Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oplata za modem

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5385
  • 57

Oplata za modem


@agat13napisał(-a)

Na MO dostałem radosną wiadomość.

agat13_0-1652786077203.png

 


Trzeba czekać na właściwą zmianę cennika opłat.

Właściwa zmiana powinna mieć informację o możliwości rezygnacji z usługi bez ponoszenia dodatkowych kosztów w ciągu co najmniej 30 dni.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Oplata za modem


@andrzej1441napisał(-a)

@agat13napisał(-a)

Na MO dostałem radosną wiadomość.

agat13_0-1652786077203.png

 


Trzeba czekać na właściwą zmianę cennika opłat.

Właściwa zmiana powinna mieć informację o możliwości rezygnacji z usługi bez ponoszenia dodatkowych kosztów w ciągu co najmniej 30 dni.


to pewnie bedzie dotyczyć nowych umow a nie obecnych.
tj napisałes wyzej trzeba czekac na oficjalna informacje


@Anonimteraz to tylko ftth sie liczy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5385
  • 57

Oplata za modem


@PARANOJAnapisał(-a)to pewnie bedzie dotyczyć nowych umow a nie obecnych.tj napisałes wyzej trzeba czekac na oficjalna informacje

Faktycznie nawet z zapowiedzi w apce wynika ze chodzi o nowe umowy.

Przy starej ważnej jeszcze  rok propozycja przedłużenia ???

Zastanawiające?!  Guzik sprawdź, może więcej wyjaśnia.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 145
  • 254
  • 2

Oplata za modem

Właśnie na stronie pojawiła się opłata za funboxa 6 w kwocie 3,99 zł miesięcznie. ( funbox 6 dotyczy wszystkich prędkości FTTH)   


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Oplata za modem

Opłata jest jak widać dla nowych umów, przy przedłużeniu (jeśli nie wymieniasz urządzeń na nowe) opłata jest taka jak dotychczas (czyli 0 zł za modem). 

 


@Filip_PLnapisał(-a)

Właśnie na stronie pojawiła się opłata za funboxa 6 w kwocie 3,99 zł miesięcznie. ( funbox 6 dotyczy wszystkich prędkości FTTH)   


Wprowadzili również opłatę za dekoder w tej samej kwocie 3,99 zł/mies.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Oplata za modem

Mnie trochę śmieszą te kalkulacje. Jak by nie patrzeć podwyżki będą. Chowanie ich pod nowymi mikro-opłatami jest żałosne i jak dla mnie bez znaczenia. I tak liczyć się w ostateczności będzie porównanie ofert. Będzie trzeba płacić więcej, to prawie pewne, czy to się będzie nazywało opłata za modem czy podwyżka abonamentu to bez znaczenia.

Natomiast samo wprowadzenie takiej pozycji w cenniku prowokuje kolejną falę dyskusji o świadczeniu usług na sprzęcie własnym klienta. Pojawi się argument, że skoro operator już nie oferuje urządzeń w cenie abonamentu, to powinien opublikować specyfikację i opis parametrów które są niezbędne do zakupu i konfiguracji własnego sprzętu?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Oplata za modem

Druga sprawa to wprowadzają opłatę za sprzęt jednocześnie pozostawiając zniżki w zależności od wyboru usług 10+5 zł lub 5+5 zł. Jeśli chcą zarobić więcej lub ukryć podwyżki to wystarczyłoby zlikwidować jedną ze zniżek (przy okazji zarobek wyższy 5 zeta zamiast 3,99 😁).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Oplata za modem

@slav72 

Mam przekonanie graniczące z pewnością, że na tych "zniżkach" zarabiają, nie tracą. Zgoda marketingowa w jakiejkolwiek formie to kasa za sprzedaż danych. Zgoda na fakturę "eko" to czysty zysk na wysyłce papierowej (najtańsze opcje takiej wysyłki kosztują więcej niż zniżka). Żeby nie było niedomówień: uważam że to akurat jest OK, bo klient też zyskuje czyli jest i wilk* syty i owca cała.

 

*Chodzi tu zapewne o wilka z powieści Vern'a "Dzieci kapitana Granta". W rozdziale XIX te psowate Ameryki Południowej bezlitośnie atakują bohaterów powieści. W polskim tłumaczeniu są to "czerwone wilki", ale w oryginalnym języku tubylców, guarani, zwierzęta te określane są mianem aguara, czyli bardziej odpowiednik naszego "lisa". W rzeczywistości nie są czerwone, tylko raczej pomarańczowe.

Co ciekawe, nazwę aguara wykorzystał też Sapkowski. W uniwersum Wiedźmina aguary są wrednymi anterionami potrafiącymi tworzyć niezwykle przekonywujące iluzje.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Oplata za modem

@j131 jest jeszcze jedna zniżka to tzw. Voucher za przedłużenie w wysokości 5 zł co miesiąc na cały okres umowy (przynajmniej ja taki dostawałem przy każdym przedłużeniu), ciekawe czy nadal będzie czy już zlikwidują 🤔...

Przekonam się o tym niebawem. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Oplata za modem

@slav72 Potwierdzam, w grudniu zeszłego roku otrzymałem voucher - 5zł na okres 24 miesięcy.