Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczenie internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Ograniczenie internetu

Witam mam laptopa i router  on nazwie sagem_6FCC i chcialbym spowolnic internet urzadzeniom, takim jak telefon czy tablet (sam uzywam wifi)ale nie mam pojecia jak to zrobic mogłby ktos pomoc?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Ograniczenie internetu

Prawdopodobnie w Twoim przypadku pozostaje tylko blokada urzadzeń po adresie MAC, chociaż nie wiem jak to dokładnie wygląda jeszcze w reszcie menu. Proponuję przestudiowanie instrukcji obsługi i sprawdzenie w niej opcji zarządzania dostępem do internetu przez inne urządzenia...

 

@edit: prośba...możesz podać dokładną nazwę routera? Po tym co podałeś (sagem 6fcc) nie mogę znaleźć żadnej instrukcji...

 

Jedyne co mogę podsunąć na chwilę obecną to zrzut z mojego Funboxa, gdzie jest tylko możliwość zarządzania czasem korzystania z neta. Ograniczeń typu spowolnienie neta czy przydzielenia konkretnej ilości danych niestety brak. Nie wiem czy jakiekolwiek ogólno dostępne routery oferują takie ustawienia. 

zarządzanie wifi.jpg

 

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Ograniczenie internetu

@Vicer1  zalogowałbym się do niego  (sposób masz podany na urządzeniu, albo  w instrukcji) i włączył kontrolę dostępu po numerze MAC urządzenia...


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Ograniczenie internetu

W panelu ustawień wifi powinieneś mieć zarządzanie dostępnością internetu dla danych urządzeń. Jeśli chodzi o limity danych, to takich ograniczeń nie ustawisz...po wejściu w przeglądarce w adres ip podany na routerze lub w instrukcji będziesz miał dostęp do danych ustawień. Nie mam pewności jednak, czy ten model posiada takie ustawienia...

@Misiek62, uprzedziłeś mnie 😉

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Ograniczenie internetu

tutaj cos zrobic?


Bez tytułu.png

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Ograniczenie internetu

Jak zprawdzic numer mac urzadzenia?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Ograniczenie internetu

Mowa tu o ip...w telefonach ustawienia/ informacje o urządzeniu/adres ip, w laptopach menu start/wpisujesz "cmd" (w pasku wyszukiwania) / "ipconfig" (w czarnym oknie dialogowym)...

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Ograniczenie internetu


Vicer1 napisał(-a):

Jak zprawdzic numer mac urzadzenia?


@Vicer1 w telefonie numer MAC aparatu znajdziesz w ustawieniach, tam gdzie są informacje o telefonie... w routerze gdy coś jest podłączone powinno dać się odczytać numery MAC aktywnych urządzeń  - przynajmniej taka opcja jest w FunBox2 ... 

 

Do tego co pisze @mabud73 obrazek z oknem cmd i danymi ipconfig urządzenia... 

 

cmd.jpg

kolorem zaznaczone numery MAC, adresy fizyczne, jest tylko warunek, trzeba mieć do niego (urządzenia) dostęp żeby sobie to wyświetlić... a jeśli go nie ma... a chcemy komuś odciąć dostęp do internetu, to według mnie zostaje tylko filtrować to w routerze... na początek wyciąć wszystkie - zostawić tylko swojego laptopa, ewentualnie telefon 😉


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Ograniczenie internetu


Vicer1 napisał(-a):

tutaj cos zrobic?


 

...Urządzenia autoryzowane....powinna być tam opcja ustawień ograniczeń dla danych urządzeń....


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Ograniczenie internetu

@Vicer1  na załączonym przez Ciebie obrazku jest wiersz "filtrowanie MAC" ,,,, to ten obszar który mam na myśli.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Ograniczenie internetu

Nie wiem czy na takim sprzęcie da się spowolnić. Chyba tylko zablokować komuś dostęp.