Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Liczba urządzeń Wi-Fi w Funbox 3.0

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Liczba urządzeń Wi-Fi w Funbox 3.0

Drodzy Pomarańczowi,

mam pytanie w kwestii technicznej - przeszukałem już sporo stron u Wujka Google, w celu znalezienia jak wiele urządzeń jednocześnie może łączyć się z Internetem za pośrednictwem Funboxa 3.0, niestety nie znalazłem nigdzie takiej informacji.

Poszerzam swój smart dom o kolejne urządzenia i u obecnego operatora (Multimedia Polska) przy 20 urządzeniach nie mam możliwości nawet zalogować się do Wi-Fi na telefonie, bo pula adresów IP wyczerpała się. Nim zawrę umowę o Światłowód z Orange wolę upewnić się czy pula urządzeń w Funboxie jest większa/mniejsza czy taka sama.

Bardzo proszę o info. W oczekiwaniu na odpowiedź, pozostaję z szacunkiem 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Liczba urządzeń Wi-Fi w Funbox 3.0

@lukaszptak wszystko zależy od ilości ustawionych numerów IP po DHCP. Teoretycznie odejmując IP Bramki: 192.168.1.1 oraz rozgłoszeniowy: 192.168.1.255, to powinno dać się podłączyć 253 urządzeń. Uważam, że realnie 100 powinno wytrzymać z uwzględnieniem obciążenia. Im większe obciążenie, tym wolniej dla pozostałych urządzeń.

Ile u siebie obecnie masz adresów IP ustawionych po DHCP?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Liczba urządzeń Wi-Fi w Funbox 3.0

@lukaszptak wszystko zależy od ilości ustawionych numerów IP po DHCP. Teoretycznie odejmując IP Bramki: 192.168.1.1 oraz rozgłoszeniowy: 192.168.1.255, to powinno dać się podłączyć 253 urządzeń. Uważam, że realnie 100 powinno wytrzymać z uwzględnieniem obciążenia. Im większe obciążenie, tym wolniej dla pozostałych urządzeń.

Ile u siebie obecnie masz adresów IP ustawionych po DHCP?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Liczba urządzeń Wi-Fi w Funbox 3.0

Czyli ja jako użytkownik mam w routerze Livebox 3.0 tworzyć nawet 999 połączeń (maksymalnie zgodnie z adresacją IP?).

W Multimedia nawet nie mam prawa zalogować się do panelu administracyjnego routera 😕

 

EDIT: Tak, @ketrasaArtur  masz rację, nie 999, tylko 255 jest w adresie IP maksymalną liczbą.

Anonim

Nie dotyczy

Liczba urządzeń Wi-Fi w Funbox 3.0

@lukaszptak  jeśli masz więcej urządzeń niż DHCP ma w FunBox 3.0, to wystarczy dokupić drugi router i za FunBox stworzyć drugą sieć na nim, spinasz oba routery kablem lan, po kosztach Tp-Link Archer C6 😄


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Liczba urządzeń Wi-Fi w Funbox 3.0

@lukaszptak 999 połączeń nie utworzysz, chyba, że będziesz kombinował z pulami adresów. Standardowo teoretycznie jak wcześniej wspomniałem, dla puli: 192.168.1.1 można podłączyć 253 urządzenia.

 

@Anonim sprzętowe rozwiązanie jak najbardziej, ale można jeszcze tworzyć klasy adresów IP, tylko nie wiem, czy FunBox dałby radę to ogarnąć. Na serwerach informatycy takie adresacje robią. U mnie w zakładzie jest 255 klas razy 253 urządzeń dla każdej klasy.

Anonim

Nie dotyczy

Liczba urządzeń Wi-Fi w Funbox 3.0

Jest jeszcze jedna sprawa, te routery od operatorów i takie do 400zl, mają słabą wydajność, nawet 100 urządzeń może być wyzwaniem, ba Apple to już kosa na kiepskie routery i wolny net 😊


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Liczba urządzeń Wi-Fi w Funbox 3.0

To prawda co piszesz @Anonim. Do większej ilości urządzeń kupuje się routery już za kilka lub nawet kilkanaście tysi, a nie za 400 PLN.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Liczba urządzeń Wi-Fi w Funbox 3.0

@lukaszptak kiedyś na modemie FB2 można było podłączyć jednocześnie do 15 urządzeń ( o ile mnie pamięć nie myli) Później nie dodawało i tyle.Spotkalem się z tym w pensjonacie...nawet lease time nie udało się ustawić.. FB3 zapewne ma również takie ograniczenie. Więcej niż FB2, ale ma pewno nie 253