Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange IPTV przez switch

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 1

Orange IPTV przez switch

Witam serdecznie,

Mam pytanie dotyczące podłączenia dekodera IPTV Sagemcom UHD 88 przez switch TP-Link TD-W8961ND.
Kabel internetowy z Funboxa 3 jest wpięty do 1 portu Lan, do drugiego wpięty jest komputer a do 3 wpięty jest dekoder.
Jakie ustawienia trzeba zmienić aby dekoder działał w takim połączeniu?
Po pierwszym podłączeniu telewizja działała przez kilkanaście minut po czym się zawiesiła i już nic się nie pojawia. Nie pomagają resety wszystkich urządzeń po kolei.
Jak mają wyglądać ustawienia na Funboxie i na switchu? (Adresy IP, DHCP, VLAN, itp.)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 1

Orange IPTV przez switch

Udało mi się znaleźć działającą konfigurację. TP-Link ma zmieniony adres IP bo akurat domyślnie był taki sam jak Funboxa. Na Funboxie włączone domyślne ustawienia DHCP, na TP-link wyłączone.
W takiej konfiguracji działa komputer podłączony kablem do switcha i dekoder, jest nawet Wi-Fi z TP-Linka. Na dekoderze nie działa jedynie VOD (kod błędu V05) i domyślam się, że tego się nie da przeskoczyć.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange IPTV przez switch

@gp89 przez taki router nie ma szans, aby to działało z tego względu, że do jednego wyjścia LAN można przypisać tylko jeden VLAN, a potrzebne są 3(35,838,839) lub 2(838,839).

Musisz użyć niezarządzalny switch.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 1

Orange IPTV przez switch

Udało mi się znaleźć działającą konfigurację. TP-Link ma zmieniony adres IP bo akurat domyślnie był taki sam jak Funboxa. Na Funboxie włączone domyślne ustawienia DHCP, na TP-link wyłączone.
W takiej konfiguracji działa komputer podłączony kablem do switcha i dekoder, jest nawet Wi-Fi z TP-Linka. Na dekoderze nie działa jedynie VOD (kod błędu V05) i domyślam się, że tego się nie da przeskoczyć.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange IPTV przez switch

@gp89 VOD działa na innym VLANie. TV teraz działa, ale prawdopodobnie do momentu, aż zaczną wygasać uprawnienia. Daj znać jak zacznie być coś nie tak.