Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

PPPoA/PPPoE i ustawienie ASUSa w trybie bridge


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 0
  • 0

PPPoA/PPPoE i ustawienie ASUSa w trybie bridge

Hej,

 

Mam ogromną prośbę o pomoc z konfiguracji sprzętu ASUSa.

  • DSL-N12E, który chciałbym, żeby działał w trybie bridge.
  • RT-56U, który powinien działać jako główny router.

 

Cała konfiguracja działała normlanie do 4 czerwca. Nagle wszystko przestało działać. Po dwóch dniach okazało się, że Orange zmienił mój dostęp z PPPoE na PPPoA. Zmiana na DSL-N12E podziałała połowicznie, tj. mogę na nim normalnie odpalić Internet jeśli urządzenia działa jako modem i router, ale przestawienie go w tryb bridge psuje wszystko, RT-56U nie jest w stanie nawiązać połączenia.

 

Jak PPPoE/PPPoA wpływa na bridgowanie?

 

Procedura jest taka:

  1. DSL-N12E działa normalnie jako modem i router.
  2. WAN > Konfiguracja podstawowa > Typ połączenia WAN > zmiana na BRIDGE.
  3. RT-N56U ustawiam według konfiguratora (o dziwo na liście typów dostępów jest PPPoE, ale nie ma PPPoA; może jest to semantyka albo faktycznie PPPoA wszystko zmienia). Niestety cokolwiek bym nie robił kończy się rezultatem „WAN Connection: Fail to connect with some issues”.

 

Jakieś pomysły?

27 ODPOW. 27
Anonim

Nie dotyczy

PPPoA/PPPoE i ustawienie ASUSa w trybie bridge

Masz cos tutaj Asus


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 0
  • 0

PPPoA/PPPoE i ustawienie ASUSa w trybie bridge

Link jest nie do tej funkcji.

Sprawdzałem oczywiście w manualach ASUSa, ale nic sensownego na ten temat nie ma.

Anonim

Nie dotyczy

PPPoA/PPPoE i ustawienie ASUSa w trybie bridge

@Hikari a nie możesz wrócić do starych ustwień??? Myślę że ów protokoły możesz sobie poprzestawiać sam??? Jeśli nie to może BOK Ci je ustawi na takie jakie miałeś. Może czasem nie warto kombinować. Zadwoń do BOK i .....kto pyta nie błądzi 🙂

Anonim

Nie dotyczy

PPPoA/PPPoE i ustawienie ASUSa w trybie bridge

Jest autoryzacja po PPPoE czy niema bo jak niema to most nie będzie działał. Dziwne dlaczego niema. Trzeba sprawdzić czy się łączy po PPPoE.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 0
  • 0

PPPoA/PPPoE i ustawienie ASUSa w trybie bridge

W sumie dobre pytania.

 

Stare ustawienia odpadają. Po prostu na nich Internet przestał działać (stało się to dokładnie 4 czerwca). Skończyło się to wizytą technika, który po prostu sprawdził i odpalił PPPoA (domyślny standard Orange).

 

To prowadzi do dwóch pytań:

1) Czy jest jakakolwiek praktyczna różnica między PPPoA i PPPoE?

2) Czy BOK może mi to centralnie zmienić?

Anonim

Nie dotyczy

PPPoA/PPPoE i ustawienie ASUSa w trybie bridge

@Hikari Zobacz jak ma byc ustawienia

Anonim

Nie dotyczy

PPPoA/PPPoE i ustawienie ASUSa w trybie bridge

Normalnie to powinno być PPPoA VC/MUX i konkretnie PPPoE LLC. Ja mam u siebie oba typy połączenia i każdą enkapsulację. Po PPPoA VC/MUX będzie dostępne MTU 1500.

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 0
  • 0

PPPoA/PPPoE i ustawienie ASUSa w trybie bridge

Dzięki za odpowiedź. Ustawienia raczej standardowe. Wszystko powinno być ok, udało się nawet ustawić PPPoE LLC, ale bez zmian.

 

Trochę informacji: https://1drv.ms/f/s!AvAkm1ichR9pm6VcS56D9d61qE_P1A
Wrzuciłem tutaj ustawienia DSL-N12E (wszystko ok, w trybie modem-router) oraz N56U (N12E przestawiony w bridge, a ustawienia N56U widoczne na screenach).

Anonim

Nie dotyczy

PPPoA/PPPoE i ustawienie ASUSa w trybie bridge

Ale czy podłączając jeden router N12E ten ma adsl mamy autoryzację po PPPoE ? Internet działa?