Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Funbox 3.0 ma taką samą funkcjonalność co Funbox 2.0. Więc przekierujesz porty jak i ustawisz DDNS tak samo jak w Funboxie 2.0.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Super.

Dzięki za konkretną odpowiedź :).

To pod tym względem mogę spać spokojnie.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Już mam od wczoraj Funbox 3.0 i światłowód.

Całkiem fajny router, całkowicie wystarczający do moich zastosowań.

Myślałem że będę musiał zastosować własny, więc mam też ONT, ale leży w pudełku, bo jak na razie jest zbędne i podobno nie umożliwia uzyskania pełnej prędkości 1Gb.

 

Routerek fajny i przyjazny w konfiguracji.

 

To co mi nieco przeszkadza, to w niektórych sytuacjach nie da się w ustawieniach DHCP wymusić niektórych przydzielanych adresów IP, szczególnie takich, które router już przydzielił innemu urządzeniu, tak że musiałem  dla niektórych urządzeń przydzielić inne niż mam w dokumentacji mojej sieci.

 

Przydało by się, aby móc wylistować konfigurację na jakiś plik tekstowy. Można co prawda zapamiętać konfigurację na komputerze, ale jest w formie binarnej i do celów dokumentacji nieprzydatny.

Wersja firmware SoftAtHome SG30_sip-pl-2.10.40.17.

Ciekaw jestem czy to najnowsza wersja, czy może warto nacisnąć przycisk "aktualizuj".

 

 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Kliknij a się dowiesz. Jak masz ONT oddzielne, to nic nie stoi ci na przeszkodzie by sprawdzić swój router, czy będzie pełna prędkość. Zawsze możesz wrócić w chwilę do Funboxa.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Będzie pełna prędkość: https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Planowana-rozbudowa-Warsz... (o ile speedtest 915Mb/s to już pełna prędkość). Technicy są w błędzie, powtarzając co im tam matryca kombinacji urządzeń podpowiada.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Tu chodzi o to, czy jego router da radę z full prędkością.. Czy procek podoła, choć nie wiem jaki ma ten router nawet.. 😉 

Edit:

Chociaż w sumie jasno z jego postu nie wynika, ale technik raczej ONT w pudełku nie zostawia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 7
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Swoją drogą lepiej było brac ont + fb 2.0 czy ont + fb 3.0 ? Jest jakaś znacząca różnica w działaniu ?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Raczej nie ma.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@WapniakLbnJest..chociażby w wifi. Więcej anten, tryb SMART, kompatybilność ze SWB...

Prócz tego inne komponenty na płycie...Ja bym brał FB3.0, ale z ONT zewnętrznym (na zaś jak mi coś odbije i zechce mieć własny router)


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Hej.

Przy okazji instalacji u mnie, usłyszałem że teraz już nie instalują FB 2.0, ale zawsze 3.0 też gdy jest z ONT.

Też usłyszałem że ONT ogranicza prędkość do max 600 Mb/s, wiec gigabit możliwy jest tylko bez ONT.

Znowu inne źródło podaje, pokazując też pomiar jako dowód, że ONT jednak nie ogranicza.

Mam teraz Funbox 3.0 podłączony bezpośrednio, mam też ONT, ale ONT leży teraz w pudełeczku.. W wolnej chwili przetestuję.

Z samym Funboxem 3.0, bez ONT aplikacja Okla speedtest pokazuje mi prędkości, w zależności od pory dnia i co robią w internecie domownicy, od 820 - 960 Mb/sdownlink i 300 - 320 Mb/s uplink.

Poprzez test na stronie web jest wolniej, ale jak się puszcza internetowy test Okla, to potrafi się pokazać okienko, że przy prędkości powyżej 100Mb/s test webowy jest niemiarodajny i należy używać aplikacji.

 

Funbox 3.0 - widzę że to zgrabne urządzenie i łatwe w konfiguracji. Tam gdzie wchodzi światłowód do domu, słabo ma z zasięgiem WiFi, więc być może jednak podłącze ONT a Funbox pójdzie w bardziej dogodne miejsce niż na mojej skrzynka sieciowa przy schodach do piwnicy.