Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange funbox 2.0 / Brak internetu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 5
  • 0

Orange funbox 2.0 / Brak internetu

Witam, mam problem z internetem otóż dnia wczorajszego, próbowałem zbadać możliwość zmiany IP. Pozmieniałem ustawienia w konfiguracji, koniec końców pozbawiłem się internetu i telewizji. Po restarcie modemu (za pomocą przycisku w dziurce) udało się odzyskać telewizję, internetu jednak jak nie było tak nie ma, co gorsze po wejściu na adres 192.168.1.1 by skonfigurować sytuacje, wyświetla się błąd przekroczenia limitu czasu.

Proszę o pomoc, jeżeli ktoś wie o co może chodzić.

Poniżej załączam właściwości połączenia, bo tam parę rzeczy odinstalowałem i potem zainstalowałem, co też pewnie może nie być bez znaczenia.

funbox.jpg

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Orange funbox 2.0 / Brak internetu

@Adinol Czy wpisałeś login i hasło do Neostrady po resecie  i czy resetowałeś kartę sieciowa ?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 46
  • 3

Orange funbox 2.0 / Brak internetu


(...) po wejściu na adres 192.168.1.1 by skonfigurować sytuacje, wyświetla się błąd przekroczenia limitu czasu.

Wszystko wskazuje na to, że komputer/laptop (który Windows? / łączy się po ETH czy Wi-Fi?) nie ma komunikacji z FunBox'em 2.0 (OF 2.0).

 

Najważniejsze: czy np. na komórce połączonej po Wi-Fi z OF 2.0 występuje podobny problem?

Sprawdź czy dochodzą pingi do routera. Zwróć uwagę, co dokładnie jest pozaznaczane we właściwościach składnika 'Protokół internetowy (TCP/IP)'.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange funbox 2.0 / Brak internetu

Wg mnie pozamieszałeś coś na komputerze.
Niestety na odległość ciężko coś modyfikować.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Orange funbox 2.0 / Brak internetu

Spróbuj przywrócić system sprzed zmian w opcjach karty (Start/Akcesoria/Narzędzia systemowe/Przywracanie systemu) ale w pierwszej kolejności sprawdź czy komputer łączy się po kablu oraz czy łączą się inne urządzenia z funboxem tak jak napisał "seginus". Jeśli się łączą, to tylko przywracanie...najłatwiej. Powodzenia


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Orange funbox 2.0 / Brak internetu

Wyłaczącz protokół internetowy wersja 6, powinno pomóc