Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

ONT nie kupisz (a jak kupisz, to nie będzie działać), bo trzeba autoryzować jego MAC w sieci, możesz zgłosić przez infolinię potrzebę ONT i możliwe, że Ci zamontują.

A co jest trudnego w przekierowaniu portów? Wchodzisz w przekierowanie, wpisujesz numer portu/zakres portów, protokół TCP lub UDP albo ten i ten i tyle.

DynDNS to samo, ustawiasz sobie w routerze domene/subdomene i po niej jesteś widoczny z zewnątrz przy odpowiednim odblokowanym porcie. Bez problemu da się to zrobić samemu przeglądając zakładki w Funboxie, bo bardziej intuicyjnie tego interfejsu nie mogli chyba zrobić.

 

A tak poza tym, trochę samozaparcia i poszukania w internecie 🙂

 


 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@AimeizKupić można...kto bogatemu zabroni...użyć, nie użyjesz...Możesz na półce położyć jeśli lubisz...

Podczas instalacji każdy zewnętrzny ONT zapisywany jest do systemu i po mac adresie identyfikowany w sieci (ze jest właśnie u Ciebie podłączony do tej, a nie innej usługi). Zamówić możesz przed i w trakcie instalacji motywując koniecznością podłączenia własnego routera i stanem sieci w lokalu (niemożliwość podciągnięcia kabla FTTH w miejsce gdzie ma stać modem, a istnieje sieć LAN do połączenia ONT z modemem). Jak już założą i przypiszą ONT FB3 umarł w butach, trzeba wzywać technika i płacić za asystę

taki układ niestety, więc opłaca się zastanowić przed instalacją i zamówić wcześniej...

Anonim

Nie dotyczy

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@agat13  montaż ONT i autoryzacja jest za darmo, nie płaci się za asystę, na Allegro sprzedają wszystko, ale sprzęt Orange, nie zadziała w innej lokalizacji, inna kwestia to nie legalnie własność Orange jest sprzedawana. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

No fajnie, nic trudnego to wiem, ale tu pokazano że można uruchomić ddns i przekierować porty w funbox 2.0 a ja pytam o funbox 3.0 bo taki mam dostać.

Ktoś gdzieś pisał że brak tych funkcjonalności to jak to jest z tym Funbox 3.0 ma te dwie rzeczy czyt niema?

Dlatego pytam czy jest dostępna instrukcja gdzie opisano to co jest w menu admina - czyli konfigurcji.

Jeszcze raz... chodzi o FUNBOX 3.0 a nie 2.0.

 

Co do ONT t widziałem na A....,, Orangowe ONT, ale są też inne, więc jeśli można uzyskać autoryzację MAC, to i może będzie działać, a może są takie hackerskie gdzie można zmienić MAC według życzenia :). Tak właśnie podejrzewałem że jest jakiś haczyk i musi być z Orange i zgodnie z procedurą.

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Anonim Przy instalacji oczywiście. Jak już jednak usługa pracuje na ONT wbudowanym w FB3 to zamiana na zewnętrzny wymaga wizyty technika, a ta jak wiemy jest płatna...

Oczywiście, że kupowanie wynajętego sprzętu nie jest legalne i zapewne zgłaszane do allegro i blokowane ( był taki wątek na NO)

Anonim

Nie dotyczy

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Aimeiz  było już pisane i ja też pisałem, autoryzację robi Orange, sam tego nie zrobisz, zmiana MAC nic nie zmienia, tylko ONT od Orange zadziała i jak jest autoryzowany przez Orange. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Aimeiz Po co wyważać otwarte drzwi i kupować jak można mieć darmo i legalnie??? Nie rozumiem. Kiedyś w innym wątku wyjaśniałem czemu nie...i przyjmijmy to jako pewnik


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Panowie.

Ja nie chcę nic kupować, tylko muszę wiedzieć czy bez kupowania osiągnę to czego potrzebuję.

Na filmach pokazują korzystanie z ddns i przekierowania portów, ale to wszystko w funbox 2.0.

Czy te funkcjonalności są również w Funbox 3.0??

Czy i gdzie jest dostępna instrukcja, która pokazuje dostępne funkcje konfiguracyjne w menu Admin.

FUNBOX 3.0 a nie 2.0 .

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 81
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Dzięki.

Jeśli to co potrzebuję czyli DDNS i przekierowania portów da się zrobić na funbox 3.0 to nie będę musiał kombinować z ONT. Dlatego pytam właśnie o Funbox 3.0 bez OJNT.