarny z agregacja pasma i antenami zewnętrznymi powinno być lepiej, stabilniej