Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oplata za modem

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1764
  • 5

Oplata za modem

Ja sobie tak myślę, że opłata za dekoder jest możliwa do wprowadzenia pod warunkiem, że umożliwi się abonentom odbierania TV na swoich dekodera AndroidTV i AppleTV. Wtedy każdy kto ma taki sprzęt może uniknąć pudełeczka od Orange i dodatkowej opłaty. A samych dekoderów będzie mniej na rynku. To jest właściwe podejście Re.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Oplata za modem

@maciejnet  takie coś mogłoby także dotyczyć prywatnych routerów podłączanych bezpośrednio do światłowodu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 18227
  • 186

Oplata za modem

Na przesiadkę z miedzi na światło zgodziłem się przed datą, w której @agat13  założył ten temat. Instalację miałem 19 maja... więc nie zweryfikuję tych kwestii co do opłat. Do mnie taka wiadomość już nie została nadana... pewnie, tak jak ktoś napisał, mogła być wysyłana grupami klientów, którzy mają (mieli) umowy terminowe... 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1283
  • 3087
  • 31

Oplata za modem


@maciejnetnapisał(-a)

Ja sobie tak myślę, że opłata za dekoder jest możliwa do wprowadzenia pod warunkiem, że umożliwi się abonentom odbierania TV na swoich dekodera AndroidTV i AppleTV. Wtedy każdy kto ma taki sprzęt może uniknąć pudełeczka od Orange i dodatkowej opłaty. A samych dekoderów będzie mniej na rynku. To jest właściwe podejście Re.


ta Re. "Nie ma skrupułów kiedy liczą się profity"

Anonim

Nie dotyczy

Oplata za modem

Przy aneksie nie będzie dopłaty. Jednak jak ktoś chce zmienić sprzęt np..zamienić dekoder głowy na 4k stream (fajnie, że wreszcie ta opcja się pojawiła) to będzie dopłata 3.99 zł. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 434
  • 1231
  • 2

Oplata za modem

Parę dni temu z ciekawości zajrzałem na stronę główna Orange  na światłowód i właśnie nie wierzyłem własnym oczom wypożyczenie Funbox'a6 3,99zł dziś zauważyłem ze to samo tyczy się dekoderów normalnie tragedia z  nimi. Tmobile ma za wypożyczenie 400 przekreślone na 0zł. A w innych sieciach piszą że w cenie czyli normalnie ze się nie płaci. Jak dawniej w Orange a tu takie niespodzianki odwala Orange. Przecież to czysta głupota. No chyba, że okaże się, że nie trzeba brać w ogóle tego ich funbox'a. Może do tego się przygotowują . Chcesz ich sprzęt płacisz za wypożyczenie jak nie to dadzą tylko ONT'a. No chyba, że za ONT'a też wprowadzą opłaty. Hmm.. To chyba przez to, że mają małe ilości funboxow dekoderów etc przez te Pandemie itd. Porobili światłowody z POPC "porozwijali " sieć a teraz prawdopodobnie sprzedali za dużo usług a mają mało sprzętu i kombinują co teraz zrobić.

Anonim

Nie dotyczy

Oplata za modem

@Emill1  ceny usług drożeją, to operatorzy szukają sposobu, jak jeden wprowadzi opłaty, to reszta też, takie czasy nastały, inflacja szaleje 😎

Ja za pierwszy router zł zapłaciłem, teraz 100 zł sobie życzą (opłata jednorazowa, ale sprzed do zwrotu jak wypowiesz umowę), ale dostawca netu inny i ceny mają wyższe niż Orange 😎

Anonim

Nie dotyczy

Oplata za modem

@Anonim tu się zgodzę. Drożeje wszystko od bułki w sklepie po nowym dom. To nie ma się co dziwić,.że operatorzy podnoszą ceny usług.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 434
  • 1231
  • 2

Oplata za modem

no tak. Ale to wtedy by podnieśli ceny usługi . A tu wprowadzają opłaty za sprzęt. Więc raczej tu nie kwestia, że wszystko drożeje tylko raczej kwestia problemów z dostawą sprzętu i kombinowaniem jak z tego wybrnąć. Takie moje zdanie.Oczywiście my możemy gdybać jaki faktycznie powód mieli. I za pewne nigdy nie dowiemy się. Dobrze by było gdyby w takim wypadku nie trzeba było brać tego ichniejszego Funbox'a. Ciekawe czy  za ONT'a też zażądają opłat przydałby się jakiś regulamin czy coś jak wyżej ale zawierający ONT'a . Z drugiej strony raczej nie będzie takowego bo w sumie nigdzie nie piszą na umowach, że był dostarczony ONT. To i może opłat nie wprowadzą. Czas pokaże co z tego wyjdzie.

Anonim

Nie dotyczy

Oplata za modem

Tak zgaduje, że to może nie być kwestia dostępności sprzętu. Modemy i dekodery są w ciągłym obiegu klient kończy umowę, oddaje, przechodzi sprawdzenie a potem idzie daje. Oczywiście wiadomo, że jakieś ilości fabrycznie nowych i tak dobierać muszą. 

 

Jak prawdy się nie dowiemy. Nie słyszałam, żeby dopłata obejmowała ONT