Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Zte MF283+ problem po wyjęciu karty sim, urządzenia nie mogą korzystać z internetu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 5
  • 0

Problem z Zte MF283+ problem po wyjęciu karty sim, urządzenia nie mogą korzystać z internetu

Witam,

 

Wszystko działało jak należy, wszystkie urządzenia w domu korzystały poprawnie z internetu przez wifi (tablet, telefony, konsola, laptop, TV).

Wczoraj wyłączyłem router, wyjąłem kartę sim, po paru godzinach włożyłem ją i włączyłem router.

W statusie panelu administracyjnego widać, że router poprawnie łączy się z siecią, dostaje przydzielone zewnętrzne IP, siła sygnału, przesyłane dane wszystko ok, tylko że żadne z urządzeń teraz nie ma internetu.

Łączą się poprawnie z siecią wifi ale nie ma dostępu do internetu. Laptop (po wifi czy kablu bez różnicy) pinguje bez problemu wszelkie adresy, ale i tak nie można przeglądać internetu.

 

Router oczywiście był wielokrotnie restartowany, i resetowany do ustawień fabrycznych, konfigurowany od nowa, bez zmian.

 

Czy ktoś ma może jakąś sugestię co można zrobić?

1 ODPOWIEDŹ 1

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32318
  • 36181
  • 1366

Problem z Zte MF283+ problem po wyjęciu karty sim, urządzenia nie mogą korzystać z internetu

Bym jednak sprawdził ustawienia, ew zmieniłbym nazwę sieci wifi. Potem na urządzeniach wyczyścic ustawienia związane z połączeniami internetowymi.