Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@mrcoderick  Orange ma własną sieć, czy korzysta z sieci innego operatora? 

Tak na marginesie, na firmę ten internet masz chyba, to ja bym brał 1Gb/s i wrzucił w koszty, ba może jednak była by max prędkość, nawet jak mniej, to pewnie więcej niż 600Mb/s.

Tak na koniec, po co wspominałes że chcesz tylko ont, trzeba było zaznaczyć że ont musi być, bo FunBox będzie w innym miejscu, by sieć własną podłączyć, duży błąd i teraz komplikacje są. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Pamiętajmy, że nie można nie wypożyczyć Funboxa, tylko samego ONT...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

 Oczywiście o tym wszystkim pisaliśmy i to radziliśmy w tym temacie od samego początku, czyż nie prawda?


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT


@mrcodericknapisał(-a)

I po ptokach, łącze skrojone do 600 Mb/s pobierania, 100 Mb/s wysyłania.

Nawet bez umowy 🙂

 


Wysłali kuriera i przeklikali ustawienia. Czego oczekujesz? Jest zgodnie z umową. Radziliśmy co robić i jak przećwiczyć przed lustrem kamienną twarz. Zapis w Twojej pierwotnej umowie o ograniczeniu to był taki dupochron, żeby się klient nie awanturował, bo oni sami tam nie wiedzą, w systemie jedno, w rzeczywistości drugie. A w rzeczywistości takie ograniczenie nie funkcjonuje, co nawet sam doświadczalnie stwierdziłeś, a i my to podpowiadaliśmy na podstawie naszych własnych doświadczeń.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 142
  • 1

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Chunin_0-1615110557309.pngChunin_1-1615110574651.png

Chunin_2-1615110588624.png

Jak dla mnie adres świadczenia usługi jest problemem. Fizycznie może i działa ale pewnie są jakieś przepisy bądź umowy międzyoperatorskie które nie pozwalają na taką prędkość i tyle.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Nie ma takiego przepisu, by przy zewnętrznym ONT nie świadczyć pełnej prędkości a przy ich routerze z wbudowanym ONT już tak, a o to się tu rozchodzi.

Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Nie wszystko jest w regulaminie, max 1Gb/s też nie ma, jest do 1Gb/s, więc może być 600Mb/s, tyle chyba minimum jest, więc nie wiadomo czy to ograniczenie, czy odgórna dyspozycja właściciela sieci, bo Orange korzysta z. Jego infrastruktury 😎


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Mnie się wydaje że skoro podpisuje się umowę z operatorem na świadczenie usługi, to tak istotna rzecz jak ograniczenie przepustowości z "do 1 GB/s" na "do 600 Mb/s" z jakichś tam przyczyn powinna mieć odpowiedni zapis w regulaminie tudzież umowie, świadczyło by to o poważnym i uczciwym podejściu operatora względem klienta - tylko tyle i aż tyle.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Z doświadczenia wieloletniego słowo uczciwość u Orange jest w dużym stopniu interpretowane w widełkach.

 

Ciekawa sprawa, oficjalnie na infolinii mówią, że od nowego roku zostały wprowadzone zmiany, Internet 1Gb/s jest tylko z urządzeniem FunBox 3.0 lub FunBox 6, przy zastosowaniu urządzenia ONT łącze jest obcinane do 600 Mb/s (zapewne aby zmusić do użytkowania FunBoxa).

 

Poprosiłem Panią na infolinii aby wskazała regulamin w którym jest zapisana owa regulacja. Tutaj nikt nic nie wie, "musi pan poszukać" xD

 

Jadę jutro do salonu Orange, standardowo: maseczka, płyn % i duuużo cierpliwości.

Muszę wyłączyć kilka usług dodatkowo płatnych, których nie mogę wyłączyć przez Internet + poproszę o wskazanie punktu w regulaminie, który mówi o ograniczeniach do 600Mb/s.

 

Swoją drogą, widzę, że wywołałem lekką burzę na forum 😄


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@mrcoderick  nie wskażą Ci takiego punktu, gdyż owego nie ma, jak wrócisz z salonu zdaj relację, jestem ciekaw ich reakcji.