Nie można wyświetlić tego widżeta.
Highlighted
Poziom 11, Recenzent
  • 2
  • 2
  • 1

Orange IPTV przez switch

Witam serdecznie,

Mam pytanie dotyczące podłączenia dekodera IPTV Sagemcom UHD 88 przez switch TP-Link TD-W8961ND.
Kabel internetowy z Funboxa 3 jest wpięty do 1 portu Lan, do drugiego wpięty jest komputer a do 3 wpięty jest dekoder.
Jakie ustawienia trzeba zmienić aby dekoder działał w takim połączeniu?
Po pierwszym podłączeniu telewizja działała przez kilkanaście minut po czym się zawiesiła i już nic się nie pojawia. Nie pomagają resety wszystkich urządzeń po kolei.
Jak mają wyglądać ustawienia na Funboxie i na switchu? (Adresy IP, DHCP, VLAN, itp.)

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

Rozwiązanie:
Poziom 11, Recenzent
  • 2
  • 2
  • 1

Orange IPTV przez switch

Udało mi się znaleźć działającą konfigurację. TP-Link ma zmieniony adres IP bo akurat domyślnie był taki sam jak Funboxa. Na Funboxie włączone domyślne ustawienia DHCP, na TP-link wyłączone.
W takiej konfiguracji działa komputer podłączony kablem do switcha i dekoder, jest nawet Wi-Fi z TP-Linka. Na dekoderze nie działa jedynie VOD (kod błędu V05) i domyślam się, że tego się nie da przeskoczyć.

0 Lubię to
Odpowiedz

Wszystkie odpowiedzi:
Poziom 30, Ekspert
  • 1670
  • 1599
  • 95

Orange IPTV przez switch

@gp89 przez taki router nie ma szans, aby to działało z tego względu, że do jednego wyjścia LAN można przypisać tylko jeden VLAN, a potrzebne są 3(35,838,839) lub 2(838,839).

Musisz użyć niezarządzalny switch.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 11, Recenzent
  • 2
  • 2
  • 1

Orange IPTV przez switch

Udało mi się znaleźć działającą konfigurację. TP-Link ma zmieniony adres IP bo akurat domyślnie był taki sam jak Funboxa. Na Funboxie włączone domyślne ustawienia DHCP, na TP-link wyłączone.
W takiej konfiguracji działa komputer podłączony kablem do switcha i dekoder, jest nawet Wi-Fi z TP-Linka. Na dekoderze nie działa jedynie VOD (kod błędu V05) i domyślam się, że tego się nie da przeskoczyć.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 30, Ekspert
  • 1670
  • 1599
  • 95

Orange IPTV przez switch

@gp89 VOD działa na innym VLANie. TV teraz działa, ale prawdopodobnie do momentu, aż zaczną wygasać uprawnienia. Daj znać jak zacznie być coś nie tak.

Jeżeli moja odpowiedź była dla Ciebie pomocna, oznacz post jako rozwiązanie lub daj lajka Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz