Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 138
  • 3

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@BORAX A sprawdzałeś jak się ma wydajność Funboxa 3.0 po zestawieniu VPN?

 

Tony.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@adradr Teraz Funboxy 2.0 nawet na cudzej infrastrukturze nie są już wykorzystywane. Wszystkie to FB3.0 tylko, że do cudzej infrastruktury masz dodatkowo ONT.

 

@Tony  Oczywiście, że testowałem 🙂 

Pragnę zaznaczyć, że Funbox 3.0 jako urządzenie nie ma usługi VPN. VPN musi być realizowany przez zewnętrzne urządzenie, podłączone do Funboxa kablem LAN.

W moim przypadku jest to QNAP TS-128A. Uruchomiłem na nim usługę OPENVPN z szyfrowaniem AES 128-bit i uzyskiwałem przepływności 100/100 Mbit/s, ponieważ moje łącze na tyle pozwala.

Jeżeli chodzi o zewnętrznego dostawcę usługi VPN, to nie sprawdzałem tego. 

Jestem jednak przekonany, że Funboxowi wszystko jedno czy przenosi dane zaszyfrowane(VPN) czy zwykły ruch internetowy 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 181
  • 187
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Nie wiem czy pisałeś ale pojawiła sie nowa opcja w FW. A mianowicie band steering - nie miałem okazji niestety testować. Powiem tylko, że jest dostępna w Cisco ale w Mikrotiku jej nie ma...

Może ktoś z Orange wypowie się co Sagem obiecał?:) 

 

Generalnie opcja ta pozwala routerowi sterować trochę do jakiego pasama podłączy się urządzenie (laptop, tablet itp). Nie wiem dokładnie jak to działa... czy jakoś inteligentnie gadają ale chyba jak router wykrywa, że urządzenie jest dual band zaczyna trochę je "odcinać" od 2,4... 

 

Ale może jakiś lepszy nauczyciel napisze przede wszystkim jak powinno działać band steering no i czy już testował:) bsss.JPG


bsss.JPG

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@lancewicz  u mnie sterowanie pasmem nie jest dostępne dla żadnego z urządzeń. Podejrzewam, że opcja może działać z  Smart Wi-Fi Boxem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 15
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Halo Orange. Co z tym "bridgem" na Funboxach 3.0. 

Ja już jestem pewny, że nie przedłużę umowy jeżeli nie będzie tej funkcji. Prosić o FunBoxa 2.0 nie zamierzam.

Kilka lat spędziłem u konkurencji i nie było problemów, teraz dałem się skusić na te 300 mega. Ostatnią fakturę dostałem na ponad dwie stówy ponieważ "system" tak policzył. Miało to związek ze zmianą usługi. Korektę dostałem po wizycie w salonie.

Fajny ten ich system, taki nie za mądry. Rozumiem przeliczenia w okresie przejściowym pomiędzy usługami/taryfami ale coś takiego nie powinno mieć miejsca, nawet jeżeli system tak wyliczył i korekta była by wystawiona w przeciągu paru dni bez mojej interwencji. Po co denerwować klienta fakturą na prawie 250zł? Czasy TP robiły lepsze wrażenie. 

Podbijamy temat na pierwszą stronę. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Witam, wczoraj zainstalowali mi FB3.0 z ONT HG8M8010HFT1, także po paru godzinach FB poszedł do szuflady i już śmigam na swoim sprzęcie w LOVE z multiroom itp, pzdr


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Drzewiec  Ja myślę, że dopuszczenie ONT do Funboxa 3.0 to takie remedium na bridge'a.

Nie ma problemu z brakiem kompatybilności, a kto zainteresowany podmieni sobie na router, jaki chce.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 11
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

Dokładnie, nalegałem na FB2 z ONT, odmówiłem nawet kilka dni wcześniej instalację jak mi technik zadzwonił że ma tylko FB3 bo nie wziął z magazynu FB2. Przychodzi wczoraj patrzę FB3... zamarłem, ale patrzę jest też ONT 😉  Super że dali taka opcję, nie mam podwójnego NAT, a router XR500 dostał skrzydeł. pzdr

 


@BORAXnapisał(-a)

@Drzewiec  Ja myślę, że dopuszczenie ONT do Funboxa 3.0 to takie remedium na bridge'a.

Nie ma problemu z brakiem kompatybilności, a kto zainteresowany podmieni sobie na router, jaki chce.


 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania

@Drzewiec  Funboxy 2.0 zostały wycofane ze światła(nie są wydawane) i są tylko do miedzi. Super, że technik załatwił sprawę.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 20
  • 0

Orange Funbox 3.0 - test, wrażenia z użytkowania


@Drzewiec

Witam, wczoraj zainstalowali mi FB3.0 z ONT HG8M8010HFT1, także po paru godzinach FB poszedł do szuflady i już śmigam na swoim sprzęcie w LOVE z multiroom itp, pzdr


Jakie masz usługi? Czy tylko Internet i telewizje?

Co było potrzebne żeby skonfigurować XR500 do pracy  z ONT. Jakieś Vlany/PPPoE?

Pozdrowienia, Adam.