Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Opłata za wymiana modemu?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Opłata za wymiana modemu?

Witajcie

 

Czy wymiana modemu przez firmę partnerska jest płatna 129zl?

 

Pan technik twierdzi że to z góry Orange każe. 

 

Lampki na modemie się palą ale stwierdzili ze to wina modemu. 

 

Nie zgodziłem się na to i wypisali 49 zł bez mojego podpisu za diagnozę. Ciekawe jak miałem to sprawdzić? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181
8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Opłata za wymiana modemu?

@Gibsoniker tak naprawdę nie płacisz za wymianę, tylko za wizytę technika...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Opłata za wymiana modemu?

@Gibsoniker wzywając serwis Orange, trzeba mieć świadomość, że jeżeli usterka jest po stronie użytkownika, zostanie naliczona opłata, tak zwana asysta techniczna. Tu info o takiej pomocy technicznej:

https://www.orange.pl/omnibook/asysta-techniczna

Router jeżeli jest wadliwy, można wymienić samemu w salonie, bez dodatkowych kosztów. Tu widocznie uznali, że przyjazd serwisu jest z winy klienta, dlatego naliczona została opłata.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Opłata za wymiana modemu?

Czyli jak rozumiem w analogicznej sytuacji po bezskutecznych próbach samodzielnego uruchomienia i zdiagnozowania mogę zadzwonić do Orange i poprosić o wymianę routera - "bo chyba nie działa"?

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Opłata za wymiana modemu?

@pawelow jedź do salonu i wymień zglosiwszy wcześniej uszkodzenie modemu. Zapytaj się czy w Twoim najbliższym salonie jest dostępny modem na wymianę


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 81
  • 97
  • 0

Opłata za wymiana modemu?

Pytanie było hipotetyczne, o procedurę. Na szczęście działa.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 74
  • 106
  • 1

Opłata za wymiana modemu?

@Arti_Kn_Pl Faktycznie wymiana routera czy innych urządzeń jest płatna, ale to wszystko zależy od technika, który przyjedzie na miejsce. Technik może napisać, że asysta jest niezasadna na wymianę routera, ponieważ nie widać żadnych uszkodzeń i lampki wszystkie działają, a router przykładowo nie podaje adresacji z DHCP

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Opłata za wymiana modemu?

Żeby nie mieszać techników oraz ponosić niepotrzebnych opłat, wystarczy zgłosić na czacie lub infolinii konieczność wymiany routera, spakować go z zasilaczem i okablowaniem, udać się do salonu i wymienić bezpłatnie. Po wymianie k ponownym podłączeniu nowego routera, trzeba odczekać około 5 minut. Router sam się skonfiguruje, ewentualnie samemu ustalić nazwy WiFi i hasło j można korzystać z internetu. Jeżeli dalej będą problemy s działaniu z internetu, to dopiero zgłosić, aby technik usunął usterkę, ale najpierw samemu sprawdzić, co się da, aby niepotrzebnie nie ponosić kosztów.