Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Okrutnie niska prędkość Internetu LTE Airbox


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Okrutnie niska prędkość Internetu LTE Airbox

Witam.
Mój temat dotyczy internetu LTE, a prędzej modemu Airbox, który został dostarczony wraz z przedłużeniem umowy.
Jestem ofiarą nieszczęścia w nieszczęściu, ponieważ na nieszczęście muszę korzystać z waszego "internetu" i na nieszczęście jestem waszym klientem. Innej opcji nie mam, ponieważ w mojej okolicy wy posiadacie, o zgrozo, "najlepszy" zasięg.

Zacznę na początek od tego, że jestem waszym klientem od ponad dekady, a i tak dostaję figę z makiem i przez te wszystkie lata borykam się z problemem internetu, jako że, nie można mnie podłączyć do kablówki, bo nie opłaca się wam dokopać kabelka do mojego mieszkania i z tego względu muszę korzystać z internetu mobilnego.

Mając umowę z poprzednią ofertą internetu mobilnego było o tyle dobrze, że o ile prędkość była żadna, to przynajmniej nie "mulił", bo to co nastąpiło po podpisaniu kolejnej umowy przeszło moje najśmielsze oczekiwania.
Otóż niedawno jestem w posiadaniu modemu Airbox i byłoby wszystko o tyle dobrze, o ile by działał jak trzeba. A co jest nie tak? Wszystko.
Po pierwsze prędkość jest okrutnie niska, raptem 2mb/s i to cały dzień bez względu czy dzień czy noc.
Po drugie, co denerwuje mnie najbardziej, to że jak włącze pobieranie czegokolwiek, nawet głupiej mp3 czy krótkiego filmiku, to korzystanie z internetu w tym czasie staje się totalnie niemożliwe, po prostu tak muli, że nie idzie nic robić i trzeba czekać na zakończenie pobierania. Nawet jak w tle działa coś co potrzebuje więcej danych to reszta nie ma siły się załadować.
Po trzecie, obejrzenie czegokolwiek w jakimś playerze graniczy z cudem, aby nie było wyświetlone w fenomenalnej rozdzielczości równej tej najniższej, bo wyżej jest film poklatkowy.
Po czwarte nie ma mowy o płynnej pracy, z myślą czego ten internet został przedłużony.


Modem jest okrutnie niestabilny, nieużywalny wręcz.
Nie wiem czego to wina, ale oczekuję odpowiedzi w tej kwestii i co można zrobić, aby ta sytuacja uległa poprawie, bo mi po prostu brak sił na stos nerwów, które trace podczas korzystania z tego internetu.

Miało być dobrze, a wyszło jak zwykle.
Czekam na odpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.


11 ODPOW. 11

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1025
  • 6

Okrutnie niska prędkość Internetu LTE Airbox

Może zrób sobie reset urządzenia. Sprawdź też w jakim standardzie łączy się Twój modem - może przeskakuje z pasma na pasmo - może ustaw jedno preferowane (np 3G jeśli jest taka możliwość) i zobacz co się stanie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Okrutnie niska prędkość Internetu LTE Airbox

Ile masz do nadajnika?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Okrutnie niska prędkość Internetu LTE Airbox

Dziękuję za odpowiedzi.

Gdzie nadajnik, nie mam pojęcia. Ogólnie korzystałem ze Speedtest, ale on sobie jakieś serwery z automatu wybiera, lecz robiłem test dla tych samych serwerów.

Teraz ciekawa sprawa, bo w telefonie mam operatora Play i z tego co mi wiadomo, to dzierżawi on nadajniki od pomarańczowych(chyba, że źle myślę, albo uległo zmianie), i zrobiłem test LTE Orange vs LTE Play i uzyskałem zaskakujący wynik. Uznałem za wiarygodny test pobierania po prostu gry ze Steama, bo on wykrorzystuje z reguły całą moc i przy internecie Orange download to żenujące max 200kb/s...a ile w LTE Play? Ponad 4MB/s !!! Speed test to potwierdza.

Ktoś wyjaśni mi ten fenomen? Dlaczego jest tak ogromna przepaść pomiędzy pobieraniem?

Mało tego podczas pobierania Play mogłem swobodnie korzystać z przeglądarki, gdzie podczas pobierania Orange nie ma nawet najmniejszej opcji zrobienia czegokolwiek i to jest największa udręka.
Na airbox home cały czas wyświetlone LTE w pełnym zasięgu i bez zmian.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Okrutnie niska prędkość Internetu LTE Airbox

A sprawdź na mapie bts search


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Okrutnie niska prędkość Internetu LTE Airbox

Wszedłem na mapę, ale komunikat, iż nie jest w stanie wyświetlić mapy czy coś takiego. Może podam miejscowość i spróbujesz znaleźć u siebie.
Odrzywół, mazowieckie, powiat przysuski.

Anonim

Nie dotyczy

Okrutnie niska prędkość Internetu LTE Airbox

Odrzywół, ul. Radomska 2  tam jest Orange. Play i Orange jest Borowa Wola - gm. Klwów, maszt T-Mobile przy DK48


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Okrutnie niska prędkość Internetu LTE Airbox

I w jaki sposób mogę wykorzystać te dane? Bo nie wiem co z tym zrobić. Tak samo nadal nie wiem skąd taka różnica w prędkości różnych sieci. Te maszty są bardzo blisko mojego domu, to tym bardziej skąd tak niska prędkość...

Anonim

Nie dotyczy

Okrutnie niska prędkość Internetu LTE Airbox

Te miejsca są oddalone od siebie o 2,5 km. Tam jeszcze jest T-Mobile, ale trzeba byłoby mieć na czym sprawdzić.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Okrutnie niska prędkość Internetu LTE Airbox

Sprawdziłem ten sam internet na modemie poprzednim, ZTE jakiś, patrzę w aplikacji, że odbiera HSPA+ i kolejna ciekawostka, download na steamie leci około 1MB/s czyli dużo szybciej niż paździerz Airbox. Lecz nadal nie pojmuję, dlaczego z telefonu pędzi, a na modemach ledwo co. Może po prostu lepszy modem trzeba? Choć to i tak dziwne bo te modemy powinny łapać wszystko, a tu zonk.